Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet lefogyott kutyát...

Hogyan lehet lefogyott kutyát "visszatáplálni"?

Figyelt kérdés

Idős kutyusom mindig is súlyproblémákkal küzdött, komoly diétára volt fogva, hogy ne hízzon el. Néhány hónappal ezelőtt komoly emésztőrendszeri problémája lett, amiből nehezen kecmergünk ki, mivel sajnos nagyon későn jött rá a doki mi is a gond. Semmi nem maradt meg benne már a vége felé. A diagnózis óta gyógyszeres kezelést kap, ami láthatóan javított az életminőségén és a kedélyállapotán, már enni is tud, ugyan csak pépeset, de megmarad benne.

Viszont szó szerint csont és bőr és kaja ide vagy oda, nem hízik. Kapott felszívódást segítő táplálékkiegészítőt is, a doki azt javasolta, hogy kalória- és vitamindús házi koszttal etessük, főzzünk rá.


Kap izom és csonterősítőt, mellé rendeltem neki calo-petet, hátha kicsit összeszedi magát. Lélekben sokkal jobban van a kutyus, a testét viszont nagyon leépítette ez a betegség, úgyhogy minden segítség elkél, hogy mivel is etethetnénk, amitől egy kicsit összeszedi magát?



2016. okt. 9. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pörkölt nokedlivel. Nem viccelek. Olyat adjatok neki, amit valóban élvezettel elfogyaszt. Nálunk ez valami pörkölt nokedlivel, rizzsel, vagy tarhonyával. A hús mellé a pörköltbe zöldséget is szoktunk reszelni pl. sárgarépát, mert így még tartalmasabb lesz és rost is több lesz benne.

Nem tudom, hogy naponta hányszor etetitek, de nekünk a sovány kutyánknak azt javasolta az orvos, hogy minimum 2x kapjon enni kisebb adagot. Kicsit más a helyzetünk, mert a mi kutyusunk még fiatal, de borzasztó sovány volt, mert sokat hányt. Azóta már hízott egy kicsit, mert olyan átszellemülten falta a csirkepörköltet, hogy az meg is maradt benne.

Remélem, rendbe jön a kutyusotok :)

2016. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tojás (nyersen vagy főzve, fehérje + sárgája), túró, méz, dió, ezek tök jó "roboráló" cuccok, illetve én megpróbálnék bébiételt is adni, az is elég energiadús. Persze ha szigorú a diéta, akkor egyeztess előtte a dokival :)
2016. okt. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos már az élete a tét, úgyhogy bármit hajlandó vagyok megpróbálni, ami feltáplálja. Mindennap kétszer kap enni és kap bele egy-egy tojást is, de egy grammot nem hízik, kilóg az összes bordája.

A nagyon fűszeres cuccoktól mindig is ment a hasa, így a pörit kihagyom, de a lényege a hús. Mostmár húst kap zöldségekkel, tésztával, csomó vitaminnal és táplálék kiegészítővel.

2016. okt. 11. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a pöris :)

A pörköltet én sem fűszerekkel készítem, csak úgy, ahogy a kutya is eheti. A tojás is jó ötlet.

Csak ezek szerint nem tudja hasznosítani a tápanyagot :(

Ahogy embereknek, szerintem kutyáknak is gyártanak olyan étrendkiegészítőket, ami segítik a tápanyag felszívódását. Nem javasolt ilyesmit az állatorvos?

2016. okt. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus? Van már valami változás?
2016. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos rengeteg idő, pénz, utánaolvasás, agyalás árán sem sikerült feltáplálni már. Nagyon rossz állapotba került és el kellett engednünk. :'(
2016. okt. 29. 10:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyira sajnálom :(
2016. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is, nagyon... mindent megtettünk, amit csak lehetett, felfoghatatlan. Fogalmam sincs mikorra fogom feldolgozni az elvesztését, mintha kitépték volna a szívem egy részét!
2016. okt. 29. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!