Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elso kutyaskent szeretnek...

Wertzu12345 kérdése:

Elso kutyaskent szeretnek kutyat venni. Olyat szeretnek ami jo hazorzo. Nem enged be senkit, de e mellett csaladbarat. Gyerekeket ne kelljen felteni tole! Kertes hazam van es foglalkoznek is vele. Tovabba ne csorogjon a nyala. Varom a tippeket?

Figyelt kérdés

2016. okt. 7. 16:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ne kelljen kepezni a haz orzesre.

4 eves a gyerek. Egy uton.

Oke h nem hagyjuk egyedul de pl en sokat jarok el otthonrol melo miatt. A felesegem 50 kilo. +no. Gyerek kicsi. Es nem akarom azt sem h problema legyen. Persze gondolom ez nebeles kerdese. Az ideggyengeseg meg nem annyira fajta fuggo, vagy az vagy nem.

Amugy ami nagyon tettszik az az Amerikai Akita. Jot is rosszat is hallok rola

2016. okt. 7. 19:43
 12/19 A kérdező kommentje:
Igaz. Bocs. Staffi.
2016. okt. 7. 19:53
 13/19 anonim ***** válasza:
31%
Egy kutya csak akkor lesz magától házőrző, ha elhanyagolják, és agresszív lesz.
2016. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem csak bundás kapucsengőt akarsz, akkor ajánlott képezni.

Én a következőkkel próbálkoznék:

Kuvasz

Komondor

Tetszőleges nagytestű juhász

Ezek azonban nem igazán első kutyának valóak. Egyszerűen azért, mert a nagy méretük miatt a legkisebb nevelési hiba veszélyes lehet.

Nekem vizslám van, tanítás nélkül lekapta a "behatoló" nadrágját (ezzel együtt nem nevezném házőrzőnek)


Ha valóban házőrzésre akarod használni, akkor ez csak rendszer részeként elképzelhető. A kutyát is védeni kell, mert könnyen megmérgezik, lelövik stb.

2016. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a kuvaszt nem ajánlanám gyerek mellè, pláne úgy, hogy -ahogy a kérdező írta- egy 50 kilós nő lenne vele otthon. Azt elég keményen kell fogni, nagyon jó kutya ha úgy van nevelve, de ahhoz érteni is kell nagyon.
2016. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem a német juhászom gyerek,kutya, macska mellett nőtt fel. Megtanítottam neki, hogy semmilyen állatot és gyereket nem bántunk. A kapun viszont nem enged be senkit. Ha ott vagyok akkor nem támad ès nem ugat, de ezt meg kellett neki tanítani. Igazából ha jó kutyát akarsz, mindegyiket nevelni kell. A husky, malamut, akita nem nagyon szereti a "konkurenciát" maga körül (általában, de vannak kivételek).
2016. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Most nézem hogy az akita tetszik, hát az,semmilyen szempontból sem jó. Max jelzőkutyának jó, a gyerekeket nem szereti mert érzékeny, nagy darab erős kutya és makacs mint a fene. Szerintem semmilyen szempontból nem jó választás.
2016. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Akitát máris felejtsd el, pláne kisgyerek mellé.

Komondort javaslok. A területvédelem a vérében van, a családjához gyengéd, hűséges. Szőrét ápolni kell.


4 éves gyereket soha, semmilyen fajta kutyával nem szabad felügyelet nélkül hagyni!

2016. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Orosz fekete terriert én is ajánlom,csak kozmetika igényes fajta, 2-3 havonta jó lenne kozmetikába vinni,időközben meg otthon ápolni a szőrét.


Viszont remek házőrző és családbarát kutya.

Következes nevelés szükséges hozzájuk,mint bármelyik más fajtához :)

2016. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!