Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz első kutyának?

Kuvasz első kutyának?

Figyelt kérdés

Sosem volt még saját kutyám, bár sokat vagyok kutyák kozelebe.

Mennyire lenne kemény dió egy ilyen kutya kezdesnek? Megfelelő mozgástér, mindennapi séta, szocializalas mellett. Nem várok el tőle sokat, nem trukkokre szeretném tanítani. Legyen egy stabil kutyám, tudja hogy én vagyok a főnök, jelezzen, ugasson ha szükséges.


2016. okt. 6. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Kuvasz!Ennek örülök!Tudod kiveszendőben vannak,kevesen foglalkoznak vele hisz paraszt kutya.Én szinte csak őt ajánlom meg a komondort,esetleg drótszőrű tacsi..Kicsiként ha beviszed az ólba a jószágokra úgy fog majd vigyázni mint a sajátjaira.a bundájával van egy kis macera de az semmiség.öreg korára néha bevadul de azt lehet kontrolálni.AJÁNLOM!!!!mindenkinek és mindenhol AJÁNLOM!Csúcs kutyák!
2016. okt. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Gyerek koromban volt Kuvasz kutyám. Nagyon szerettem !

Jó kutya ! Bátran ajánlom.

2016. okt. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem kezdőknek való, én nem biztatnálak arra, hogy kuvaszt vegyél első kutyának. Nem csak kemény dió, de nehéz olyan kutyasulit találni, ahol értenek a pásztorokhoz. Esetleg, ha minden álmod egy kuvasz és nagyon elhivatott vagy és hajlandó vagy elmenni olyan kiképzőhöz, aki ért a pásztorokhoz akkor is, ha rengeteget kell utazni minden héten

, akkor igen.

2016. okt. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Elsőre meg ne hallgass, nem ért a kutyákhoz, ha olyat ír, hogy öreg korára bevadul.
2016. okt. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm, mindenképp ilyen kutyát szeretnék, van is tobbkutyasuli a környéken, egyik itt van 5 perc setara,sokféle tanfolyammal, gyakran leszoktam menni.

Amit nem értek, de vilagositsatok fel,mindig mindenki a kutyasulit mondja, ha valaki kutyát akar. Én nem egy olyan kutyát láttam már, amit nem hozzaerto nevelt fel, mégis teljesen normális kutya volt, mamamnal is volt puli, Berni pásztor, sosem volt velük semmi probléma pedig nem jártak kutyasuliba. Ez manapság miért olyan fontos? A kutya elég intelligens állat, sok foglalkozassal meglehet nevelni otthon is nem? Köszi előre is!

2016. okt. 7. 08:47
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Persze kutyasuli nélkül is lehet jó kutyát nevelni. Csak azért ajánlák, mert ott megtanítják a gazdit, hogy kell a kutyát nevelni. Nem veszíthetsz vele semmit, mellesleg ott játszhat is kutyákkal.
2016. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2016. okt. 7. 09:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Természetesen kutyasuli nélkül is felnevelhető egy kutya és abből is mostmár nagyon sok ami kókler/dilettáns, haszonszerzésre épülő, ezért kell érdeklődni, referenciát szerezni hallomásból ismerősöktől, hogy melyikbe érdemes vinni. A suliban elsődlegesen a gazdi tanul, csak másodsorban a kutya. Megtanulod kezelni, irányítani, de leginkább értelmezni a kommunikációját, a reakcióit, hülyén fogalmazva megtanulsz "kutyául", már persze ha jó helyre mész. Nem kell ez mindíg, de első kutyánál, nopláne ha e mellé még a választott fajta sem egy faék egyszerűségű bundás (bár semelyik sem az, de egy kuvasz aztán nopláne nem), ez mindenképpen csak hasznodra válik majd, pontosabban mindkettőtök profitál belőle. Egymásra hangolódtok, közben megtanultok mindketten dolgokat, a kutya meg mindeközben bandázik, szocializálódik, ami létfontosságú lépcső a fejlődésében és egy ilyen "kemény" fajtánál elengedhetetlen.
2016. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell minden kutyának suli, de ez egy jó lehetőség, hogy megtanulj kutyát nevelni. Hacsak nem vagy egy szuper őstehetség, egyedül első kutyásként nem fogsz tudni megnevelni egy kuvaszt. De figyelj oda, mert nem minden suli jó, a pásztorkutyákhoz meg még kevesebben értenek, ezért mindenképpen menj olyan helyre, ahol van tapasztalatuk ilyen kutyákkal. Ha pesti vagy, ott van magyar fajtás iskola, amit egy kuvaszos tart, érdemes utánanézni.
2016. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogy egy példát mondjak: Einstein is intelligens volt, de ha elkezdtél volna magyarul beszélni hozzá, nem értette volna. Ezért meg kellett volna tanulnod németül, hogy kommunikálni tudja vele. A kutya is ilyen. Intelligens, de ha nem tudsz az ő nyelvén szólni hozzá, nem fogja érteni, mit akarsz tőle.
2016. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!