Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz hogy legálisan...

Mi kell ahhoz hogy legálisan elkezdjek otthon tenyészteni?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnénk belekezdeni de sosem merünk... pedig szeretjük az állatokat és szeretnénk csinálni és pénz dolgából is jól jönne...

Egy hozzáértő embert kérek írjon le nekünk erről mindent..értek ezalatt bármit.. papírok, milyen kutyákkal érdemes elkezdeni...kaja..oltások..vitaminok..stb mindent amit tudni kell ahhoz hogy belemerjünk vágni...


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK ELŐRE IS A VÁLASZOKAT! :)


2016. okt. 16. 18:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
32%
Miért én menjek innen? Én a kérdésre válaszoltam, a többivel ellentétben.
2016. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
Gerinc drágám! Gerinc kell hozzá. Hogy ne az anyagi javak legyenek a legfőbb szempontok, hanem az adott fajta szeretete, törekvés arra, hogy genetikailag a lehető legjobbat hozd ki egy-egy párosításból. Rengeteg tapasztalat, szakértelem, idő amit a kutyáidra fordítasz.
2016. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%

Igen, én aztán nagyon irigy vagyok. Mire is? Egy szaporítóra? :D Igaz, én azokat tartom tenyésztőnek, és azokkal is vagyok kapcsolatban, akik munkakutyákat tenyésztenek, ott pedig nemhogy az évi több alom a sok, de még a két évi is. És ott bizony a kutya az első, a jó, munkára alkalmas alom a cél, nem a pénz.


De ha jól értem, akkor te évi két almot hozol le, vagyis minden tüzelésnél befedezteted a szukákat? Ez állatkínzás! És szerintem kár ezt hangoztatnod, mert ezt sehol sem tartják megfelelőnek.

2016. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11%

Pontosan ezért nem érdekel a munkakutya vonal sem ,és nem is ajánlom a kérdezőnek sem. Nem éri meg a többletmunka,meg a nagytestű fajták eleve kiesnek.


Több tenyészállatom van -volt,az éves szintű több alom nem egy szukától van, de volt olyan hogy évente kétszer lett lehozva egytől,mert olyan szintű igény volt rá. Jó tápanyagellátással és vitamin- nyomelem megfelelő adagolásával tökéletesen egészségesen fitten tartható a tenyészállat így is,de következő évben csak 1 alom jöhet tőle.

2016. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Te egy rohadt állatkínzó vagy!!!!
2016. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
11%
Köszönöm a felvilágosítást .Majd ráírom a névjegyemre is .
2016. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztésbe akkor érdemes fogni, ha van egy fajta, amiért rajongsz, ismered a fajta történetét, kb. mindent róla és szeretnéd te is továbbvinni valamelyik vérvonalat.

Tehát, ha megvan a választott, jól megismert fajta, akkor vesztek 1-2 tenyésztésre szánt szukát, általában kölyköt a kívánt vérvonalból. Normálisan felnevelitek őket, minőségi etetés, a fajtának megfelelő foglalkozás, nevelés, tanítás, eü. ellátás, kiállítások, ha olyan a fajta, akkor munkavizsga, ösztönpróba stb. Érdemes a fajtaklubba belépni. Megcsináltatjátok a fajta tenyésztéséhez előírt eü. szűréseket, majd részt vesztek tenyészszemlén. Ha ezen mind megfelelt a kutya (kutyák), akkor ki lehet váltani a kennelnevet, és lehet keresni a szukához hozzáillő fedezőkant, majd fedeztetni (harmadik-negyedik tüzelésekor).

Vemhesség és ellés alatt, után állatorvos kéznél legyen.

Fedeztetést bejelenteni, almot bejelenteni, törzskönyveket kiváltani. Kölyköket családi körülmények között, koruknak megfelelően nevelve, szocializálva, 2 oltással, chippel, törzskönyvvel lehet eladni, illetve lehet belőlük megtartani is saját célra.

Szükséges egy jó honlap is.

Nagyon röviden összefoglalva így kell kezdeni.

Pénz ebből nem tudtok csinálni még sok-sok évig, nem hozza, hanem viszi a pénzt, de ebből megélni önmagában később sem lehet, mert igen költségigényes hobbi.

2016. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

veszel egy szuper kutyát, elkezdtek kiállításokra járni, majd veszel még többet. lehozol pár almot és mindeközben bájosan elcsevegsz a többi tenyésztővel/bírókkal. majd felkérnek, hogy legyél te is bíró. megcsinálod a tanfolyamot és közben megy tovább a s*ggnyalás. ha jól csinálod szinte nem is lesz szabad hétvégéd, annyit kell utazgatnod külföldre bírálni. ott pedig van ingyen ellátás és nem is a legrosszabb, sőtt... de ezen felül pénzt is fogsz még kapni, hogy kimentél. az utat természetesen állják és általában még egy embert is magaddal vihetsz...

de ne úgy válassz fajtát, hogy mi érdemes... munkahelyet sem úgy választottál, hogy mi keres a legjobban a lehető legkisebb energiabefektetéssel, hanem h mi tetszene neked, amit meg is tudsz csinálni és még meg is tudsz élni belőle.

(saját vélemény-nem nevezném "fajtának ártásnak", ha egy többszörös champion, bob, bis stb kutyától lehoznak egy almot. a másik kérdés, hogy mit jelent az, hogy megéri? én jelenleg úgy gondolom, h soha nem fogok tenyészteni, de ha mégis, már akkor "boldog" lennék, ha a szuka fedeztetésétől a kiskutyák gazdihoz kerüléséig számítva kijönnék 0-ra és esetleg még meg is tartanék egy kutyust)

2016. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokan, sokmindent leírtak előttem, a lényeg már olvasható pár kommenteben. Ismerek jó néhány tenyésztőt, igazán közelről nem sokat, de egy párat igen, családban is van egy. Egy sincs közülük, akinek valaha is haszna lett belőle, de egyikük sem a profitért csinálja. Normál tenyésztő a fajtája szerelmese (alapon egy fajtára specializálódik az igazán profi), a nemesítés a legfőbb cél. Rengeteg munka, energia, idő és megannyi belefeccölt anyagi áldozat árán, amiből az utóbbi valószínűleg sosem térül meg, no de hát ez nem is cél. Mint a vitorlázás. Nem a szegény ember sportja. És igen, költséges hobby, nem pedig bevételi forrás. Ha a pénzszerzés a cél, másba kell fogni. Sok szaporító a könnyű pénzt látja benne és amíg lesz kereslet, el is bírja sajnos adni a kölyköket, de ebből meggazdagodni még a notórius munkakerülők (direkt nem célzok Kalányosrómeóékra teszem azt) sem tudnak, max. van pár ezres nekik a segélyek mellé.
2016. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Koszonjuk szepen az utolso 3 valasszolok...valaki legalabb leirja normalisan
2016. okt. 20. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!