Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne neki a legjobb?

Mi lenne neki a legjobb?

Figyelt kérdés

A mamáméknál élő kutyusom(németjuhász) megharapott. Lerendezték annyival, hogy az én hibám volt. De rájottek hogy nem, amikor egy másik közeli rokona a kutyusnak besétált a kapun, és elkezdte szétmarcangolni. Szerencsére hallották a szomszédok, és a segítségére siettek. Mostmár el akartát altatni, én lebeszéltem őket erről. Most menhelyre akarják adni a kuzyust, mert ugyebár a 70 éves nagymamám, és a 80 éves nagypapám mellett nem maradhat. Én speciel járok menhelyre kutyát sétáltatni, nem szeretném neki ezt az életet. Hova lehetne őt adni? Fajtamentők vállalják? Már sajnos kutyaiskolába sem mehet, az agressziója miatt. Idáig kedves, aranyos kutya volt. Igaz, én csak havonta párszor láttam, de akkor össze voltunk nőve. És igazából csak én foglalkoztam vele, meg a 'főgazdája'.Ránk hallgatott, de egy hónapja már közeli családtagot harapott meg. (megjegyzem, van egy két éves öcsém, akinek a szeme láttára esett nekem a kutya, beleborzzadok, ha belegondolok abba, hogy fordítva is lehetek volna, hiszen egy 60kg-s kutyát az én 50 kilómmal nehezen távolítottam volna el a 20 kg-s öcsémről)

A kérdésem az lenne, hogy lenne neki jobb hely, valahol, mint a menhely?

(azt még megjegyzem, hogy én könöyrögtem anyáéknak, hogy hagy vigyem kutyasuliba- erre a válasz az volt nincs idő,ugyse kell, nincs pénz[nincs pénz, akkor a zsbpénzem ráköltöm- ne költsd hülyeségekre, ennyi volt]megjegyzem, elég jól élünk, ahhoz hogy egy kutyaiskola olyan nehéz lenne pénzügyileg+hirtelen lett pénz rá:/)

Tudom hogy felelőtlen voltam, (habár meg akartam tenni mindent) de hát ők annyival elintézték, hogy az előző kutyával is így voltak, aki szintén németjuhász volt, csak elhunyt ...végelgyengülésben, nem tudom kutyáknál mit mondanak ilyenkor. Na szóval vele egy pici gond sem volt.

Viszont a mostani ebbel így jártunk. Mi lenne neki a legjobb?

Bocs az összevisszaságért, csak hát holnap vinnék menhelyre, és hát én nem akarom ott tudni a kutyámat akit szeretek.(úgy látszik, ez nem kölcsönös)



2016. okt. 23. 17:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
a fajtamentőknél 2 hetes karantén van, mert volt egy érdekes halálesetük (valami agresszív vírus) és kutyát nem fogadnak és nem is adnak ki:/ A tenyésztőjé hívd fel, vagy írj neki facebookon, hátha kiképzéssel tud segíteni és ha tényleg olyan jó a genetikája, akkor tenyésztésbe tudja fogni, vagy továbbadja.
2016. okt. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt kutyát, tényleg tenyésztőtől, szerződéssel vettétek, akkor első nekifutásban a szerződést kellene átolvasnotok. Általában ír valamit arra az esetre, ha szabadulni akartok a kutyától: elővásárlási jog vagy valami hasonló. (Ha a szüleid szerint ciki megkeresni a tenyésztőt, az mennyire lenne gáz, ha még egy pert is akasztana a nyakatokba?)
2016. okt. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!