Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti betiltanátok a Pit Bull és...

Ti betiltanátok a Pit Bull és Rottweiler tartást?

Figyelt kérdés
Montreal Pit Bull tartás betiltását szervezi.
2016. okt. 4. 14:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Mégis, hogyan fogják megállapítani egy kutyáról, hogy pit?

Törzskönyves elég kevés van. papír nélkül pedig, csak ránézésre simán összetéveszthető akár egy papír nélküli stafival.

2016. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%

Az állattartást kötelező önkéntesmunkához kötném, amit egy állatokkal foglalkozó helyen kellene elvégezni, pl egy menhelyen.

A kutya szájkosár és póráz nélküli sétáját pedig vizsgához kötném, és ezt keményen ellenőriztetném és büntetném, aki ezek megléte nélkül szabadon ráengedi bárkire a kutyáját. Persze ez a két rész külön lenne, pl a szájkosarashoz csak annyi kellene, hogy egy csapat kutya között elsétálj a pórázos kutyáddal, hogy az nem fog rá egyikre sem. Persze ezekért a vizsgákért nem kéne több 10K-t fizetni, hanem emberi áron lennének.

A bizonyos fajták betiltásával nekem az a problémám, hogy pl a jó magyar pásztorkutyáink, a komondor és a kuvasz is képes akkora kárt okozni, mint egy pitbull. A logika alapján az össze 40kg feletti és az össze bull típusú kutyát be kéne tiltani, ami ugye nem igazán kivitelezhető.


A jelenlegi helyben csak egy megoldást látok a problémára: MINDEN kutyatartónak fel kell ismernie, hogy pórázos kutyához NEM engedjük oda a sajátunkat, mert bunkóság. Bunkó meg ugye senki sem akar lenni.

2016. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

Az egyértelműen erőteljesebb fajták (ha már ilyen nehéz meghatározni, akkor mondjuk az őrző-védők) tartását én is valamilyen vizsgához kötném. Döbbenet, hogy egyes emberek mennyire nem tudják kontrollálni a kutyájukat, és egyetértek az előttem szólóval, ezek nagyobbrészt élő fegyverek.


Csak az a baj, hogy erre semmilyen apparátus nincsen, tökéletesen ellenőrizetlen sok szempontból a kutyás társadalom. Nagyon rossz, hogy pár idióta miatt a normális, tanulni, fejlődni, biztonsággal kutyázni akaró gazdik és az állataik szívják meg. (Előítéletek, korlátozások, stb formájában.)

2016. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
nem, de szabályoznám. minden kutya tartását. az egyik sarkalatos pontnak kéne lennie, hogy mindenki csak olyan fajtát tarthasson akit megfelelően tud tartani, lemozgatni, nevelni, úgy, hogy a kutyának jó legyen és másokra se legyen veszélyes. értem ez alatt, hogy ha valaki nem tud megtartani egy kutyát (fizikai erővel és/vagy tekintéllyel), az ne tarthassa. van aki tökéletes gazdája lesz egy spánielnek de nem bír egy kauval vagy pittel, az ne tarthasson. minden kutya normális, ha hozzáértő normális gazdánál van. az se kell, hogy a kutya mindenki barátja legyen, ilyen kutyát is lehet tartani úgy, hogy mindenkinek jó legyen. az eszem megáll attól, amikor valaki küllemre választ kutyát vagy azért mert másnak is olyan van és nem méri fel a fajta igényeit, meg hogy ő mit tudna nekki nyújtani.
2016. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Betiltani nem szeretném, de jó lenne, ha a gazdik felfognák, hogy milyen kutyájuk van. Sajnos elterjedt nézet, hogy harci kutya nincs? De van. Harcra tenyésztették ki. A puli terelőkutya, a vizsla vadászkutya, a havaneze társasági kutya a pitt pedig harci kutya. Ha nincs megnevelve halálosan veszélyes a többi kutyára (nem igazán az emberre). Sok gazdinazt hiszi, hogy elég, ha nem vadítja a bull tipusú kutyáját. Hát nem elég.

