Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a kutya fülét...

Hogyan kell a kutya fülét tisztítani? Van olyan h fültisztító folyadék? A spánielem füle is és a német juhászé is nagyon koszos, homokos. Valami hatékony és jó rá? Kimosni tudom h nem szabad, de akkor mivel lehet?

Figyelt kérdés
De a babaolajat ne írjátok, mert az sztem nagy hülyeség, mert az nem arra való
2010. ápr. 26. 21:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én Otodine fültisztító folyadékot használok mindkét spaninkon. Kb. 2-3 hetente a külső hallójáratot törlöm át ezzel a folyadékkal, hogy eltávolítsam a port illetve az egyéb szennyeződéseket.Szerencsére egyiknek sem volt még komolyabb fülgyulladása, de ha éreztem hogy picit szagosabb a fülük mint kéne, akkor ezt az oldatot csak belecsepegtettem a hallójáratokba és hamarosan megszűnt a probléma.
2010. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Igen lehet kapni kisállat boltokban fültisztító folyadékot is. De nekem is Spánielem van és én a kutyakozmetikában kérem meg a kozmetikust hogy tisztítsa ki.
2010. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A spánielnek igenis szüksége van fültisztításra! Az olajok lefojtják a bőrt, nem tud kiszellőzni a hallójárat, gyulladást okoznak! Az embernek is csak akkor van szüksége olajozásra, ha túl száraz a fül belseje (nincs elég fülzsír).


A következő szereket és procedúrát ajánlom:


Vegyél fültisztító cseppet (a Panzi meg a Bobi is megteszi, mindkettő illékony, gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatásúak).


* Először is nyírd ki a fülszőrt (kagyló és környéke), ha tudod kopaszítsd le egy ollóval.


* Fültisztító pálcikákra sodorj egy kevés vattát, amitől a pálcika megvastagszik, és több nedvet tud felszívni.


* Cseppents néhány cseppet a lekopaszított területre, és azzal mosd át a fülkagylót.


* Ha ez kész, spriccelj egy nagyon keveset a hallójáratba mindkét oldalon, és 2 percig masszírozd. Ezzel a koszos zsírok feloldódnak.


* A besodort fültisztító pálcikákkal óvatosan nyúlj bele, és törölgesd át.


Havonta elég, ha megcsinálod.


(Egy kutyakozmetikus és 20 éve spánieleket tartó gazdi)

2010. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
15:55 köszy , hasznos volt, de mi van azzal a kutyával aki még csak pár hónapos és folyton ugrál és nem ül meg egy percre sem. olyan folyadék nincs, vagy inkább spray, amibe csak belefújok és letisztítja? igazából csak azért akarom, mert zavar h koszos a füle belseje
2010. ápr. 27. 16:13
 15/16 anonim ***** válasza:
ilyenről még nem hallottam de az én westiem is egy ugribugri kutyus. én olyankor amikor tisztítom a fülét megfogom a nyakörvét és óvatosan cseppentek a fülébe majd kitörlöm ( de közbe fogom a nyakörvet hogy ne nagyon ugráljon).
2010. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
az a kosz, amit te kosznak vélsz, nem biztos, hogy kosz! Amikor kölyök volt a spanink, mi is azt hittük, hogy koszos a füle, aztán kiderült, hog atkás... még a kennelben szedte össze. Arra orvosi cseppek vannak, utána sokkal kevésbé tűnik koszosnak. Szóval ha olyan barna trutyi van benne, érdemes őket megmutatni egy állatorvosnak.
2010. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!