Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kezelhető hatékonyan a...

Mivel kezelhető hatékonyan a szőrtüszőatka kutyáknál?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 18:35
 1/4 Akiteki ***** válasza:
Advantage spot-ont kaptunk rá. Két hét múlva visszanőtt a szőr.
2010. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orvos által felírt fürdetőszerrel, Neostomont szoktak rá adni.
2010. ápr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárban kérjél rühre szert. Novoscabin, vagy Novascabin a neve. Ilyen olajos fehér lötty. Nem csíp, attól sem lesz nagy baja, ha esetleg véletlenül lenyalja. De azért figyelni kell, hogy ne nyalogassa!


Csak mondjad, hogy kutyára kell, különben elég furán néznek majd rád, legalábbis én mindig így jártam, amikor vettem az enyémre.


Valamint én használtam még rá neki, diólevél teát is.

Leszeded a diófa levelét (akkor a leghatásosabb, amikor nőnek rajta a zöld diók már), és teát főzöl belőle. Ezzel locsolgatod neki, ahol kell. Ha esetleg elvakarta már, és gennyes is, akkor főzöd össze kamillával.

Ez akkor jó, ha nagyon sebes, és a különböző gyógyszerek csípnék neki. Ha már ez nagyjából elmulasztotta, akkor mehet rá a gyógyszer is.

Minél erősebbre főzöd annál jobb, minél sötétebb legyen.

Vagy a tea és a gyógyszer együtt is. De előbb, mindig a teát használd, letörölgeted és úgy a gyógyszer, különben a tea kiáztatja, kimossa.


A neostomosan (vagy mi) fürdető nekünk semmit sem ért.

Valamint nem árt, ha vitamint adsz a kutyának, mert akkor szokott ez előjönni, ha gyenge az immunrendszere. Én úgy olvastam, hogy ezek az atkák minden kutya szőrtüszőjében megvannak, csak azoknál hatalmasodik el, amelyek nem egészségesek

És gyakrabban fésülöd, mert az enyémnek általában vedlés idején jött elő, ha nem volt időben kifésülve, és már meleg volt.

2010. ápr. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, úgy néz ki sikerül kordában tartani az atkákat.
2010. máj. 5. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!