Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehetett az oka, hogy...

Mi lehetett az oka, hogy betámadtak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma este sétáltattam a kutyámat egy közeli parkban, hosszú hónapok óta oda járunk. A kutyánknak vannak problémái, ha nagyobb kutyacsapat jön szembe, általában lecövekel. Ilyenkor azt a módszert alkalmazzuk vele, hogy megállunk, néha kedvesen hívjuk és előbb-utóbb összeszedi a bátorságát, jön ő is (mostanában már csak néhány másodperc kellett ehhez). Ma este is így történt, jött egy 6-7 kutyából álló csapat a gazdikkal, a kutyám pedig megfutamodott. Megálltam, hogy megvárjam, ilyenkor általában teljesen nyitott testtartással szoktam állni, hogy lássa, nincs veszély.


Féloldalasan álltam a csapatnak, ahonnan egyszer csak kilőtt 4 kutya, körbevettek és ugattak meg kapkodtak felém. Én csak ott álltam, rájuk sem néztem direkt, amíg az egyik el nem kapta a kabátom, rántott volna lefelé, csak addigra odaért a gazdája és arrébb lökte, de mintha mi sem történt volna, jöttek nekem folyamatosan. Az enyém addigra természetesen a világ végén volt, onnan nyüszített meg vonyított. Kikerültem a csapatot, akik azzal voltak elfoglalva, hogy próbálták behívni a kutyáikat, amik folyamatosan jöttek utánam és ugattak meg jöttek nekem. Végül elrángatták őket, de az egyik egészen sokáig követett. Pár tíz méter után az enyém is előkerült, aki egészen hazáig rángatott (pedig ezen már túl voltunk) és még most is totálisan kivan.


Miért támadtak be engem a kutyák? Konkrétan egy helyben álltam és vártam a kutyámat, mi lehetett az oka? Gondolom valamelyikük fenyegetőnek ítélt és őt követte a többi, de miért? Eddig még ilyen nem fordult elő. Köszönöm a válaszokat előre is!


2016. okt. 24. 20:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Falkaszellem-a legszelídebb kutya is képes agresszív viselkedést mutatni követve a többit.Ez válasz arra hogy az amelyik fenyegetőnek talált és támadott azt követte a többi.Még egy megjegyzés: szerezz be egy rotit a gyáva kutyus mellé! Biztosíthatlak hogy bele áll a harcba és nem fog téged ott hagyni :)
2016. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Inkább gyengének, mint fenyegetőnek.


Nem tudhatom, nem láttam, nem ismerlek, mekkora vagy, miket csináltál, beszéltél e a kutyához, vagy konkrétan mire lettek figyelmesek, de azt biztosra tudom mondani, hogy egy ilyen klasszikus falkatámadást nagyrészt (és ezt 90% fölöttire tippelem) valamilyen gyengébb megnyilvánulás váltja ki.


Lehet az egy rossz testtartás, bicegés, részegség, gyenge hanglejtés, a kutyák minden kis szarra odafigyelnek.


Ahogy leírtad, hogy csak álltál, akkor ezek szerint amit csináltál, az nem elég egy ilyen intenzív támadáshoz, csak annak a kiváltásához.


A falkatámadás viszont érdekes dolog.

Olyan szempontból, hogy ha beindul, (akár kis dologtól is) akkor önmagát generálja.

Így válik hatékonnyá a vadászat. Mint amikor az utcában elkezd ugatni 1 kutya, 2 percen belül bolond módjára ugat még vagy 20, akik azt se tudják, mit ugatnak.


Egymásra ragasztják az izgatottságot, ami egyre intenzívebbé válik.

Ráadásul a kutyafélék nem a gyors nagy erejű lerohanásokról híresek, hanem az állhatatos, kitartó, kifárasztó, szűnni nem akaró támadásról, amíg az áldozat fel nem adja.

Ezért követett, mert rá volt kattanva az agya. Rég elfelejtette a kiváltó okot, vagy tán soha nem is tudta.


Az eredeti ok sok minden lehet. Lehet a kutyáddal való bánásmódban láttak valami gyengeséget.


Vagy a kutyádban, és mivel te álltál a kutyád, meg köztük, rád irányították át a támadást.

Ez is simán benne van.


Mint amikor egy gyenge gazda próbálja fegyelmezni a másokkal szemben agresszív kutyáját, és a kutya a gazdát harapja meg.

Egy villanás alatt átirányítják az agressziót arra, aki a céljuk elérésében akadályozza őket.

