Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassan a border...

Hogyan szoktassan a border colliem szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Liza már elmúlt 1 éves, de sajnos még mindig nem szobatiszta. Van egy kenelje ahol alszik, oda sosem piszkít, de a házban sajnos igen. Jelzi többnyire ha ki kell mennie, de van hogy nem veszem észre és akkor meg sem próbal ugatni, hogy ki kell mennie csak elvégzi a dolgát házon belül.

Ha van köztetek bárki akinek ilyen fajta kutyája van, szívesen elbeszélgetnék vele.



2016. nov. 1. 20:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Naponta kétszer kivinni az nagyon-nagyon kevés.

Minimum háromszor kellene, de míg nem szokik át rá, hogy kint végezze a dolgát, inkább négyszer-ötször vidd ki. Ebben legyen rendszer, mindennap, hétköznap, hétvégén is kb. ugyanazokban az időpontokban tedd ezt.

2016. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Még valami. Ne csak ácsorogj vele a kertben, hanem menjetek sétálni, legalább kétszer naponta. Az új szagok, mozgás sokszor meghozzák az ingert. Ez is legyen rendszeres, mondjuk reggel egy rövidebb, de intenzív, estefelé hosszabb séta. Kettő között, ill. késő este pedig a kertben egy kis mozgás.
2016. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor van kertetek, csak a szomszéd miatt nem lehet kint napközben? Szerintem a border nem az az ugatós fajta, persze bekapcsolódik, ha a többi kutya ugat, de ha ezért feljelent a szomszéd, hát nyugodtan jelentsen, napközben a kutyaugatás nem csendháborítás, este pedig úgyis bent alszik. Mi úgy tartjuk a kutyát, hogy ha nem vagyunk itthon, akkor kint van a kertben, szaladgál, szaglászik, figyeli az utca forgalmát, ha valaki jön, akkor simogatást kunyerál. Soha nem ugatott még meg embert, a postások pld. imádják. Így nem olyan unalmas a napja, csak történik mindig valami az utcán. Ha hazajövünk, bejöhet a lakásba, játék, tanulás és elmegyünk sétálni. A dolgát a kert egy bizonyos területén végzi el, máshová nem piszkít, vagy séta közben. Ha otthol vagyunk és nem foglalkozunk vele, akkor gyakran kikéredzkedik az udvarra, mert ott jobb neki, főleg ilyenkor télen, amikor kint jó hűvös van, imádja a hideget.
2016. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Napi kétszeri kivitel mellett nem kell csodálkozni, hogy bepisil, pláne, hogy rászokott és neki az a természetes, ha bent végzi el a dolgát. Több mint 14 órát nincs kinn, nincs lehetősége kint pisilni, kakilni. Én nem is értem, hogy mit vársz. Én leviszem reggel 7-8 között, majd délután 6 után és 10-11 között még van egy gyors eü. séta, amikor csak pisi van vagy ha kell akkor kaki is. Gondolom ő is ezt hiányolja - plusz annyiban nehezebb, hogy neki természetes bent üríteni... Így most már, ahogy előbb is mondtam, áldozatokat kell hoznotok azért, hogy a normális a kint legyen és ne a bent.
2016. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy ott vagy mellette és ő szeretné egyedül végezni a dolgát? Azt írod, hogy akkor piszkít a lakásba, ha elalszol és nem figyelsz rá. Lehet, hogy ha kint hagynád egyedül, elvégezné odakint, csak zavarja, hogy ott állsz mellette.
2016. nov. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtam és lehet tényleg zavarja hogy ott vagyok.Mármint más már tényleg nem jut eszembe. Ez is egy lehetőség amit ki kell próbálnom.

Egyébként 2x megyünk sétálni de vacsi után ki szoktam vinni hogy pisiljen amikor persze én úgy gondolom hogy már kellhet neki, de mint írtam nem ürít csak ha visszajövünk. Csak egy border collie ha képes vezényszóra beszélni meg ugatni, valahogy csak képes arra hogy ugasson akkor is ha wcre kell kimennie, hogy tudjam mikor vigyem ki, mert így csak vaktában találgatok és többnyire nem jól.

