Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveszett a kutyam?

Elveszett a kutyam?

Figyelt kérdés

Ma delutan kiszokott a kutyam.. azota nem talaljuk. Mar tobbszor volt ilyen eddig mindig vissza jott, ma nem :/

Kerestuk mar mindenhol, erdeklodtunk tobb helyen, menhelyen stb..stb de semmi

Chip alapjan megtudnank keresni??


2016. okt. 13. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha mukodik a chip akkor igen, elvileg.
2016. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

A chip nem GPS nyomkövető. Ha megtalálják a kutyádat és beviszik menhelyre/állatorvoshoz, ott megnézik, hogy van-e benne chip, és értesítik a rajta lévő számot.


De mégis milyen "gazda" vagy, hogy hagyod a kutyádat kiszökni és kint kóborolni? Miért nem foglalkozol vele megfelelően és miért nem csináltatod meg a területedet úgy, hogy ne tudjon szökni? És ha baja lesz? Ha balesetet okoz? Vagy ezek nem érdekelnek?

2016. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
69%

Kedves 2!

Tudod ha egy kutya ki akar menni (főleg ha kicsi vagy kistestű) megtalálja a módját. Mi is átnéztünk minden négyzet centimétert a kutyus mégis átrágta magát a szomszédba.

Kérdező te meg nyugodj meg! Nekünm is kiszökött egyszer a kutyunk és egy kedves házaspár elvitte őt az állatorvoshoz pedig az én kutyám nem nagyon szereti ha emelgetik.

Ha tudsz valamit akkor szólj! Remélem meglesz! Nyugi! ☺

2016. okt. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Panelban lakunk, kisbabával, sokszor nehéz megoldani, hogy kijussak a babával, táskákkal, babakocsival stb., úgy, hogy a kutya ki ne szaladjon, és mivel.földszinten lakunk,nem nehéz kiszökni neki, főleg ha valaki nyitva hagyta a kinti ajtót.

Féltjük nagyon és szeretjük nyilvàn kerestuk egesz delutan, es bizakodom, hogy valaki bevitte legalabb ejszaka, es nem fagyoskodik. Most is fel orankent nezek ki..hatha... hat ilyen gazdi vagyok kedves perfekt 2.

Tobbieknek koszi a valaszt.

2016. okt. 13. 23:27
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja es pici yorki ... nem nehez ki surrannia. Es persze ,hogy erdekel h van e baja stb... ha nem erdkelne lehwt nem itt irnek ki ilyen kerdest.
2016. okt. 13. 23:29
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Csak egy ötlet. Nézz szét jófogáson és hasonló oldalakon, remélem hogy nem, de megeshet hogy egy idióta találja meg aki majd jó pénzért el akarja adni, esetleg ha ivaros a kutyus szaporításra használja. Remélem minél hamarabb megtaláljátok és ne legyen úgy ahogy írtam. Majd írj ha lesz fejlemény.
2016. okt. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj plakátot legalább a környéken.

Ha holnapig nem lesz meg, dokinál jelezni, hogy írja fel a chiphez, hogy elveszett, keresik.

2016. okt. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha ki van ivartalanítva akkor nagyobb az esély, hogy visszakapod. Ugyanakkor ha ivaros, akkor sajnos használhatják "ellő gépnek", az is lehet hogy direkt ellopta valaki...a
2016. okt. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

3. Vagyok

Tegyél ki plakátokat és facebookra is tedd ki hogy keresed. Vannak ilyen csoportok direkt ilyen kutyusos gazdiknak. Sok sikert remélem nem lesz baja!

2016. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amugy meg kell tanitani neki, hogy a nyitott ajto nem egyenlo azzal, hogy ki is szaladhat. Nalunk hiaba nyitva az ajto, nem mennek ki (sokan nem szeretik ha raront 2 kutya pl. a postas vagy a pizzafutar).


En is hagytam mar el a kutyam, es talaltam is. A mi kutyainkon van bileta az eleg sokat segit javaslom jovobeni beszerzeset, ha a petvetbe regelve vagy es joszandeko az aki megtalalja akkor beviszi orvoshoz es onnan fognak szolni. Ha nem akkor sajnos abban remenykedhetsz, hogy hazatalal.


Erdemes, menhelyeken es gyepmesteri telepeken erdeklodni.

2016. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!