Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hány ilyen gyakran ez a...

Miért hány ilyen gyakran ez a kutya?

Figyelt kérdés
A barátomék yorkija nagyon gyakran hány éjszakánként. Többnyire gyomorsavat, de ha valami másból is lett neki adva a tápon kívül egy kicsi is (pl felvágott, fasírt, sülthusi), akkor azt biztosan kihányja. Utóbbit még meg is lehet érteni, mert tényleg nem kutyának való kaják. Tápból Chappit, Darlingot meg ilyeneket kap. Tudom, hogy ezek se jók, de anyukámék se etetik drágább tápokkal a kutyáinkat, sőt még házi kosztból is kapnak, ha úgy van még sincs semmi bajuk. Nekünk egy beagle-spániel-kitudjamégmi, meg egy bichon keverékünk van.
2016. okt. 31. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
A jósgömbömben nézzem meg, vagy elviszik egy állatorvoshoz? Melyik megoldás ad valódi választ?
2016. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Nem is értetek hozzá. Jó neki a sűlthús, meg a többi is.
2016. okt. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk nem szeméttel kéne etetni a kutyát, és valószínűleg nem lenne gond, meg ha ilyen van el kéne vinni orvoshoz.

2-es, te nem értesz hozzá, nem a kérdező.

2016. okt. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja persze, majd odamegyek a barátom szüleihez a 16 éves fejemmel, hogy jó lenne állatorvoshoz vinni... Nem tudom, hogy reagálnának... Azt, hogy mit adnak neki, megint csak nem mondhatom meg én. Anyáméknak meg meg mondtam, de nem foglalkoznak vele...

Majd ha már a saját pénzemből a saját kutyáimmal rosszul bánok, akkor oszhattok le addig nem!


Másrészt meg, aki nem tud a kérdésre válaszolni az ne válaszoljon! Más kategóriáknál is így megy ez, nem tudom ebben mért kell máshogy lennie!

2016. okt. 31. 08:49
 5/10 A kérdező kommentje:
De a kérdésem főleg arra irányul, hogy lehet, hogy a fajtájából adódóan sokkal érzékenyebb a gyomra? Mert azt én is tudom, hogy nem jól van etetve, de máshol is ezt látom, még se hánynak tőle.
2016. okt. 31. 08:56
 6/10 anonim válasza:
0%
cerbonát adjatok neki csak
2016. okt. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Köze nincs a fajtához.

" de ha valami másból is lett neki adva a tápon kívül egy kicsi is (pl felvágott, fasírt, sülthusi), akkor azt biztosan kihányja. "

Ez a gond. Még nagytestűeknél is vannak érzékenyebb gyomrú kutyák.

Nem vegyes táplálkozásra találták ki a kutyák gyomrát, mint az emberét. A felsoroltak még ráadásul fűszeresek is. nem kutyagyomorba való egy sem.

2016. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bollocks ***** válasza:
96%
Simán tönkremehetett a gyomra/hasnyálmirigye a sok fűszeres kajától, állatorvos kellene, de mint írtad, az is felejtős. Így nem marad más, mint a hányást naponta takarítani. Szerencsére ez nem a te feladatot.
2016. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet érzékeny az emésztőrendszere, ráadásul szeméttel meg maradékkal etetik, ezért hány gyakran. Normális minőségű, kutyáknak való eledellel kellene etetni.
2016. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egyébként is egy kicsit érzékenyebb emésztőrendszerű kutyáról van szó, aki ráadásul olcsó, vacak minőségű tápot eszik, hozzá meg egy csomó nem neki való kaját, ami fűszeres és irritálja szegénynek a gyomrát.

Egyáltalán nem csoda, hogy sokat kell hánynia.

Mi egy egyébként sokkal drágább táppal jártunk úgy, hogy mikor azt kezdte el enni a kutya, szinte minden nap kihányta. Azt hittük, hogy valami baja van, aztán kiderült, hogy csak a táp. Váltottunk egy másikra és azóta semmi baja.

2016. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!