Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát érdemes ki herélni?

Kutyát érdemes ki herélni?

Figyelt kérdés

Egy kan kutyát vennék és nem áll szándékomban tovább tenyészteni de óckodok az ilyenektől .

Egy bull típusú kutyáról lenne szó és csak azért kérdezem mert ismerősnek egy Német juhásza van és ö bánja hogy nem heréltette ki de nem indokolta .

Jelemére ez menyire hat a kutyának ?



2016. okt. 30. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

nem jelölget össze-vissza és könnyebb kezelni. Tüzelési időszakban pedig nem fogsz szenvedni,mert akkor pláne kibírhatatlan.


Megértem,kissé fura így kimondani meg milyen izé már... de hidd el,a kutyának is jobb ha tüzelési időszakban nem bolondul meg,és ált. ilyenkor szökni is szoktak.


Igen,az első néhány hét nehéz,de ezt csak egyszer kell megtenni az életében

2016. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Érdemes, mert ha nem ivaros, akkor nem akar tüzelő szukák után kiszökdösni. Nem lesz hererákos sem.

Jelleme, alaptermészete ettől nem változik.

2016. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
"nem jelölget össze-vissza" Az enyem ivartalanitva van egeszen kiskoratol (menhelyi) es siman jelolget ossze vissza, neha egeszen kenyszeresen. Nem dominanas, inkabb omega jellem egy csunya nezes es eldobja magat (sajnos). Nem tudom ki terjeszti ezt a baromsagot, hogy ha ivartalanitod nem jelol...
2016. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hurda tibor ***** válasza:
12%
Nincs semmi jogod hozzá hogy kiheréltess egy állatot,herélnének ki téged...
2016. okt. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es, mennyivel jobb egy kan kutyának, hogy folyamatosan tele van hormonokkal, de soha nem párosodhat???

Az ivaros kanok tüzelési időszakban gyakran megszöknek egy-egy szuka után. Ilyenkor aztán gyakoriak a balesetek.

Az én kutyáim ivartalanítva vannak-egyik kan, másik szuka-tökéletesen boldogok és köszönik, jól vannak.

Egyébként az ivaros kanoknál nem csak a hererák jelent problémát, hanem a prosztatagyulladás is. Ezek az ivartalanoknál nem jelentkeznek.

2016. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 hurda tibor ***** válasza:
0%
Mondta neked hogy köszöni vagy mi?xD
2016. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem mondta, de a testvérem kutyája tavasszal átmászott a kerítésen egy tüzelő szuka után. Ó már nem köszön semmit, mert elütötte egy autó. Az autó tulajdonosa velük fizettette ki a kárt, ami az autójában keletkezett. És a törvény szerint neki volt igaza. Hiszen a gazdi felelőssége, hogy a kutyáját az udvaron tartsa.

A szomszédasszonyom kutyáját néha én szoktam hazavinni, miután a 2 méter magas kőkerítésen átmászik, mert az utcában több ivaros szuka is van.

Egy kan kutya nagyon találékony tud lenni, ha hajtják a hormonok. Szóval kedves Tibor, én biztosan egy utolsó, gonosz állatkínzó vagyok, mert minden állatom ivartalanítva van, de hidd el, nem boldogtalanok, nem feszültek és nyugodt életük van.

2016. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hurda tibor ***** válasza:
0%
Hát ha kiherélnének lehet te sem feszülnél,mert mintha feszültséget érzékeltem volna a kérdésedből..nem gondolnám hogy állatkínzó lennél(legalábbis nem gondolom,hogy tudatosan vagy állatkínzó)sajnos a mai társadalomban ez egy teljesen elfogadott dolog, sokan élnek ilyen berögzült társadalmi kereteken belül..nem látnak túl azon..
2016. nov. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hurda tibor ***** válasza:
0%
Nem való állat se neked sem a testvérednek..Párban esetleg nem lehetne kutyát tartani és nem gondolod hogy akkor nem lenne ilyen probléma..?
2016. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Mivel magamat sem heréltettem ki, a kutyámat sem fogom. És még én sem szaporodtam.
2016. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!