Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kistestű kutyát mennyi...

Egy kistestű kutyát mennyi idősen lehet először sétálni vinni?

Figyelt kérdés
Hámmal megfelelő pórázzal...
2010. ápr. 25. 19:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ez az oltásoktól függ. azt hiszem a 10. hét után már lehet, de inkább olvass utána.
2010. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszíí...és szerintetek nem fog kiszökni a hámból? persze ha nagy még rá akkor nem adok rá,de ha jó rá és mégis kiszökik? Akkor tuti,hogy nem viszem többet így ilyen kicsin,de ha elfut akkor fussak utána vagy mi?
2010. ápr. 25. 19:27
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
méretben megfelelőt kell neki venni, de amúgy amíg nincsenek meg az oltásai addig én nem vinném ki az utcára, egy kutyámat se vittem ki kiskorában, sőt az utcai cipőket is eltettem, hogy ne érintkezzenek vele, sok sz@arságot össze tud szedni, amibe belehal
2010. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én láttam már mini Yorki-t talán 2 hónapos lehetett azt is hámmal sétáltatták.


Olyat hámot vegyél ami jó rá, abból nem szökik ki!

Remélem az azutáni kérdést csak viccből írtad le.... ha kiszökik akkor gyorsan el kell kapni, vagy hagynád hogy elfusson előled?!

2010. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Persze...tudom nem hagynám elmenni:) amúgy már vettünk neki,de ilyen állíthatós úgyhogy tuti,hogy jó lesz:) [legalábbis remélem:)]
2010. ápr. 25. 20:59
 6/20 anonim ***** válasza:

nem szabad utána futni, mert azt veheti játéknak és később szórakozhat veled. pl. itt a környékünkön is van egy kutya, aki mindig megáll, és ha odaér a gazdija h feltegye rá a pórázt, megint arrébb szalad.

ha elinalna, adj ki fura hangot, emeld fel a kezed vagy fuss másik irányba. követni fog.

utána semmiképp nem szabad.

de ne legyen ilyen, azt kívánom:)hámból nem fog kiszabadulni, ne aggódj.

2010. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszíí a sok segítséget :D
2010. ápr. 26. 13:06
 8/20 anonim ***** válasza:

Van néhány alapszabály:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2010. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
én 3 hónapos korában már sétáltattam, de 4 hónapos koráig nem nagyon engedtem oda a kutyusokhoz.
2010. ápr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
És miért nem?? Hogy nehogy véletlenül szocializálódni tudjon??
2010. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!