Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjatok meg az életet...

Hogyan oldjatok meg az életet két kutyával?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyánk mellé érkezett egy 6 hónapos kis barát.


Számítottam kihívásokra de nem mindenre.


Etetés: első kutyus zabált kettes kutyus nyammogott. Mindig ra kellett szólni a másikra meg ne egye a kajajat. No mostmár mind a kettő nyammog és egyetértésben nemeszik meg az adagjukat. Egyik sem... pedig úgy örültem hogy egyes mindent megeszik. Direkt erre szojtattam. De kettest a masik helyen mindenfelevel etettek... hogy tudnám ezt helyre hozni?


Szobatisztaság: egyik sem az. Ha otthon vagyunk nagyon rotkán van baleset de ha dolgozunk vagy éjszaka... pisi tenger és kaki jungel. Kivéve ha velünk alszanak az ágyban akkor reggelig semmi vagy felkeltenek ha kell. Mikor és hogyan fog megtörténni a csoda hogy nem pisilnek meg kakilnak be?


Illetve mivel takaritsam fel a pisit ami megszünteti a szagot? Borzalmas...



#etetés #szobafisztaság
2016. okt. 29. 11:07
1 2
 1/12 piriiiii ***** válasza:
0%

Hát, ha nem neveled őket, soha és sehogyan sem fog megtörténni a csoda. Ha rajtakapod, hogy épp bepisil/bekakil, akkor szidd le és vidd egy olyan helyre, ahol végezheti a dolgát. Ha jó helyen elvégzi a dolgát, akkor dicsérd meg.

De vigyázz, ha már rég megtörtént a baleset, ne szidj, nem tehetsz mást, mint csendben, szépen feltakarítod. Hamar meg fogják tanulni.

Az is fontos, hogy figyeld a jeleket, rendszeresen legyenek kiengedve, mert persze, hogy bepiszkít, ha nincs módja kimenni, vagy olyan helyre menni, ahol elvégezheti.

Etetés terén talán a kajával van gond. Vagy pedig beteg a kutya. Olyan szerintem nem létezik, hogy egy mohó, gyorsan evő kutya cask a kedvedért visszavegyen a tempón. Vagy nem jó a táp, vagy valami baj van a kutyussal.

Egyébiránt ajánlhatok habzsolás gátló tálakat, vagy ha nem akarsz külön kiadni ilyemire pénzt, egyszerűen tegyél valami nagyot és nehezet a tál közepére (mondjuk egy nagy követ, amit nem tud lenyelni, ami legalább öklömnyi), így nem tud olyan könnyen zabálni a kutya.

2016. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiii ***** válasza:
Amúgy az is lehet, hogy csak azért tűnik úgy, hogy csak akkor keltenek fel titeket éjjel, amikor veletek alszanak, mert csak azt veszitek észre. Ha három szobával arrébb vannak, még szép, hogy nem ébredtek fel a nyüszögésre. Hányszor adtok nekik enni egy nap? Én csak pár hónapos koráig adtam úgy, hogy több elosztva és este is. Egy idő után már inkább reggel, nap közben (tudom, bélcsavarodást okozhat meg ilyenek, de nem okozott), este nem. Így nem is kakilt be. Illetve természetesen este volt egy kiadós séta, mozgás, aminek során alaposan ürített.
2016. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam ha otthon vagyunk NEM vagy igen ritkán van csak baleset. Pont azért mert kivisszük. Ez a bajom. Nem tzdom őket nevelni ha akkor csinálják amikor nem vagyok otthon vagy épp alszom...


Azt nem gondolom hogy az én kedvemért nem habzsol. Szerintem kettes kedvéért nem. Nézegeti az ő kajáját is aztán a sajátját és kettes tempójában nyammog.


Egyik sem tűnik betegnek. Jókedvűek mástegesznek csak a tápot nem. Jó minőségű prémium táp.

2016. okt. 29. 11:26
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Mindkét kutyának add a tápot, és semmi mást ne kapjanak. Ha nem eszik meg, akkor éhen maradnak. Éhen halni nem fognak, ne aggódj. Ha kapnak mindenféle mást is (pl. maradékot), azzal lehetőséget adsz a válogatásra.

Szobatisztaság: legyen rendszer az életükben. Minden egyes napon kb. ugyanakkor legyenek a séták (legalább 4, inkább 5 most még), egyszerre lehetőleg ne teljen még el 6 óránál több idő 2 séta között (ha majd felnőttek, akkor 8-9 óra).

Ha dolgoztok, vagy éjjel nem tudtok rájuk figyelni, akkor pedig legyenek szobakennelben, fokozatos beszoktatással.

2016. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kétszer kapnak. Reggel és este.

Mind a két etetés után elvégzik a dolgukat.


Sajnos ha nem az ágyon vannak nem keleznek. Akkor se ha a konyhában vagyunk pl. Csak furán elkezdenek körözni meg szaglászni ekkor tesszük ki őket.

2016. okt. 29. 11:39
 6/12 A kérdező kommentje:

4es: kerteshazban lakunk így reggel is kint vannak kétszer mielőtt indulunk és délután akarhanyszor. Mikor jo idő van és kint vagyunk akár egesz délután. A reggeli és az esti rendszer az megvan és délutánonkéng megyunk a parkba a többi kutyáhiz. Illetve jönnek velünk mindenhova.


Csak a tápot kapják ha nem számítjuk pl az almát meg répát amit kapni szoktak meg lefekvés előtti rituálé egy denta stix. Azt megkapják és mennek is a helyukre.

2016. okt. 29. 11:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi kérdésem lenne hogy az etetésnél tegyem eléjük a tálat azt jóvan? Vagy figyeljem hogy ki melyik kaját eszi és ne engedjem egymàs tàljához őket?
2016. okt. 29. 11:49
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Figyeld, hogy ne egymásét akarják megenni, mert ha felnőnek, később ebből balhé is lehet köztük. Maradjon mindegyik a saját táljánál.
2016. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
kölyök kutyák 2-3 óránként még pisilnek, kakilnak.... sajnos ha nem megoldott hogy kint legyenek amig nem vagytok otthon akkor bizony bele kell kalkulálni, hogy bent piszkítanak. Mi domestosos vízzel mosunk fel a kutyánk után, szerintem nem érezni a szagot! A nem evéssel meg nem kell foglalkozni, ha amúgy jól vannak a kutyák, ha éhesek lesznek, megeszik...nem lehet, hogy túl sokat kapnak és azért nyammognak! Inkább elosztva kapjanak kisebb adagokat!
2016. okt. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9es erre en is gondoltam mar.


De varhatoan 8-10 kilosak lesznek ehhez kapnak kb 150 g-mot per kutya ketfele osztva. Ahogy a zacsko irja. Ez meg kicsit kevesebb is mert beleszamolom a tanitas kozbeni jutifalatot meg a dentastixet.


De lehet akkor jutifalatot most nem kene kapniuk egy ideig ha ilyen kis finnyasak.


Igen elvileg nem birnak ki hosstu idot meg pisi nelkul de ha megengedjuk hogy velunk aludjanak akkor 6-8 orat is kibirnak... lehet tenyleg a szobakenel lenne a legjobb...

2016. okt. 29. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!