Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba Inu információ. Tudnátok...

Shiba Inu információ. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A környékünkön lakik egy férfi és neki van egy Shiba Inu-ja. Beszélgettem vele, mert nagyon megtetszett a kutyája és mikor mondtam neki finoman célzott rá, hogy érdemesebb más kutyát néznem, mert ez a fajta nem igazán "kutya" és nem az ember legjobb barátja. Mire célozhatott? Esetleg csak rossz véleménnyel van a saját kutyájáról, bár nem tűnt neveletlennek, lehet neki csak púp? Utána olvastam és makacsnak írjak, de ettől ez még kutya, szóval lövésem nincs.


Amúgy nagyon cuki kutyus, néztem az akitát, de az nekem túl erős egy ilyen pici kiskutya tök ideális lenne. A jelleme is ideális, csak az ára... létezik, hogy 1200 euro? Nem azt mondom persze kérjék el az árát, de basszus 350.000 forint? mi stófolja fel ennyire az árat? Mondjuk láttam olcsóbban is, lehet csak van pár elszállt tenyésztő akik rajtam akarnak meggazdagodni.


Röviden, esetleg Shiba tulajok pár szóban írnátok a Shibáról, mert wiki teljesen mást mond, mint pl. itt a GYK-n az emberek vagy egyéb fórumokon. Tudom, hogy fajtán belül is vannak eltérések, de általánosságokra lennék kívancsi. Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. okt. 20. 11:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
*shiba
2016. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban érdekel, írj privátban és megmutatom a történet szép oldalát is. Igaz nekem akitám van de vannak shibás és akitás ismerőseim is akikkel tartom a kapcsolatot, én is tőlük kértem tanácsot ha valamiben nem voltam biztos. De előre elmondom hogy csak akkor beszélek ha

1 komolyan gondolod hogy shibát szeretnél

2 az alapabb dolgokat tudod a jelleméről

3 nem szaporítótól fogod megvenni (habár honnen is tudhatnám honnen fogod venni..)

4 volt már kutyád

2016. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

1; Tetszik a Shiba, de kevés még az információm róla, hogy azt mondhassam igen BIZTOSAN.

2; Olvastam róla és sok az ellentmondás, de az öntörvényű mindenhol megjelenik mint "alaptulajdonság"

3; Eurobreeder-en kerestem tenyésztőket, azért is döbbentem meg az árán, nem tervezem szapistól venni, de azért sokallom az 1200-1600 eurot.

4; Nem volt kutyám


Ide miért nem tudod a történet pozitív oldalát leírni, lehet más is kíváncsi rá. Én is sok GYK posztot elolvastam, mielőtt feltettem a saját kérdésem.

2016. okt. 20. 13:21
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ha leírom a szép részét akkor minden idióta csak azt fogja nézni elfelejti a többit, a rossz oldalt és aztán én leszek e hülye hogy mert miért hazudok ha nem is olyan...csak ennyi az oka. Ha valakit érdekel rám ír elbeszélgetünk utána segítek tenyésztőt keresni és nevelési tanácsokat is adok ha szükséges. Eddig jól működött már segítettem 1-2 embernek akik önszántukból írtak és segítséget kértek én pedig segítettem mert úgy láttam komolyan gondolják.


Azt ajánlom várj még kicsit, van az oldalon egy shiba tulaj, biztosan írni fog, majd ő segít :)

2016. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem értem a logikád, tenyésztőt találtam már, most várom a válaszuk. Tied is egy vélemény, olvasgattam fórumokat, sok véleményt (pl. ShibaShake), kíváncsi lettem volna a tiedre is. Ha ettől nyugodtabb vagy akkor írd meg kérlek privátba. (hozzáteszem az átlag magyar ember nem ad ki 350k HuF-ot egy kutyára, nekem is durván izzad a homlokom)
2016. okt. 20. 15:08
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazad. A shibás ismerősöm ennyit fizetett érte és nem bánta meg...
2016. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Az átlag magyar. Nem megbánásról szól, hanem letenni 350k Huf-ot szerintem nem olyan egyszerű.


Na mindegy köszönöm a válaszokat, agyalok még rajta.

2016. okt. 20. 15:27
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hiába döbbentél le, egy tenyésztőtől származó shiba ennyibe kerül. A 350 ezret lehet tenni simán, épp csak nem adj uram, isten, de rögtön kell akarni kutyát. Hanem türelemmel várni és gyűjteni. Ilyenkor egyébként mindig megkérdezem, hogy ha az árát nem tudja, vagy pláne akarja valaki kifizetni, akkor hogy a bánatba fogja normálisan eltartani? Ha történik valami előre nem látható, akkor honnan fog előhúzni adott esetben több százezret? Csak saját példa: egy konzervatív kezelésre rosszul reagáló szaruhártya fekély miatt műtötték a kutyám szemét. A műtét előtti konzultáció, a vizsgálatok, a műtét, a gyógyszerek, az utólagos vizsgálatok költsége 1 azaz egy hónap alatt elérte a kettőszáz-ezer forintot. Nem sajnáltatom magam, félreértés ne essék, csak próbálom érzékeltetni, hogy nem a kutya megvásárlása a sok. A normális eltartása az.
2016. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Azért félreértés ne essék, én erősen kétlem, hogy az emberek csak úgy el tudnak villantani 350k jó magyar pénzt. Értem és elfogadom, hogy ennyi azt is tudom, hogy vannak váratlan költségek (erre amennyire tudom már van kisállat biztosítás), csak míg egy kicsit átlagosabb kutya 100-150.000 között van ez majdnem a 2.5x-e és meglepődtem. Azt sem írtam, hogy most kéne, hisz ha végigolvastad, az sem biztos, hogy ez az a kutya aki nekem kell.
2016. okt. 20. 20:28
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra vigyázz hogy a népszerű(divat) és ritka fajták (akita,shiba,társasági és öleb kutyák, bull típusúak...stb.) mindig dupla annyiba kerülnek mint az átlagos, egyszerű fajták (goldi,labi,nj,...stb.)
2016. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!