Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerezés két kutyával....

Klikkerezés két kutyával. Hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Van egy középkorú kutyám, klikkerezgetek vele, megy is a dolog.

Hamarosan kerül hozzám egy kölyökkutya, vele is szeretnék klikkerezni, de "sajnos" az öreg szukám ha csak a klikker karikájának zörgését meghallja, már kibújik a bőréből, nemhogy a klikktől. Öt ajtón át is meghallja.


Hogyan oldhatnám meg, hogy kettőjükkel tudjak dolgozni, ha nem is egyszerre, de legalább szeparálás nélkül? Azt nem akarom, hogy míg a kölyökkel tanulok, a felnőtt kutya bent szűköljön a konyhában.

Gondoltam,hogy klikk helyett a nyelvemmel csettintek, arra tanítom a kölyköt. Ez beválhat?


2013. júl. 26. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
nem. csak ugy tudsz eredményesen tanitani, ha külön foglalkozol a két kutyával.
2013. júl. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Én a kicsit ki szoktam csukni a szobából, amíg a naggyal klikkerezek. Amikor a kicsivel, akkor a nagynak helyben maradás a feladat tőlünk kb 5 méterre, mivel a kicsi amúgy sem tud 5 percnél tovább figyelni. Vagy azt szoktuk csinálni, hogy séta után a kicsit berakom a kocsiba, a naggyal meg még gyakorolgatunk.
2013. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkoztam már, de igazából a sulin sem zavarja meg a kutyákat, hogyha más kutyának szól a klikk, tudják, hogy mikor dolgoznak ők és mikor más.


Ha nem gond az angol, akkor érdemes rákeresni youtube-on a clicker + multiple dogs és hasonló kulcsszavakra, mert láttam már erről szóló videókat, itt van egy pl:

http://www.youtube.com/watch?v=MfRrBH_beX8

2013. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:
Csak akkor fogsz tudni egy légtérben dolgozni velük, ha a másik kutyát hatékonyan be tudod küldeni a helyére, vagy kifektetni, mert még ha más hangot is használsz klikként, a kaját kidobod, szóval ha más nem, az biztos fel fogja kelteni az érdeklődését. Úgy meg nem lehet dolgozni, hogy állandóan ki kell szólni a másik kutyának, hogy lehetőleg ne próbálja meg felzabálni a másik kajáját. Egyébként nekem most kettő van, klikkereznék az ideiglenessel is, de sajnos abszolút nem érdekli a kaja, tehát még nem próbáltam.
2013. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Korábban is két kutyám volt, a mostanival klikkereztem, a másikat csak úgy simán tanítgattam, és működött, hogy az egyiket a helyére küldöm, míg a másikkal dolgozom. Tehát a kajadobásra nem "ugrik" az eb.

Köszönöm a válaszokat.

2013. júl. 26. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim nem extra jólneveltek, de ha az egyik látja, hogy a másikkal klikkerezés van, akkor nem jön oda pofátlankodni. Régen odajött, de igen erélyesen elküldtem, azóta tudja, hogy neki ott nincs kunyiznivalója:)
2013. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kutyám van és amíg az egyikkel foglalkozok, addig a másik kettő helybenmaradásban várakozik. Ebben semmi különös nincs. Ha a kutya jólnevelt és ismeri a helybenmaradás feladatát, akkor ilyen esetben és végre kéne hajtania.

A kutyádnak bizony el kell fogadnia, hogy ilydenkor nincs mese, legfeljebb te nem közvetíted felé ezt elég erősen. Ha valami nem tetszik a kutyának, akkor nem kiszolgálni kell, hanem megtanítani, hogy elfogadja. Amíg az egyik kutyával foglalkozol addig a másikat zárd be a szobába, szobakennelbe vagy kinti kennelbe ha nem fogad szót anélkül és meg van oldva.

2013. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!