2016. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, a falkaszellem oké, de mi lehetett rajtam olyan fenyegető? :D Egy átlag testalkatú nő vagyok, sima fekete kabátban voltam, nem értem.


Én igazából örültem, hogy nem jött oda a kutyám, 7 kiló az egész és amennyire be volt tojva, tuti hogy szétszedték volna. Szegény kis majomnak nagyon rossz sora volt, amikor hozzánk került, a fél hátán harapott seb volt és az egyik füléből is jó darabnyi rész hiányzik. :( Pedig már néha játékra is hívott 1-1 kutyát, de azt hiszem, hogy ezt most elfelejthetjük. :D

2016. okt. 24. 21:06
 4/19 anonim ***** válasza:

"szerezz be egy rotit a gyáva kutyus mellé!"


Hát mondjuk emiatt nem biztos hogy túl felelős döntés bevállalni 15 évre egy nagytestű kutyát... :)


De pl közéjük lehet dobni egy petárdát, attól az ilyen sima kis aszfalt harcosok hamar kizökkennek a lendületükből. :)

2016. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#2.: Ez érdekes és igazad lehet, ez eszembe sem jutott. Szóval lehetséges, hogy a kutyám miatt kaptam én? Igazából teljesen logikus lehet.
2016. okt. 24. 21:08
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Na, a 3. hozzászólásra kiderülnek itt a dolgok.


Ahogy mondtam, a kutyák minden szarra odafigyelnek, álmodban se gondolnád, mikre.


Ilyen hozzáállással, hogy a múlt tapasztalataiból táplálkozol, mindig az lesz a fejedben, hogy a kutyád fél a támadásoktól, meg fogják támadni.


Meg hogy el lehet felejteni, hogy ezután mással játsszon.


Na ez pl pontosan bőven elég egy támadáshoz!

Lehet, hogy ez hihetetlennek hangzik, de a dolog működik, többször láttam saját szememmel!


A gondolat meghatározza a tettet.

Ahogy nem vagy tisztában a támadás okával, ugyanúgy nem vagy tisztában azzal, hogy a tudatalattid milyen testbeszédet közvetít a környezetednek.


A támadó kutyák jelen esetben kiváló pszichológusok, félreérthetetlenül rámutattak a problémára.

Egyszerűen bevonzod.


" teljesen nyitott testtartással szoktam állni,"


Ez is feltűnt.

Ha ez tudatos, akkor az mesterkélt.

Ha mesterkélt, egy erre érzékeny kutyánál már ok a támadás elindítására. Hogy mennyire fajul el a dolog, az sok mindentől függ.

2016. okt. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#5


Nem lehet ledönteni, látni kellett volna.


Az is lehet, hogy mindkettő benne volt a dologban.

A bizonytalanságodból (a többi kutya irányában) eredhet a kutyád félelme, ami kiválthatta a támadást, ami a végén rajtad csattant.


Mindkettőtöknek jó lenne ellenőrzött körülmények között, kiegyensúlyozott kutyákkal szocializálódni.


A múlt tapasztalatait csak egy még intenzívebb élménnyel lehet felülírni.

Csak így tudja elhinni az agyad, hogy lehetséges hogy másokkal is játsszon.

És ő is csak úgy tudja ezt megtapasztalni, ha be van vezetve egy ilyen társaságba.


Jó lenne 1-2 foglalkozásra elvinni egy kutyaiskolába.

Nem kell minden hülyeségre megtanítani, csak beszélni egy dolgozóval a problémáról, és részt venni pár foglalkozáson, stabil, barátságos kutyákkal.

2016. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ideje lenne keresned egy új parkot minél messzebb a fenyegető kutyáktól :D
2016. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, félelemben élni, az egyik legrosszabb dolog. :)
2016. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szép kis társaság lehetett, hogy egyáltalán megtámadtak egy parkban. Hogy nem voltak képesek a gazdák leállítani egyiket sem. Hogy nem voltak képesek behívni egyiket sem.

Egy parkban sétakor egy ott lévő másik embert még akkor sincs joga megtámadni egyetlen kutyának sem, ha az éppen danolászik, vagy tántorog, stb.

A kutyádat pedig , ha lehet, tartsd pórázon, amíg nem lesz kissé magabiztosabb. Nagyon valószínű, arrafelé nem szívesen fog sétálni veled. Legalább is jó ideig.Keress másik irányt.

2016. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!