Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy megsajnált a kutyám?

Lehet, hogy megsajnált a kutyám?

Figyelt kérdés

12hetes és mindig harap , de ma nagyon durva volt délelőtt. Nem tudtam sehogy leállítani sajnos.

Olyan rosszul esett, hogy mindig bánt pedig én mindent megadok neki ami tőlem telik, na de nem ez a lényeg.

Leültem és elsírtam magam, ő is lelt arébb aztán lefekudt és szomorúan nezett rám, mint aki megsajnalt.

Azóta is néha megharap de már csak finoman, és első raszolas után abba hagyja és sokkal bujosabb és kedvesebb.

Közé lehet ehhez annak, hogy sírtam?


2016. okt. 17. 23:04
 1/7 anonim válasza:
Szerintem megérzik az állatok, hogy milyen az ember hangulata, lehetségesnek tartom hogy sikerült érzékeltetned veled azt, hogy amit csinál az rossz:)
2016. okt. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre csak játszik, mert még kicsi, nem haragból, agresszióból akart szándékosan bántani. Lehet, hogy van köze hozzá, a kutyáknak van lelkük.
2016. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó válaszolóval egyetértek! Külön kiemelném, hogy a kutyáknak tényleg van lelkük, nem úgy mint egyes embereknek (sajnos)!! Nekem amugy most 9 hetes a kutyám, és velem is ilyen, én egy picit ráütök az orrára, és fél óráig nem ,,dajkálom,, meg (hogy tudja, miért kapta), már szinte-szinte nem harapdál. de még most kell meg nevelni, amig kicsi, mert ha már nagyobb lesz, az már nem lesz vicces és cuki, ha megharap. sulyosabb sérülést is okozhat
2016. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

"Olyan rosszul esett, hogy mindig bánt pedig én mindent megadok neki ami tőlem telik"


Hogy megsajnált -e, azt nem tudom, azt viszont igen, hogy ezzel a hozzáállással villámgyorsan a fejedre fog nőni. A kutya nem azért lesz jól nevelt, mert te adsz neki kaját meg játszol vele, hanem akkor, ha tekintélyed van, az meg neked nagyon nincs. A kutya nem ismeri a hála fogalmát. A kutya azt nézi, hogy ki tud határozottan bánni vele.

2016. okt. 18. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Hallod, Kérdező, ez így régen rossz.

Addig oké, hogy kölyökkutya és úgy játszik veled, ahogy a kölyökkutyák szoktak: a szájukkal. Viszont ha nem kezded el neki sürgősen megtanítani, hogy az emberekkel csak ember módra szabad játszani, súlyos gondjaitok lesznek.

Azt kellene még megérteni, hogy a kutya alapvetően nem tud emberül. Szóval rohadtul nem elég az, hogy "rászólsz" meg kell mutatni, hogy ilyenkor mi az elvárás. Ez esetben minden játék, figyelem abban a pillanatban megszűnik, amint harap, felállsz, elfordulsz, rá se nézel és összességében olyan unalmas vagy, mint a nyári szünet előtti utolsó matekóra, egészen addig, amíg észhez nem tér.


Kérdező, olvass utána a kutyanevelésnek, de sürgősen. Azzal ugyanis, ha a kutyád megsajnál és csak félig eszi meg a szomszéd Cirmikét, félig löki fel a nagymamát stb. nem lesztek kisegítve...

2016. okt. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kutya érzi, hogy a gazdája milyen :D
2016. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mára már túl tette magát rajta :D
2016. okt. 18. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!