Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyet vegyek első kutyának?

Milyet vegyek első kutyának?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk a feleségemmel és van egy 3 éves francia bulldog szukánk (ivartalanított). Sokat futok és sétálok a nejemmel és a kutyával. Tehát nem gond ha szeret mozogni a kutya. A kutyánál fontos hogy a szőre rövid legyen és csak kan.

Suliba és oviba is fogunk járni.

Gondoltam amstaff-ra esetleg tosa inu-ra.

Milyen fajtákat tudnátok nekem ajánlani?


2016. aug. 31. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Első kutyának általába a goldent és a labradort ajánlják .

Esetleg angol bulldog csak azoknak sok az egészségügyi problémája van de lusták és nincsen sok igényük pont ezért.

2016. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Én beagle-t vagy vipet-et vennék, azzal aztán futhattok! :-D Mindkettő imádja a gyerekeket, igazi családi játékőrült kutya, nem agresszív, okos, jól tanítható, nem túl nagy, "cuki", nem ontja el szőrrel a környezetet..

Családi kutyának még a német juhász és a vizsla való igazán. Szerintem gyönyörűek, játékosak, sokat futnak, gyerekeket is szeretik! Mindkettő rendkívül okos, hosszú életű. Akár husky-t is bevállalhattok, ő is mozgékony, de néha fésülni kell és beszédesebb típus! Igényli a társaságot, mert falkában él!

Ha magadnak vennéd inkább további pénisz hosszabbítónak, akkor ajánlom a rotit, pitbullt és a dobit! Ezek is tudnak családi kutyik lenni, mégis tiszteletet parancsolnak mikor melletted állnak.

Bármilyet is veszel, kérlek gondold meg, hogy el tudjátok-e tartani, van-e neki elég hely nálatok!!!

2016. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

A tosa nem kezdőknek való, amstaff sem igazán, de kutyasulival oké.

Nem igazan lehet válaszolni a kérdésedre, mert nem árultál el bármit arról, hogy mennyit tudnátok foglalkozni vele. Oké, hogy szerinted sokat futsz és sétálsz, de a sok az relatív. Van, akinek napi 3-4 óra intenzív mozgás a sok, van, aki még egy órát sétált a kutyával és kijelenti, hogy ő most sokat sétált. Szóval jó lenne tudni, hogy mennyi lenne az a sok.

Egyébként ha nincs kifejezett fajtaszerelem, akkor egy menhelyi keverék a legjobb választás szerintem.

2016. aug. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Napi 5 órát biztos hogy tudunk rászánni mivel a feleségem otthonról dolgozik és én sem dolgozom sokáig. A neveléssel nem lesz gond mert kuvasz volt nálunk fulladásig így lett nevelési "tapasztalatom" és most is az van a szüleimnél bár már csak egy szuka és egy tosa inu-juk van már 5 éve.
2016. aug. 31. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2es már bocs de a legkeményebb kutyákoat sorolod...
2016. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha már volt egy halom kutyátok, akkor miért írod, hogy első kutyának?
2016. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért mert azok a szüleimé voltak.
2016. aug. 31. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!