Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell oda figyeljek ha...

Mire kell oda figyeljek ha Husky-t akarok tartani?

Figyelt kérdés

Betegségére, mozgásigényre, tisztálkodásra értem.

Gazdák segítségét előnyben részesítem.


Köszönöm


2010. ápr. 25. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
állandóan kapar
2010. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
állandóan kapar? szerintem ha eleget foglalkozol vele és jól lefárasztod nem fog kaparni...
2010. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
van egy könyv, A szibériai husky 1400ft szállítással. olvasd el...
2010. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk malamutunk volt, hasonló kaliberű kutyus. Ami nagyon fontos: mozgás, mozgás, mozgás. Szánhúzó fajták révén rengeteget tudnak futni, és igénylik is. Erős csontozatúak, úgyhogy ajánlott minőségi táp etetése. Betegség: a mienk sajnos a kullancsokra volt nagyon érzékeny, szánhúzó fajták révén gondolom, az ő szervezetük még kevésbé ellenálló az ilyen dögökkel szemben.
2010. ápr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy 3 éve ivartalanított hímünk van,Odin.

Kb 2 évesen ivartalanítottuk, mert nagyon kezelhetetlen, zajos és szökős volt a tüzelési időszakokban, már nem bírtuk idegekkel.

Nagyon sok mozgás kell neki.

Mi napi 3-4 órát mozgatjuk (azon kívül, hogy a lakás és a kert között mászkálhat).És hétvégente nagy túrákra visszük.

Hihetetlenül energikus kutya!!! Sohasem fárad el! Mi ezt úgy próbáljuk kezelni,hogy megtanítottuk apportírozni(mert alapból nem hozta vissza az elhajított labdát), meg vettünk neki egy olyan "hámot" ami hasonlít a pl. vakvezető kutyákéra csak vannak rajta zsebek és ebbe szoktunk súlyokat rakni, hogy ezzel is fárasszuk.

Nagyon hangos! Nem ugat hanem tutul akkor is mikor épp minden rendben van vele csak úgy rákezdi.

Nagyon társas lény. A körülmények úgy hozták, hogy neki is ki kell bírnia egyedül azt a 8 órát amíg mindenki dolgozik és nincs otthon. Amikor ez megtörtént a kerítés nagyon meg kellett erősíteni, mert gyakran szökni próbált.(Végül alá kellett betonozni a kerítést és a magasságát 1.90cmre húzni). Megoldásként beszereztünk még egy kutyát egy kis tacskó keveréket(ivartalanított szuka) a menhelyről Mimit. Ez jó döntés volt mert nagyon összemelegedtek, az egyetlen hátulütője az volt hogy a tacsink eltanulta a tutulást Odontól úgyhogy most még nagyobb a zaj ha rákezdik. :)

Kaját mindketten száraz tápot és házi kosztot kapnak.

A husky szőrét nem kell semmi spéci módon ápolni, de mikor vedlési időszak van iszonytatóan hullik a szőre, maroknyi csomókba jön ki belőle olyankor van hogy napi 4szer is átkeféljük a bundáját.

Betegsége eddig még nem volt neki, egy hőgutát leszámítva.(Röhejes módon pont az állatorvoshoz mentünk oltásra, csak dugóba keveredtünk és nincs légkondi a kocsiban).

Nagyon jó kutya egyébként, nagyon ragaszkodó, bújós, igazi mókamester, mindig pörög mindig figyel, mindig töri valamiben a fejét. Az alap engedelmességi feladatokat tudja, de folyamatosan ismételgetni kell őket, mert folyton feszegeti a határait. A kedvenc trükkje a szelektív hallás.

Más kutyákkal ( a Mimin kívül) nem valami barátságos, a macskákat meg rendszerint prédának nézi( bár mikor kicsi volt nem szoktattuk rá, hogy ne tegye ezt).

2010. ápr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:

Szia!

Fajtára jellemző betegségei nem nagyon vannak.

Ha veszed a kutyust, mindenképpen ragaszkodj a szülők szűrési eredményeihez, elsősorban a szembetegségekre. Diszpláziára is meg szoktuk csináltatni, de ez annyira ritka, hogy én még nem találkoztam dp-s huskyval, pedig ismerek néhány százat.

Egyetlen fajtára jellemző tünet van, ezt nem is hívnám betegségnek: mivel a husky eredetileg nagy mértékben hallal táplálkozott, a szervezetének több cinkre van szüksége. Cinkhiányos táplálás esetén előfordulhat kis bőrhiba olyankor, ha a szervezte valamiért legyengül. Az én egyik szukámnak pl. tüzelés után szokott egy kis kopasz folt lenni a szája mellett. Néhány vitamintablettával megoldható, de ha nem kap semmit, akkor is néhány hét alatt visszanő a szőr.

Mozgásigénye sok rohangálás. Otthon atombiztos kerítés kell, mert ha unatkozik, akkor indul felfedezni a környéket.

Szőre öntisztuló, homok, sár magától kijön belőle. Zsíros, büdös koszok is lekopnak néhány nap alatt, de egyszerűbb ilyenkor megfürdetni. Évente kétszer vedlik (rossz nyelvek szerint tavasztól őszik és ősztől tavaszig:)) Ilyenkor jó alaposan ki kell naponta fésülni a bundáját, hogy gyorsabban túl legyen rajta és ne ragadjon össze a szőre, mert akkor alatta a bőr begyulladhat.

2010. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot és a könyajánlást is.


Rendben ezekre odafogok figyelni mindenképp:)


Gyerekek mellé megfelelő vérmérsékletü? Kicsi és nagy gyerek mellé 3-17.


Még 1x köszönöm a segítséget.

2010. júl. 30. 11:29
 8/10 anonim válasza:

Nekem van egy huskym!

-egészséges kutyafajta

-nagyon nagy mozgasigenye van

-körübelül 2-3 honaponta fürdesd meg

Jah, es ha nincs rendesen lemozgatva, akkor sokat ás, össze vissza rohangál a kertben. Sokat foglalkozz vele.

2016. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekünk van Huskynk!Sétálni visszük este.És,elég nagy bundája van nyáron vedli le figyelj a kullancsokra!Kefével keféld le néha.Vizezd le nyáron!
2017. aug. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Utolsó vagyok!Nekünk nagy udvarunk van,van neki játszótére ahol szokott futkározni,ajánlott építeni neki,a miénk nagyon szereti!
2017. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!