Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyámat...

Hogyan tudnám a kutyámat hozzászoktatni a szájkosár viseléséhez?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos border collie szuka kutyusom, akivel jövő héten kezdjük a kutyasulit és busszal fogunk majd közlekedni!Még soha nem volt rajta szájkosár (eddig jobbára kocsival mentünk mindenhová), ma vettem neki egyet, fel is tettem rá, de egy lépést sem tett vele, nagyon zavarta, lefeküdt a földre és addíg szenvedett, míg le nem szedte magáról valahogy! Hogyan tudnám vele megszoktatni a szájkosár viseletét?
2010. ápr. 25. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld elterelni a figyelmét és egy idő után megszokja. Meg ha kiléptek az utcára biztos lesz más ami foglalkoztatja.
2010. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha teszel bele jutalomfalatot? :D
2010. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pont a minap utaztam busszal és egy border colli is volt a buszon. ha nem tudod hozzászoktatni,és nem agresszív akkor szerintem utazhat szájkosár nélkül is ha nem hosszú az út. azon a kutyán se votl szájkosár. egyébként fontos hogy hogy teszed rá a szájkosarat. mindig dícsérni kell, jutalomfalatot adni neki. amúgy már lehet kapni szájhámot is,aminek ugyanaz a lényege mint a szájkosár,de mégse az
2010. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat!:)

Igyekszem azért hozzászoktatni, nehogy a buszra felszállás közben derüljön ki, hogy mégis kéne, és akkor aztán nehéz lenne közlekedni vele!

Remélem egy hét alatt megszokja, mert sok lesz neki az új dolog. Még sosem utazott buszon, kutyasuliba sem volt, annyi kuttyal se találkozott még soha, úgyhogy én részemről már alig várom! :)

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2010. ápr. 25. 21:38
 5/8 A kérdező kommentje:

Agresszívnak nem agresszív, de elég bizalmatlan az idegenekkel, némelyiket meg is ugatja, de amúgy nagyon szelíd, nem harapna meg senkit, előbb rohanna el, csakhát ezt nem mindenki tudja!

Na nem mintha olyan vérengzőnek tűnne :D

2010. ápr. 25. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jutalomfalattal. Mutasd meg neki a szájkosarat, és jutifalat, majd tegyél a szájkosárba, hogy onnan egye ki, aztán vmi olyan jutalomfalatot tegyél bele, amin tovább rágódik (így még több ideig van a pofija a szájkosárban), majd csatold fel, és a rácson keresztül adogass még neki. Először csak nagyon rövid ideig legyen rajta, és növeld az időt. Mindig jutalmazd, ha jól tűri. Azzal vigyázz, hogy leszedi magáról, mert akkor megszokja, hogy ez így megy: nem tetszik, leszedem, akkor hát mindig leszedem. Szoktathatod úgyis, hogy mindig előveszed, amikor vmi jó következik, pl. kajáltatáskor, vagy abból adogatod neki a jutalomfalatokat tanítgatás/játék közben. Lényeg, hogy tudatosítsd benne fokozatosan, hogy ez jó dolog.
2010. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A buszt is meg kellene vele ismertetni. Ha a kosárral már ilyen a reakciója, lehet, nem tudsz majd vele a buszra felszállni. Este, végállomáson kellene kezdened vele.

A kosár pedig kötelező minden tömegközlekedési eszközön.

2010. ápr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rossz ötlet volt így rákényszeríteni, ha az első élménye rossz vele, nehezebb lesz megszoknia. Én úgy tanítottam, hogy először csak megszaglászta-juti. Aztán bedugta az orrát-juti. Ezt sokszor megcsináltuk és aztán már rá is raktam. Rögtön levettem-jutifalat. Ezt is megcsináltuk párszor, aztán egyre több ideig hagytam rajta. Magától beledugja az orrát a szájkosárba :)
2010. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!