Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? 5, majdnem 6...

Mit gondoltok? 5, majdnem 6 honapos boxer kutyust hozok haza holnap menhelyrol. Eleg nagyocska mar, lesz akkora kotodes koztem es kozte? Ugy ertem biztos megszokta, megszerette a mostani "gazdit". Attol felek, hogy hozzam hogy viszonyul majd.

Figyelt kérdés
Van egy 3 eves xxl pitbullunk,az osszeszoktatasnal nem lenne gond. A pit nyugodt,kutyasuliba jart,stb.
2016. okt. 30. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy ennyi idős kutya még bőven kölyök! Persze, hogy kialakul a kötődés. Otthon tudsz maradni vele néhány napot? Az nagyon jó lenne, hogy az első néhány napot együtt tudnátok tölteni.
2016. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi egy 4 éves boxert hoztunk haza, és sokkal jobban kialakult a kötődés, mint azzal a kutyánkkal, amelyiket kölyökként vettük...Szóval a helyedben nem aggódnék :)
2016. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Kedvesek vagytok!

Persze,egesznap itthon leszek vele.. :)

2016. okt. 30. 18:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, én nyertem: egy 10 évest hoztam el :D És abszolút nem látszik rajta, hogy nem pelyhes kisbaba kora óta nevelem. Viszont elég rendesen szoktatja le az embereket a menhelyi kutya = problémás, rossz kutya, idős kutya = rossz kutya, idős kutya = buta, taníthatatlan kutya szemléletről.


Próbálj minél több időt otthon maradni vele: pl. péntek du. hozzátok a kutyát és akkor lesz egy egész hétvégétek, sőt, akár egy hétfőt is rá lehetne húzni. Nem csak kötődés szempontjából fontos, hanem jót tesz a szobatisztaságának is.


Ha annyira ideges vagy, mint én voltam, mielőtt hazahoztam a kutyámat, ajánlom ezt neked: www.hspets.org /files/ Adopting-Rescue-Dog. pdf (szóközöket szedd ki légyszi, nem tudom, amúgy engedné-e a kiírni) Nem csak szakblabla előkészületekről, fontos tudnivalókról, hanem van benne egy csomó történet örökbe fogadott kutyákról (többek között egy kötődésproblémásról is).

2016. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom Neked is! Megnyugtattatok... :)

A masik kutyusunk 117 kg izom, odakell figyelnem hogy jatekbol nehogy kart tegyen a kicsibe. O nyugodt fiucska,jol kijon kutyusokkal es macskakkal. Remelem a kisfiu nem lesz "dominans" fajta mert akkor bajban leszunk. De azt gondolom,hogy a kicsiket meg nagyon lehet nevelni. Holnao megyunk erte,es en mindennap itthon leszek veluk. :) drukkoljatok! Megegyszer koszi a kedves es gyors valaszokat!

2016. okt. 30. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Kialakul, ezzel nem lesz semmi gond. Én is 6 hónaposan fogadtam örökbe a pitbull jellegű kutyámat menhelyről. Napok alatt kialakult a kötődés. Harmadik nap már póráz nélkül sétáltunk. Még bőven kölyök, boldog lesz, hogy otthona lesz, és játszótársat is kap ráadásul.
2016. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért figyelj, hogy ne maradjon mindkettő ivaros (legjobb, ha egyik sem.). A kicsit legalább ivartalaníttasd, mert ha mindkettő ivaros, akkor bizony ha a kicsi is ivarérett lesz, felléphetnek hatalmi harcok, és abban a boxer akár meg is halhat. Jobb az ilyet megelőzni. Persze a nevelés is fontos emellett, mindenféle balhézást azonnal tiltani kell.
2016. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2016. okt. 30. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:
117kg akkor az nem csak izom
2020. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!