Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavát vagy yorkiet ajánlaná...

Csivavát vagy yorkiet ajánlanátok jobban?

Figyelt kérdés

2016. okt. 9. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
A Yorkshiere terrier aranyosabb,szerintem:)
2016. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mit tudnál nyújtani a kutyának? Mennyit foglalkoznál vele?

Azt nem szabad elfelejteni, hogy a yorki akármilyen kicsi, de mégis egy terrier!

2016. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Csivavát én alapból nem ajánlanék kb. senkinek. De yorkit is eléggé szűk körnek. Te mit tudnál neki nyújtani?

Mennyi pénzt szánnál a megvételére?

Mivel akarod etetni?

Orvosi költségekkel minden okés, betegség esetén is?

Mennyi időd lenne rá?

Hol és hogyan szeretnéd tartani?

Volt már kutyád előtte, vagy ő lenne az első?

Hány éves vagy?

Miért akarsz kutyát?

Miért épp ezt a kettőt választottad ki?

2016. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen tenyésztőtől szeretnék venni kutyust(tudom,hogy 100.000Ft+),állatorvos oké(3 is van a családban,meg amúgy se spórolnék az orvoson).Royal Canin tápot néztem ki ,nem is olyan vészes az ára(van külön Csivava/Yorkie táp)

Napi 3 séta(nem 10 perecesek),emellett játék,tanítás,foglalkozás és ahova tudnám vinném magammal

2016. okt. 9. 19:02
 5/12 A kérdező kommentje:
Ő lesz az első kutyusom,minden féleképpen kistesűt szeretnék(lakásban fogom tartani) és nem tudom miért de nekem minnél kisebb egy kutya annál jobban tetszik
2016. okt. 9. 19:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Hanyagold a royal cannint :)

Inkább a : Brit, Josera, Fit Active, happy dog prémiumot javaslom.

2016. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Nekem csivava keverékem van és imádom. Sosem kéne yorki, mindenkinek az van a lakótelepen. :/
2016. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Royal Canin tápot néztem ki ,nem is olyan vészes az ára(van külön Csivava/Yorkie táp)"

Ne dőlj be neki, inkább olvasd el az összetevőit! Ennyi pénzért kapsz SOKKAL jobbat is. (A legtöbb fajtatáp nagyon csúnya lehúzás.)


Kérdező, olvass annyi kutyás szakirodalmat, hogy fel tudd ismerni milyen a jó kutyaiskola (lehet horrorsztorikat hallani) és járj el vele kutyaoviba! Legyen egy olyan hely, ahol ő kontrollált körülmények között tud ismerkedni más kutyákkal és te is tudod tanulni a kutyák testbeszédét, illetve, hogy mit illik és mit nem. Nagyon nem megy ez a része az embereknek...


Épp néhány hete találkoztam a világ egyik legnormálisabb yorkshire terrierével, és a gazdi egy nagyon csúnya dolgot mesélt nekem. A 3,5 kg-s kutyával alig találnak sétapartnereket, mert a már kicsivel is nagyobb kutyák sem figyelnek rá: fellökik, elsodorják, kitúrják, elszedik a játékát, fényévekre lehagyják - de a gazdik se figyelnek és mindezt hagyják. (Még csak azt se lehet mondani, hogy túl van féltve, a legjobb barátja egy staffi volt, csak elköltöztek.)


Fajtát ajánlani viszont nem tudok neked. Egyetlen egy csivavát se ismerek, "yorkit" is csak hármat: abszolút nem hasonlítanak egymásra és az egyik olyan hülye, hogy lassan már én akarom megharapni... Azt tudom neked még mondani, nem véletlenül szeretem kiírni, hogy yorkshire terrier, tudatosodjon az emberekben, hogy nem (csak) cuki ölbekutyákról van szó. A fentebb említett példánnyal egy előre eltervezett, megfontolt szándékkal elkövetett bandázáson találkoztam, a csöppség simán mászkált velünk 2 órát terepen, miközben a gazdi elmesélte, hogy kapott már tőle néhány egeret :D

2016. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem egy 3 éves yorkim van. Így én a yorkit ajánlom. :) Imádom, hatalmas szíve van, rengeteg szeretett ad. Lakásban van tartva, és mégis szobatiszta, de persze nem csak úgy magától tanulta meg. Az elején rengeteget kell tanítani, nevelgetni, de utána ahogy összeszoktok, teljesen felveszi az ember életritmusát. Jó érzés, amikor hazaérsz és az üres lakásban van aki örül neked. De persze ahová csak lehet visszük magunkkal, így azt is már megszokta. 2x voltunk már vele Olaszországban és végig aludta, meg se mukkant. Tény, hogy túl vannak tenyésztve, de az a lényeg, hogy a legjobb helyről válassz, bármelyiket szeretnéd is. Láttam már már elég érdekes elvileg fajtatiszta kutyusokat.
2016. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia!

Igazából nem a fajta a lényeg hiszen minden kutyának külön egyénisége van.Nekem egy 5 éves yorkim van és amikor meg akartam venni mindenki le akart róla beszélni mondán hogy a yorkik ugatósak és hiperaktívak.Azóta hogy megvettem (5 éve) nem hallottam még ugatni és hogy őszinte legyek a kutyám szinte egész nap alszik (nyugi nem beteg, csak lusta😃).Nagyon barátságos, és bár én sosem akartam szolgát nevelni belőle, mint a többi ember a kutyájából, az alapdolgokat megtanulta és soha nem rágott szét semmit. Összességében azt ajánlom hogy nézz meg több csivava és yorkie kennelt is és találd meg a számodra megfelelő karakterű kutyát.Sok szerencsét:)

2016. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!