Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiképző mellé milyen...

Kutyakiképző mellé milyen munkat vállalnátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutya kiképző lenni,de mint tudom nem lehet megélni belőle. (bruttó kb. mennyit keres??)

Ti milyen kutyás munkát vállalnátok emellé a munka mellé?

Mondjuk kutyakozmetikus?


2016. okt. 30. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó kb. annyit, amennyit kér, szorozva azzal, amennyi időegységet (óra/alkalom/akármi) sikerül dolgoznia adott hónapban. Nincs havi fix, minden attól függ, hogy éppen hányan akarnak nálad tanulni/veled taníttatni. Ha cégnél/suliban akarsz elhelyezkedni, azt passzolom, de eddigi ismereteim szerint csak jelképes összeget kapnak az átlag kiképzők, csak a sulivezetőknek lehet ebből rendes pénzük. A legtöbbeknek ez a "mellékállásuk", hobbijuk, főállásban művelni nem egyszerű, és nem gyors, nem úszod meg, hogy az elején valami mást is melózz mellette.

Ha már csak kutyázni akarsz, akkor a képzés mellé olyan melót érdemes vállalni, amilyet szintén szeretsz csinálni. Kozmetikázás, panziózás, fizioterápia, napközizés - amelyik érdekel, meg amelyikre van lehetőséged. És egyik se lesz soha fix, tudnod kell gazdálkodni a pénzzel, és nem elszórni az egészet, ha van egy jó hónapod, hanem a "felesleget" megtartani a rosszabb hónapokra. Mondjuk szerintem a panziózás egészíti ki a legjobban, ha minden hónapban szeretnél nagyjából normális bevételt, mert azt pont abban az időszakban szokták jobban igénybe venni, amikor a képzésnek uborkaszezonja van.

Nekem speciel az idei legmagasabb meg a legkisebb havi fizum között egy nulla van (és az egyik tízezres nagyságrend, a másik százezres, milliókról sajnos nem beszélhetek). Mondjuk én még mindig a felépítés fázisában tartok, de talán ez jól érzékelteti a dolog rapszodikusságát.

2016. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Olyan munkát válassz, amiből jól meg tudsz élni. A kutyakozmetikusi munka sem ilyen. Én mellette főállásban laborban dolgozok, van aki bankban, más nagyvállalatnál dolgozik.


Én annyit keresek a kutyasuliban, amennyiből a kutyáim alap ellátása, tréningjei és utaztatásai nagyjából kijönnek. Az orvosi költségek már nem.

2016. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!