Az, hogy nem a kutya hibája, ha megtámadja (megsebesíti, megöli) az én kutyámat, engem nem vigasztal, ezért elkerülöm pitteket, ha lehet. Az emberek 90%-a alkalmatlan egy ilyan tipusú kutya megnevelésére. Többek között én is, ezért nem is tartok.

Viszont megértem azokat a gazdikat, akiknek jól nevelt pittjük van, és zavarja őket, hogy elkerülik, félnek tőlük az emberek. De ez annak köszönhető, hogy rengeteg a hozzá nem értő gazdi, aki 4 lábon járó időzített bombával sétál.

2016. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Manka68 ***** válasza:
48%

Én minden kutya tartását fajtától és mérettől függetlenül kutyasuli elvégzéséhez kötném. :-) Egyébként szerintem a strucc a kutyának madár, amit le kell vadászni vacsorára, és még a legártalmatlanabb labi is megpróbálna rávetődni... Más kérdés, hogy a gazdi dolga megfékezni.

De betiltani egy adott fajta tartását? Annak a világon semmi értelme.

2016. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

Nyitott ajtót döngetsz mert már be volt tiltva a pitbull hazánkban néhány évig! Ennek az lett az eredménye hogy hirtelen varázsütésre mint staffordshire terrierré változott. Aztán eltörölték a törvényt, mert értelmetlen és betartathatatlan volt.


Nem fajtákat kell tiltani,hanem a kutyatartást ellenőrizni.Ha tiltott a piz meg a roti ,akkor majd vesznek a keménykedő alakok más "vadállat" kutyát, van bőven ezen kívül is olyan fajta amivel ha nem foglalkozol vagy vadítod akkor nekimegy mindennek. Ilyen esetben ha a kutyák szabadon vannak ,felügyelet nélkül szökdösnek, olyan büntetést rávágni a gazdára hogy meggebed,a kutyát meg elkobozni ,aztán olyan viheti aki be is tudja zárni rendesen és figyel rájuk. Nem megvárni hogy széttépjenek embert ,másik kutyát vagy struccot,aztán sopánkodni .


A vizsga sem érne semmit. Fél év alatt kiépülne a korrupciós hálózat rá.Jóreggelt ez itt a balkán!

2016. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy minden pit bull tulaj azt hiszi magáról, hogy ő olyan k..rva jó, az ő kutyájával ilyen soha nem fordulhatna elő. Mutassatok nekem egy pit bull tulajt, aki nem hiszi magát alkalmasnak. Mindenki a többieket tartja hülyének, sose gondolkozik el saját magán.


Aztán a vége mégis csak az, hogy a pit bullok 4%-a okoz komoly sérülést indokolatlanul élete során, ami egy kiugróan magas szám. És általában nem kigyúrt kopaszok harcikutyáiról van szó. Nyilván mindnyájan ismertek valakit, de minimum egy ismerős valakijét, aki full megbízhatónak tűnt és egyszer csak mégis ok nélkül harapott a pit bullja.


Én betiltanám őket, jöhet a lepontozás. Nem bízom az emberekben. Ha alkalmasságihoz kötik, akkor is meg fogja szerezni az alkalmasságit mindenki. Magyarországon élünk, ne játsszuk a hülyét... De legalább a német modellt követném, és magas adót vetnék ki utánuk. Ha csak kevesebb lenne belőlük, már az is eredmény lenne.


Mondhatjátok, hogy 96%-ukkal semmi baj, de gondolkodjatok el, mi lenne ha egy autógyár autóinak 4%-a kigyulladna, ha (az amúgy jogsival rendelkező) sofőr egyet hibázik, pl mellévált vagy lefullad. Azt elfogadhatónak tartanátok vagy betiltanátok?

2016. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy ebben a threadben mindenki le lett pontozva, aki kicsit is konstruktívan állt a kérdéshez, vagy próbált válaszokat, megoldásokat találni egy igenis létező problémához...
2016. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!