Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta vs. Menhelyi keverék?

Fajtatiszta vs. Menhelyi keverék?

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 16:43
1 2
 11/16 huha24 válasza:
100%
Ments meg egy életet! Nem fogod megbánni...:)
2016. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kifejezett álomfajtád, amit mindenképp szeretnél, jobb, mint bármelyik másikat, akkor menhelyi. Ha meg tudsz állapodni egy fajtánál, akkor pedig csakis tenyésztőtől véve. Ilyen esetekben nem a pénznek kell a hangsúlyosnak lennie, hanem annak, hogy azt válaszd, amit később nem bánsz meg, és nem kezd el fájni a szíved a másikért. Bár, lehet két kutyust is tartani.
2016. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
10%

A kérdés így lenne helyes:


Tenyésztői vagy menhelyi kutya?


Válasz: Menhelyi vagy sintértelepi kutya. Tökmindegy, hogy keverék vagy fajtatiszta (mert olyanokat is leadnak, eldobnak.).


Amíg Magyarországon zsúfolásig vannak a menhelyek és sintértelepek és hobbiból akarsz kutyát tartani (tehát nem rendőr, vakvezető kutyát akarsz képezni), addig totális képmutatás tenyésztőtől vásárolni. Aki meg jön az "álomfajtával" meg a "megbízhatósággal" az mellédumál.


Persze, nekem is van ismerősöm, aki lelkes kutyavédő meg állatbarát,hajajj, erre vett tenyésztőtől kutyát. Mert hogy az az álomfajtája. Semmi konkrét célja nincs a kutyával, csak ilyet akart, mert ez tetszik neki. Hozzáteszem, méregdrága tenyészetből vette és ennek ellenére beteg a kutya, minden létező dologra allergiás.

Másik ismerősöm is folyamatosan kampányol a neten árva, menhelyes kutyákért, erre vett tenyésztőtől egy terelőkutyát. Ó, célja neki sincs vele, csak ilyen kellett és kész.



EGYETLEN elfogadható indok létezik arra, ha valaki hobbi célra vesz kutyát tenyésztőtől. Ha allergiás a kutyaszőrre. Mert akkor tényleg csak néhány fajta jöhet szóba, amelyiket ilyen emberek is tarthatnak.


Lehet köpködni.

2016. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifizeti a kutya árát a tenyésztőnél, ugyan hadd lehessen már, akár hobbira is az álomfajta a kutyája. Nem véletlenül választ olyat az ember, amilyet. Ha nem kiállítás, sport, vagy akármi, akkor küllemre, sőt személyiségre is tetszhet neki. Egy menhelyi kölyöknél azért kérdéses, hogy kik voltak a felmenők, miket örököl. Ha valaki elbír egy goldi jellemmel, az nem jelenti azt, hogy egy terrier keverék is megfelel neki. Ettől még lehet valaki állatvédő.

Azoknak, akiknek nincs kifejezett ötletük fajtát illetően, ők mehetnek a menhelyre életet menteni. Ott is el lehet ám mondani, hogy simulékonyabb, vagy pörgősebb fajtát szeretne, ajánlanak is neki olyat. Az allergia nyilván más kérdés, de nehogy már csak ez legyen az elfogadható indok. Lehet, hogy a yorki például hipoallergén, meg kicsi, meg cuki, meg praktikusnak tűnik, de ugye, hogy nem ajánlgatjuk orrba-szájba mindenkinek, aki cuki, kicsi kutyit akar? Épp azért, mert a terrier jellem sem való mindenkinek.

2016. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
24%

Ez is félremagyarázás.


Aki allergiás a kutyaszőrre, annak nagyon korlátozottak a lehetőségei, úgyhogy kompromisszumot kell kötni. Ha meg erre nem hajlandó, akkor nincs kutya.


Menhelyen mindenféle kutya közül lehet válogatni, felnőtteknél már egyértelműen látszik, melyik pörgős, melyik lustább, jól be lehet lőni, mennyire illeszkedik bele a gazdi életvitelébe. Jobb menhelyeken még olyan infókat is adnak, hogy mennyire haverkodik az emberekkel, stb., de az energiaszinten kívül mindenféle dolog formálható neveléssel.


Menhelyen is vannak gyönyörű kutyák. Ez az álomfajtázás is arról szól, mint a cipővásárlás. Nekem a kék tetszik, mindenképpen kéket akarok, akkor is, ha a barna ugyanolyan jó, mert nekem akkor is a kék tetszik és az kell.

2016. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
68%

Miért baj ha vki tiszteségesen tenyésztőtől szeretne kutyát? :O


Nekem is van álom fajtám, beleszerettem egy fajta jellemébe és külsejébe.

Úgy gondoltam hozzám ez a fajta való! Főleg,hogy tenyésztőkkel,gazdákkal beszélgettem.


Egy kutyát meg nem lehet egy cipőhöz,tárgyhoz hasonlítani!



Az illető le fog vele élni 10-15 évet,hadd válasszon már olyan kutyát amilyet akar!


Kutyakozmetikus vagyok olyan fajtába szerettem bele amelyik kozmetika igényes,így ez pont jól jött ki, tervem még kettős, lehet kiállítási kutya lesz,de lehet csak hobbi,ezt majd eldöntöm akkor mikor már ott tartok.


Menhelyen nem találnék nagytestű kozmetika igényes fajtát. Na jó talán pl vmi komondor/komondor keveréket,de a komcsiknak a jelleme,természete nem hozzám való. Mivel a kutya jönne velem a munkahelyemre fontos,hogy jól szocializálható,emberekkel és kutyákkal is nagyon jól kijöjjön ami persze nevelés kérdése,de egy felnőtt menhelyes kutyánál amelyiknek meg van a jelleme nehezebben lehet formálni pl adott esetben egy komcsi keveréket.


Nem is egy olcsó szaporított kutyát szeretnék venni,nem támogatom a szaporítókat! Hanem tenyésztőtől vennék kutyát.


Egy ismerősöm is leszólt,hogy a menhely tele van kutyával onnan hozzak ki, jó sajnálom őket,de ha számomra ott nincs megfelelő kutya akkor miért fogadjak örökbe? Azért,hogy elmondhassam jajj örökbe fogadtam egy kutyát??


Mindenki onnan szerzi a kutyáját ahonnan szeretné!


Menhelyekkel meg szokott probléma lenni.

A sok feltétel aminek ha nem felelsz meg akkor nem fogadhatsz örökbe kutyát pl albérletbe nem adnak vagy mert kertesben laksz és mi a garancia,hogy nem rakod ki a kertbe a kutyát. Úgy,hogy a másik kutya is benti-kinti. De nem őt csak panelba adják.


Egy barátnőmék max 20 kg-ig szerettek volna kutyát befogadni,befogadtak egy 4 hónapos kölyköt és egy 40 kg-os hiperaktív schnauzer keverék lett belőle. Kicsi panelban laktak, nehéz jelleme miatt és időhiány miatt elajándékozták kertes házba.Menhely nem vette vissza a kutyát.


Nyilván a kutyák jó léte a fontos,de azért a ló túloldalára sem lenne szabad esni,szerintem.

2016. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!