Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne neki a legjobb?

Mi lenne neki a legjobb?

Figyelt kérdés

A mamáméknál élő kutyusom(németjuhász) megharapott. Lerendezték annyival, hogy az én hibám volt. De rájottek hogy nem, amikor egy másik közeli rokona a kutyusnak besétált a kapun, és elkezdte szétmarcangolni. Szerencsére hallották a szomszédok, és a segítségére siettek. Mostmár el akartát altatni, én lebeszéltem őket erről. Most menhelyre akarják adni a kuzyust, mert ugyebár a 70 éves nagymamám, és a 80 éves nagypapám mellett nem maradhat. Én speciel járok menhelyre kutyát sétáltatni, nem szeretném neki ezt az életet. Hova lehetne őt adni? Fajtamentők vállalják? Már sajnos kutyaiskolába sem mehet, az agressziója miatt. Idáig kedves, aranyos kutya volt. Igaz, én csak havonta párszor láttam, de akkor össze voltunk nőve. És igazából csak én foglalkoztam vele, meg a 'főgazdája'.Ránk hallgatott, de egy hónapja már közeli családtagot harapott meg. (megjegyzem, van egy két éves öcsém, akinek a szeme láttára esett nekem a kutya, beleborzzadok, ha belegondolok abba, hogy fordítva is lehetek volna, hiszen egy 60kg-s kutyát az én 50 kilómmal nehezen távolítottam volna el a 20 kg-s öcsémről)

A kérdésem az lenne, hogy lenne neki jobb hely, valahol, mint a menhely?

(azt még megjegyzem, hogy én könöyrögtem anyáéknak, hogy hagy vigyem kutyasuliba- erre a válasz az volt nincs idő,ugyse kell, nincs pénz[nincs pénz, akkor a zsbpénzem ráköltöm- ne költsd hülyeségekre, ennyi volt]megjegyzem, elég jól élünk, ahhoz hogy egy kutyaiskola olyan nehéz lenne pénzügyileg+hirtelen lett pénz rá:/)

Tudom hogy felelőtlen voltam, (habár meg akartam tenni mindent) de hát ők annyival elintézték, hogy az előző kutyával is így voltak, aki szintén németjuhász volt, csak elhunyt ...végelgyengülésben, nem tudom kutyáknál mit mondanak ilyenkor. Na szóval vele egy pici gond sem volt.

Viszont a mostani ebbel így jártunk. Mi lenne neki a legjobb?

Bocs az összevisszaságért, csak hát holnap vinnék menhelyre, és hát én nem akarom ott tudni a kutyámat akit szeretek.(úgy látszik, ez nem kölcsönös)



2016. okt. 23. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld felvenni a kapcsolatot a német juhász fajtamentőkkel, hogy vállalják-e ők.

Illetve, ha tenyésztőtől van a kutya (de feltételezem, hogy nem), akkor a tenyésztő is visszaveszi.

Kutyaiskolába mehetne, de hozzáértő személlyel, kiképzővel, veletek már nem.

Legközelebb, ha lehet, ne tartsatok ilyen kutyát. Munkakutya, határozott nevelésre és kiképzésre lett volna szüksége, akkor nem vált volna ilyenné.

2016. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Szia esetleg ha elajándékozzátok vagy eladjátok interneten de az ivartalanitás is jó lenne ( lehet hogy írtad akkor bocsi) de az drágább mint a suli úgyhogy,... de lehet ideiglenes örökbefogadót is találni ha esetleg az elajándékozás mellett döntetek , ha nem maradthat sokáig a kutya. Jobb ötletem nincs :(
2016. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Őket hívd fel: [link]

Mondj el mindent őszintén.

2016. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló: azért ilyenre nem kellene biztatni, hogy egy agresszív, már 2 embert megharapó kutyát ajándékozzanak el vagy adjanak el. Ez a kutya már csak hozzáértő ember kezébe kerülhet!

Az ivartalanítás pedig olcsóbb, mint egy tanfolyam a kutyaiskolában, de itt már mindkettő kevés önmagában. A kutyának szakember, kiképző kell.

2016. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
lehet hogy most nagyot fogtok nézni, de az egyik legjobb magyarországi tenyésztőtől vettük a kuytát, százezres tételben. Ivartalanítani azért nem ivartalanítottuk, mert egyes tenyésztők még át is jöttek! hozzánk megnézni kb. fél éve, hogyha ivarérett lesz a kutya, lehetne tenyészteni. A tenyésztőhöz én is mondtam, hogy vigyük vissza, de le lettem hurrogva, mert szégyellik, hogy nem tudtak megbírkózni egy kutya rendes felnevelésével.
2016. okt. 23. 18:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Melyik híres-neves tenyésztő ad el munkakutyát 2 nyugdíjasnak, akik sétálni sem viszik?
2016. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nem akarom senkinek sem átadni a kutyát, hiszen az, aki a gazdájára rátámadt, az egy akármilyen jött-ment embert pár perc alatt elrendez.

És amúgy idáig szüleim, nagyszüleim azt hitték, csak vicc ez a kutyaiskola. Kutyasulis videókból próbáltam meg a kutyát "képezni", de nem jött össze:/

attól is félek, hogyha kihozzuk eredeti, megszokott környezetéből, akkor annak mégnagyobb következményei lesznek, hiszen nem lesz neki "területe"

2016. okt. 23. 18:42
 8/12 A kérdező kommentje:
privibe írom
2016. okt. 23. 18:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A neves tenyésztő által eladott kutya nem azt jelenti, hogy békés bárányka lesz belőle.

Még almon belül is nagy különbségek lehetnek a természetükben a kölyköknek.

Inkább te vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel először.Talán visszaveszi. Bár a "neves, nagy "nj tenyésztőkre ez nem igazán jellemző.


Próbálj hatni a szüleidre, legalább a fajtamentőknek adják a kutyát.

2016. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sétáltatva sem volt a kutya??? Nem csoda, ha bekattant.

Hívd fel te a tenyésztőt, hogy vegye vissza a kutyát. Van is mit szégyellnie a szüleidnek, de az nem megoldás, hogy ilyenkor menhelyre adjuk. Ott végképp megőrülne, sőt ha az a menhely nem is menhely, hanem gyepmesteri telep, ott meg fogják ölni, mivel agresszív kutyának esélye sem lesz kikerülni onnan.

Jó lenne ezt elkerülni!

Cselekedj te, ne foglalkozz most a szüleiddel. Hívd fel a tenyésztőt és/vagy a fajtamentést. Lehet, utóbbit lenne érdemesebb.

2016. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!