Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kiskutyá...

Hogyan tanítsam meg a kiskutyám, hogy hozza vissza a labdát?

Figyelt kérdés

Szeretnék tőletek tippeket kérni, ti hogyan tanítottátok a kiskutyátokat játszani. Én hiába dobálom el neki a labdát, nagyon ritkán megy érte, helyette inkább rám ugrál és a nadrágom rágja. A labdára oda se figyel. Van valami jó módszer, hogyan taníthatnám meg arra, hogy a labdára figyeljen és utánamenjen, majd visszahozza? :)

Westie 9 hetes kutyusról van szó. Vagy lehet még túl pici hozzá, és legyek türelemmel?

Köszi!


2016. okt. 17. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Vidd el olyan helyre, ahol más kutyákkal ugyanilyet játszanak. Vagy hívj el kutyás ismerőst a kutyájával, ami már ismeri ezt a játékot. Akkor látja majd, mit kell csinálni, és eltanulja.
2016. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Először rá kell szoktatni, hogy a labdával játék jó dolog. Vegyél egy olyan tömör gumilabdát, amin át van fűzve egy zsinór (ha nem ilyenetek van). A zsinórral fogva húzgáld előtte a földön, vagy levegőben, keltsd fel az érdeklődését, hogy le akarja vadászni a labdát. Ha megfogta, engedd, hogy húzza kicsit, aztán add neki. Majd vedd el tőle, és újra vadásztasd rá :) Így hamar rájön, hogy ez tök jó játék, és ha elgurítod, későbbiekben eldobod, utána fog vetődni, mint zsákmánya után.

Egyszerre röviden játssz vele, nehogy megunja. Akkor kell abbahagyni, amikor ő még lelkesen játszana. Többször, keveset.

A labdát ne hagyd nála rágcsálni, hanem játék után tedd el.

Így nevelünk labdaimádó kutyát :)

2016. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos kutyás helyre itt nem tudom vinni, ahol lakunk, nincs "kutyás találkahely" a városban.. A köteles-labdás dolgot könnyebben kivitelezhetőnek tartom, ezt meg is próbálom :)

2016. okt. 17. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyémet sem érdekelte a labda eleinte, a rongyhúzás viszont annál inkább. Én elpakoltam előle minden más játékot, a labda meg csak a kezemben volt. Bármi mást próbált harapni, azt dugtam a szájába, azt hagytam lent neki a földön, hogy kösse le magát vele. Egy kis idő után már lökdöste, kergette a lasztit. Sosem erőltettem rá, amikor be akart vonni, hozta a labdáját. Először azt tanultuk meg, hogy bármikor, amikor kérem a labdát, ő szépen a kezembe adja. A "kérem" szóval társítottuk a dolgot. Utána már dobálhattam, kergette is, de ha mondtam, hogy kérem, akkor hozta is a labdát. Rájött ő, hogy az nem olyan rossz, ha dobálom neki. Megfogja, odahozza, leül/lefekszik/pacsit ad, és csak utána dobom el. Visszahozza.
2016. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!