Persze már a napokban az is feltűnt hogy tudja hogy rosszat tesz azzal hogy bent csinálja mert szólok neki hogy Liza mit csináltál, néz rám bambi szemekkel és megy egyenesen a kenelbe mert tudja hogy rosszat tett.


Há nem tudom, kipróbálom hogy magára hagyom és nem nézem wczik hátha segít.


Köszi a tippeket.

2016. nov. 7. 15:27
 17/21 anonim ***** válasza:

Hagytad hibázni úgymond, sokszor. Megszokta, hogy bent kell elvégeznie a dolgát. A kinthez a játék, a futkosás, a tanulás kapcsolódik - nem az ürítés.

Először is kell egy rendszer. Másodszor nem szabad hibázni hagynod bent, hogy kint tudj ráerősíteni. Erre mondtam a boxot, de látszik, hogy nem vagy vevő rá. Akkor próbálkozz saját szakállra ;)

Ha akkor mondod neki, h "Liza mit csináltál" amikor már ott van és nem akkor amikor rajtakapod, akkor szart se ér. Azért sunnyog el, mert érzi, hogy a hangsúlyod dorgáló, de azt nem érti hogy miért.

A másik, miért és hogyan tanulná meg, hogy ugatnia kell ha ki kell mennie, ha nem tanítod meg neki. Azt értsd meg, hogy ő nem érzi gáznak, hogy bent pisil-kakil, mert világ életében ezt csinálta, ez volt a természetes neki. Plusz nem is volt más választása a napi kétszeri kimenetelből.

2016. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom lehet rosszul írtam le teljes szitut. 2x visszük ki naponta sétalni, de nem 2x tud kimenni wcre is.

Reggel 7kor kelek az az első hogy kiengedem wcre majd a párom felkel 8körül ő viszi el sétálni majd délután ha hazaér valamelyikünk elsőként megint kiengedi és utána biciklizés. Majd tanulás etetés és megint kiengedjük, de hiába ha nem ürít.

Tegnap pontosan így történt minden séta után be is zártam kicsit. Utána kiengedtem.

Tanultunk majd adtam neki enni. Ekkor megint hibaztam mert magara hagytam amig eszik (gondoltam van 10 percem letusolni amig eszik) hat nem volt. Eves utan kb 2 percre se mire leertem mar ossze volt kakilva pisilve az egesz haz.

Teljesen igazad van mert sokaig hagytam hibazni. De egyszeruen otletem se volt mit csinaljak hiaba kerdeztem meg a suliban vagy az allatorvostol. Kiprobaltam mindent. Mostmar a boxos megoldas is pipa. Persze nem varok most csodat egy nap utan. De mostmar kezdem azt hinni hogy bosszubol csinalja, csak nem tudom miert.

Nyaron amikor konkretan egesz nap kint voltunk akkor is bent pisilt kakilt ez azota igy van hogy megvettuk. Beszelhetunk itt csodas pelenkarol ujsagpapirrol, vidd kozelebb az ajtohoz, ujjong ha vegre kint csinalja dicserd meg bla bla honapokig probalkoztunk vele. Teny hogy a napi 2 seta keves de lelagabb 5x kiengedjuk egy nap wcre. Igen megkellene tanitanom hogy ugasson ha wcznie kell, ugatni tud is vezenyszora az elmult napokban minden alkalommal amikor pisilz vagy kakilt mondtam neki a vezenyszot majd meglatjuk. Bar oszinten szilva egyre inkabb el vagyok keseredve. Tutira az en hiban en szurok el valamit allandoan de egyszeruen fogalmam sincs mit

2016. nov. 8. 19:04
 19/21 A kérdező kommentje:

Hihetetlen.. több mint 2 hete szobatiszták vagyunk. 😄😄

Szóval köszönöm szépen a tanácsokat.

2016. dec. 2. 20:58
 20/21 anonim ***** válasza:
Szuper :) Elárulod, végül mi segített, hogyan csináltátok? Biztosan segítene másoknak is a saját tapasztalat, akik ilyesmivel kínlódnak.
2016. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!