Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba Inu információ. Tudnátok...

Shiba Inu információ. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A környékünkön lakik egy férfi és neki van egy Shiba Inu-ja. Beszélgettem vele, mert nagyon megtetszett a kutyája és mikor mondtam neki finoman célzott rá, hogy érdemesebb más kutyát néznem, mert ez a fajta nem igazán "kutya" és nem az ember legjobb barátja. Mire célozhatott? Esetleg csak rossz véleménnyel van a saját kutyájáról, bár nem tűnt neveletlennek, lehet neki csak púp? Utána olvastam és makacsnak írjak, de ettől ez még kutya, szóval lövésem nincs.


Amúgy nagyon cuki kutyus, néztem az akitát, de az nekem túl erős egy ilyen pici kiskutya tök ideális lenne. A jelleme is ideális, csak az ára... létezik, hogy 1200 euro? Nem azt mondom persze kérjék el az árát, de basszus 350.000 forint? mi stófolja fel ennyire az árat? Mondjuk láttam olcsóbban is, lehet csak van pár elszállt tenyésztő akik rajtam akarnak meggazdagodni.


Röviden, esetleg Shiba tulajok pár szóban írnátok a Shibáról, mert wiki teljesen mást mond, mint pl. itt a GYK-n az emberek vagy egyéb fórumokon. Tudom, hogy fajtán belül is vannak eltérések, de általánosságokra lennék kívancsi. Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. okt. 20. 11:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen drága mert nagyon ritka és az egyik legősibb fajta. Ne tévesszen meg a külső, az akitához hasonlóan kicsit macska jelleme van, kis méregzsák tud lenni. Megéri az árát, ne vegyél szaporítós shibát. Nekem ugyan akitám van de én is azt mondanám hogy válassz más fajtát és tényleg nem olyan mint egy átlag kutya :D Nagyon makacsak, a szocializációra nagyon rá kell gyúrni és a nevelésre is. Valszega' csávó nem 1 évig dolgozott a nevelésén hanem minden nap küzd ahogy én. Abban is egyet értek hogy nem a legjobb barát ,vagyis de, mindig azt nézi hogy hol cseszhet ki veled :D
2016. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
*nagyon makacs jelleme van
2016. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Jóvan' az előző javítás téves, csak rosszul olvastam bocsi.
2016. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor te pl. miért választottad az Akitát? Ha tényleg ennyire csak púp?
2016. okt. 20. 11:22
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Fene se tudja. Többnyire tényleg púp és a faxom teli van vele mikor okoskodik, de néha tud aranyos is lenni és néha kedves is. Viszont többnyire szemét és csak a maga javára csinál mindent.
2016. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Az ősi fajták és a farkas hibridek tartása sosem a mókáról szól. Inkább a kihívások miatt válasszák ezeket a fajtákat.
2016. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Anno mikor az akitát választottad csak volt valami elképzelésed? Vay úgy voltál vele a tied más lesz?


Miféle kihívásra gondolsz?

2016. okt. 20. 11:45
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor még nem tudtam hogy milyen is a makacs kutya. Sokat küzdöttem vele, még mái napig is naponta veszekszünk, de nem bántam meg. És ezt úgy mondom hogy egy kevésbé makacs, birkalelkű kutyám van, aztán képzelheted milyen egy vérbeli akita vagy shiba. A küzdelem nálunk arról szól hogy én azt mondom "ül" ő meg hogy "nincs kedvem"... és minden nap el kell magyarázni neki hogy az ül az ül és nem akkor csinálja amikor kedve van, vagy épp ő másfele szeretne menni, mondjuk be egy udvarba, és hiába tanítom ezt minden nap eljátssza. Én azt mondom hogy nem megy az előszobába de ő csak azért is mindig oda megy hiába küldöm el és szidom le. Mielőtt valami okos leszólna nem azért mert nincs tekintélyem nála, mert van, Csak egyszerűen neki megvan a saját elképzelése és nem szereti ha valami nem úgy történik.
2016. okt. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
És azt mondod a Shiba hasonló jellem? Amúgy nem olvastál utána? Nem próbáltak lebeszélni róla? Őszintén újra ezt a fajtát választanád ?
2016. okt. 20. 12:00
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A siha olyan mint az akita kistestű változatban. nem próbáltak lebeszélni. Nem voltak kételyeim affelöl hogy meg tudom nevelni, csak azóta rájöttem hogy az engedelmesebb kutyákat jobban kedvelem, ezért a következő kutyám egy munkakutya lesz, viszont csak ezért nem rakom a kutyám az utcára :D Hogy is van a mondás ki mit szakít azt szagol? nem az akitám akarta hogy megvegyem ezért megteszek mindent hogy szép élete legyen és elfogadom hogy soha nem lesz német juhász (úgy értem engedelmes). Egyszóval úgy voltam vele hogy makacs? Legyen, rajtam ne fog ki. Japán? a japán dolgok jók jöjjön csak. Nagytestű? Minden álmom. nem engedelmes? dehogynem. kicsit tévhitben éltem de azóta kinyílt a szemem sok új dolgot tapasztaltam és tanultam meg mellette. Viszont én senkinek sem ajánlom. hogy miért?

1) sokan a hachi film alapján ítélik meg az akitákat, jajj de cuki és hűséges meg stb...aztán jön a hasra esés.

2) mindenki nagyon imádja de annyit nem ér meg hogy ne szaporítótól vegye...

3) nem tudhatom hogy kinél lesz jó sorsa és kinél nem, nem tudhatom ki tud megbirkózni vele és ki nem ezért nem akarok hibás lenni ha az ajánlatom miatt egy szegény ártatlan akita vagy shiba szenved mert nem érdemlik meg.

4)sokan úgy akarnak akitát és shibát hogy a legalapabb dolgokat sem tudják róluk én pedig nem fogom adni alájuk a lovat...nem adok tanácsokat sem nekik csak akkor ha valóban érdekli őket. (egy beszélgetés során mondta a valaki hogy neki lesz akitája. A kutya szpis volt és ideggyenge...utána említette hogy a barátjának is van akitája de az jóval kisebb..mondom az shiba és vadászkutya...erre mondja hogy "jaaa hogy azért ölte meg a csirkéket" na ennél a pontnál szakítottam meg vele a kapcsolatot pedig én minden új akitásnak örülök)

2016. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!