Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Kullancs volt a...

Segítség! Kullancs volt a kiskutyámba! Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
Nagyon mérges vagyok, mert fél évente cseréljük a Kiltix nyakörvét, amire van pofájuk ráírni, hogy 7 hónapig véd a kullancs ellen. Erre ma mégis egy hatalmas kullancs volt benne. Azért nem vettem észre korábban, mert nagyon hülye helyen volt, a farkába, amin elég hosszú a szőr. Nagyon remélem, hogy nem volt fertőzött a kullancs. Mire kell figyelnem?
2016. okt. 10. 20:21
 1/5 anonim válasza:
100%
Figyeld a viselkedését, ha bágyadt, esetleg sántikál, levert, vagy piros, esetleg sárgás a szeme, azonnal állatorvos!!!a vizeletét is figyelni kell! Remélem nem fertőzött volt az a dög!
2016. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Nem volt még a kiskutyámba sose kullancs, úgyhogy most nagyon megijedtem.
2016. okt. 10. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármi viselkedésbeli változást észlelsz, ill. betegségre utaló jelet, akkor vidd orvoshoz. Pl. étvágytalan, kedvetlen, bágyadt stb.

A nyakörvek sem adnak 100%-os védelmet sajnos, de azért nagyon sokat használnak.

2016. okt. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Erika87Nyh ***** válasza:
100%
Az enyémet post most kellett emiatt állatkórházba vinni. Hiába volt rajta advantix csepp. Bágyadt,levert volt. Kedvetlen. Roskadozott. Nem evett. Lázas volt. Ha ezeket tapasztalod azonnal vidd orvoshoz. A vizeletét kell még nézni,hogy nem e véres,meg a szája nem e büdös nagyon. A vesét és a májat károsítja. Ezért be is sárgulhat.
2016. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

minden rendben lesz, de sajnos nagyon sok a kullancs, ez tapasztalat, hiába a sok elméletileg hatásos védekezés! :( tüneteket figyelni, és azonnal doki, bármi gyanús

lenne!

2016. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!