Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok valami jó könyvet,...

Ajánlanátok valami jó könyvet, a falkák életéről?

Figyelt kérdés
Jan Fennelt, Konrad Lorenzt olvastam, inkább valami komolyabb etológiai olvasmány érdekelne, és nem baj, ha farkasfalkákról szól, nem kutyafalkákról.
2010. ápr. 26. 18:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hát ez azért kicsit necces, hogy itt mindenki írja a "hegyibeszédeket", arról, hogy hogy van ez, de könyvet ajánlani senki nem tud...
2010. ápr. 27. 11:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Smidt Egonnak vannak ilyesfajta könyvei
2010. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Akiteki ***** válasza:

Nagyon vicces. És milyen könyvről írtak, mert én még egy ilyet sem olvastam.

Farkasfelkáról igen, de most nem jut eszembe annak a német fószernek a neve, aki írta.

2010. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a hiba az én készülékemben van, de ezt mondatot itt, ebben az összefüggésben nem értem :


"És milyen könyvről írtak, mert én még egy ilyet sem olvastam. "

2010. ápr. 28. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Üvölt rólad a flegma nagyképűség, de azért megpróbálkozom.


A fórumokon általában kutyák viselkedésével kapcsolatban vannak kérdések, ahol nagyon gyakran előkerül az általad is említett két író. Ebből próbálnak "hegyi beszédet" gyártani az emberek.

DE te azt kérted farkasos könyvet ajánljunk!


Én nem találkoztam még sehol a fórumban olyannal , hogy farkasok neveléséről, mentek volna a "hegyi beszédek" pláne nem tapasztaltam hogy ez "egyfolytában " történne.


Ha ez a téma érdekel ajánlom a googlet a "farkas","etológia" esetleg "könyv" címszavakat keresve, sok érdekes cikket találhatsz.

2010. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Semmi flegmaságot nem akartam, nagyképű meg pláne nem akartam lenni, és nem is farkasos könyvet kértem, hanem kutyásat, csak nem vagyok benne biztos, hogy komolyabb etológiai könyvet találok a kutyafalkák életéről, hiszen azt nem nagyon volt alkalmuk megfigyelni a tudósoknak, mert mióta tudósok vannak, a kutyák az emberrel élnek, ezért írtam, hogy jó lesz a farkasos is :) Keresgéltem, de azért ezeket nehezebb megtalálni, mint a bestsellereket. Abban bíztam, hátha van valaki, aki olvasott ilyeneket. Lorenz ember és kutyáját imádtam, de már olvastam, ezért nem fog tudni segíteni a problémámon.


Amúgy pedig semmi gondom azzal, hogy hegyibeszédeket írnak, én is azt szoktam tenni, csak a saját problémámat a saját kutyámmal nem tudom megoldani, ezért gondoltam, hogy szükségem lenne az előzőeknél valami komolyabb könyvre, mert most a kutyasuli meghozta a kedvem, hogy kicsit jobban elmélyüljek a témában.


A saját hozzászólásomban tanusított flegmaságért elnézést kérek, és csak arra vonatkozott csak, hogy 36 óra alatt nulla hozzászólás keletkezett. Inkább a döbbenet okozta, mint a nagyképűség.


Mindenesetre egyre durvábban le van mindenki idiótázva ezen az oldalon, gondolom az anonimitásnak köszönhetően. Nekem meg ebből kezd kicsit elegem lenni, hogy itt mindenki ítélkezik.

2010. ápr. 28. 16:07
 7/11 Akiteki ***** válasza:

Mit nem értesz rajta?

Én azt nem értettem, hogy ki írt olyat, hogy van könyv a falka életéről. Ilyenről nem hallottam.

De majd fogok írni egyet az én falkámról, hogy legyen ilyen kívánságod szerint.

Valószínűleg azért nem válaszolt senki, mert nem értették a kérdést és senki nem tud ilyen könyvről.

2010. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

szia!


Én abszolút nem tartottalak flegmának ha számít:)

Pláne egyet értek Veled abban, h mindenkit idiótának szólítanak, holott semmit sem tudnak a másikról.

A flegmaságot sem értem, szerintem aki annak gondolja az írottakat, az olvassa el még egyszer, más hangnemben.

Mivel írásunkhoz hangot nem tudunk csatolni, nem mindig negatívan kell elolvasni a kérdéseket..


nos. olvasmányt nem tudok, de filmet ha érdekel, igen.

Barátságban a farkasokkal a címe, nézz utána a tartalmának, és ha érdekel, megírom h tudod és honnan letölteni.:)

2010. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, szuper lenne, ha tudnál adni egy linket, ahonnan le tudom tölteni.

Köszi az első értelmes hozzászólást :)

2010. ápr. 29. 21:38
 10/11 A kérdező kommentje:

Neked:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:33


"És milyen könyvről írtak" Azért nem volt értelmezhető a mondat, mert én nem írtam semmi olyasmit, hogy bárki bármilyen könyvről írt volna, ez a mondatrész pedig arra utal az általános alannyal. Az meg hogy te ilyen könyvet nem olvastál, nem jelenti azt, hogy nincs ilyen. Miért ne írtak volna etológusok könyveket arról, hogyan állnak fel a szabályok egy falkában, hogy hogyan viselkedik a falka, hogy hogyan tanulnak bele a kicsik a közös és pontos munkába, mint pl a szánhúzók, vagy a csapatban vadászó kutyák, mint pl. a beagle?! De persze elképzelhető, hogy kutyákról nem írtak, ezért írtam, hogy jó lesz farkasos is, a csoport dinamika ugyanis körülbelül ugyanaz.


Nem hülyéztelek le, ahogy itt szokás, sőt ügyeltem is rá, hogy jelezzem, lehet, hogy nálam van a gond, de nem értem. Nem azt írtam, hogy ezt a mondatot nem sikerült elég világosan megfogalmaznod, hanem azt, hogy én nem értem.


Ezek után megkaptam, hogy üvölt rólam a flegma nagyképűség. Pedig pont, hogy igyekeztem ügyelni arra, hogy diplomatikusan fogalmazzak.


Minden irónia nélkül kérdezem: tényleg velem van a baj? A necces szó verte ki a biztosítékot? Vagy mi?

2010. ápr. 29. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!