Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Atka ellen mit lehet csinálni?...

Atka ellen mit lehet csinálni? /elvileg szőrtüszőatka/

Figyelt kérdés
Szóval olyan mintha korpás lenne a kutya és kis pontok vannak rajta vagy mi. Ez amúgy átterjedhet másik kutyára is? Köszi a válaszokat.
2010. aug. 18. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
dokinál erdeklogy szerintem.
2010. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia!nekünk szörtüszőatkás volt a kutyánk(fr.bulldog)rossz alomból hoztuk el valoszionű.amit adtak rá,tictac vagy mi,ilyen benzinszagú lötty.kiderült h allergiás rá.nagyon sokszor volt halálközeli állapotban.ha 400 ezret nem költöttünk rá egy ft-ot se,a kutyat meg 60 ért vettünk.most már elmúlt 3 éves,már kinött a szöre.volt h leestek a tappancsai,meg ki kellett kapartatni.millió gond volt vele.másik kutyára meg átterjed.
2010. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
még egyszer ilyenbe kerülnék elaltatnám sajnos,a párom jól keresett nem minimálbérböl éltünk,de igy is az összes pénzünk a kutyára ment.
2010. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:

Advocate spot-on. Én is hoztam haza atkás kutyát. Kétszeri kezelés után tünetmentes.

Igen, átterjed a másik kutyára is.

Azt tudni kell, hogy a szőrtüszőatkát teljesen kiirtani szinte lehetetlen, a peték benne maradnak.

Ha legyengül a szervezete (betegség, műtét, tüzelés), olyankor előjöhet megint.

2010. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

21:28 feldobtad a napomat, hatalmasat röhögtem.:)

Az tactic. Még az elején mikor kértem a dokinktól, én is tiktakot mondtam, az meg nemes egyszerűséggel elővette a táskájából a doboz tiktakot és nyújtotta felém. Azóta megjegyeztem a nevét:)

Egyébként nálunk bevált.

2010. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:
Ez nagyon jó! Fel sem tűnt, hogy tiktak. :))
2010. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aron-01 válasza:
A papámnak van két kölyök pulija és ő tanyáról hozta el őket, és ők is atkások.A lány már kopaszra vakarta a háta egy részét ,valamint a szeme fölötti részt.A fiúnak nincsenek ilyen problémái, ő nem kaparta ki a szőrét(mindig egymás mellett alszanak,összebújnak). Ma megfürdette őket vizzel,és petróleummal, aztán berakta a kazán mellé őket(2-en vannak).a kazán mellett infralámpát tett föléjük.Alatta elaludtak(már sok atka leesett).Ezt 5x még megcsinálja (különböző napokon) és minden atka leesik.
2013. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gigike86 ***** válasza:

Az enyém már szedett mindent vagy egy évig.. Allergia vizsgálattal derült ki az én kutyusomról hogy allergiás az atkákra, mindegy az hogy levegőben vagy a porban van. Viszketett neki, csomók jelentek meg mintha szúnyogcsípés lenne, aztán besebesedett a csomóknál és kezdett kihullani a szőre.. Érdemes kipróbálni ezt a tesztet, mert én egy évig mászkáltam orvosról orvosra és senki nem tudta mi a baja. Aztán vannak olyan szerek mint pl spray ami öli az atkákat és még sok mást, és azzal kell befújni a takaróját, ágyát, szőnyeget, vagy bármit amin előfordulhat! De a kutyára nem szabad azt fújni, neki kell venni külön tea fa olajat és keverni azt aloe verával, én ezzel a komboval fújtam a kutyim kint ami segített neki, de itthon még nem találtam ilyen jó kis sprayket, csak Amerikában, mint pl ezeket: [link]

De érdemes a dokitól is megkérdezni, hogy milyen viszketés elleni spray vannak, hátha.

Jobbulást a kutyusnak!

2016. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!