Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az elmúlt félévben két kutyáma...

Az elmúlt félévben két kutyámat is elvesztettem, hogy dolgozzam fel hogy egyik napról a másikra nincsenek?

Figyelt kérdés

Az egyik kutyám májusban aludt el.Emlődaganata volt, de amikor észrevettük már azt mondták késő műteni, és már idős is volt.Őt nem altattuk el, magától aludt el. Viszont akkor családon belül megbeszéltük hogy még egy kutyát nem fogunk hagyni szenvedni. Akkor még nem is gondolt rá senki hogy ilyen hamar eljön egy újabb rossz. A másik kutyánk pár évvel fiatalabb nála, vagyis már csak volt. Egyik napról a másikra minden elromlott, és hetek alatt teljesen leépült. Gennyes méhgyulladása volt, de az ultrahang alapján és a korára hivatkozva már nem vállalták műtétet. Másfél hete még elém szaladt a kapuban, felváltva hozta a játékait játszani, alig egy hete kapta meg az új kutyaházát, még várt rá egy csomag teniszlabda mert az a kedvence. Előtte teljesen tünetmentes volt. Annyira rossz volt nézni a szenvedését, nem volt ereje felállni vizet inni, ha sikerült neki összecsuklott, napok óta nem evett, és csak feküdt erőtlenül mint egy darab fa és nézett maga elé, ha odamentem hozzá felnézett rám, de a fejét már nem emelte meg, csak egy kis farkcsóválással jelezte hogy örül nekem, ha én emeltem meg a fejét mintha keservesebben vette volna a levegőt, amit amúgyis nehezebben vett mint egy átlagos kutya.Amikor még nem gondoltam hogy ilyen komoly a baj megígértem neki hogy hazajön még játszani, és következő találkozásunk során együtt szaladunk a labdák után.

Jól döntöttünk hogy az altatást választottuk, és nem hagytuk tovább ilyen állapotban? A doktornő szerint a kezelésnek sem lett volna értelme mert nem használtak volna a gyógyszerek, csak hetekkel meghosszabbíthattuk volna ezt az állapotot. Annyira nehéz felfogni hogy nincs, a májusban meghalt kutyámon sem léptem túl igazán, sokszor gondoltam rá és sírtam el magam, csak mivel itt volt ő is, aki örök vidám örökgyerek természettel volt megáldva enyhített a fájdalmon. És most? Nincs többé, hiába keresem, és hiába hallgatom, nem hallom ugatni és üdvözölni.

Bűntudatom van hogy nem tudtam rá jobban vigyázni és hosszabb ideig segíteni őt a földi úton.


2016. nov. 4. 15:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, mennyi idős volt a második kutyád. Érdemesebb lett volna szerintem megműteni, maximum abban pusztul el, de legalább megpróbáltátok volna.

Nem szabad betegségre utaló tünetekkel napokat, pláne heteket várni!

Nagyon sajnálom a kutyáidat. Most már mindegy, de ha legközelebb lesz kutyád, fogadd meg, hogy ivartalaníttatod (akkor nem lesz pl. méhgyulladása...), másrészt ha betegnek tűnik kicsit is, rögtön vidd orvoshoz.

2016. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Második, te egy érzéketlen barom vagy!

Kérdező: ami történt, megtörtént, próbálj arra gondolni, hogy már nem fáj nekik. Gondolj az együtt töltött időkre, ne arra mi lett volna, ha. Az csak felemészt, de nem segít!

2016. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Ezért kell ivartalanítani...
2016. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Vegyel magadhoz egy masik kutyat. Hidd el nekem, engem ez huzott ki a sz@rbol. Ott volt egy vidam csoppseg, akinek az elete akkor kezdodott, egyszeruen nem volt idom agonizalni, ott volt, elettel teli volt, jatszani, felfedezni akart. Lehet erzeketlensegnek tunik,de ami tortent egy szomoru dolog, sajnos az elet vele jaroja, nem tehetsz ellene semmit.
2016. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

A gennyes méhgyulladás kezeletlenül biztosan halálos, és sok szenvedéssel jár.

A korára hivatkozva nem vállalták a műtétet? Hány éves volt, 15? 20? Azt írtad, fiatalabb volt a másiknál, így nem lehetett túl idős.

Az ultrahangra hivatkozni pedig pláne hülyeség, egy méhgyulladás vagy súlyos vagy még súlyosabb, de az egyetlen esély a műtét.

Három választásotok volt, hagyni szenvedni, amíg kimúlik, elaltatni, vagy a műtét, amivel 50% esélye lett volna az életben maradásra. Sőt, valószínűleg inkább 70-80%, ha rögtön elviszitek orvoshoz, és nem egy idiótát fogtok ki.

Hetek alatt leépült? Ez érdekes. A műtétet nem vállaltátok, de hetekig hagytátok szenvedni, mielőtt nagy kegyesen elaltattátok.

Tudom, hogy most szomorú vagy, de őszinte leszek: a LEHETŐ LEGROSSZABBUL döntöttetek. Hülyék voltatok, a doki is hülye volt, a kutya feleslegesen szenvedett, és elvettétek tőle az esélyt, hogy túlélje. Teljesen elcsesztétek.

Nem akarlak megbántani, de ha esetleg a jövőben vállaltok még kutyát, akkor előtte tanuljatok kicsit az ilyen alapvető kutyabetegségekről, mielőtt még egyet hagytok meghalni.

2016. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

A 4. válaszolónak van igaza, akkor is, ha nem tetszik. Az ivartalanítás kizárja a méhgyulladást, az első tüzelés előtti ivartalanítás pedig az emlődaganatot is.

Az én kutyám 12 éves, tavasszal a bal hátsó, pár hete a jobb hátsó lábában szakadt el a térdszalag. Ettől nem tudom megvédeni, de amitől megtudom, azt megteszem. 5 hónaposan lett ivartalanítva.

2016. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Igenis gondoljon rá, hogy MI LETT VOLNA, HA. Ha már ekkora hibát követtek el, hogy egy élet volt az ára, akkor igenis tanuljanak belőle. A felelősség az felelősség, a rossz döntéseknek pedig következményeik vannak.

Fájdalmas dolog a bűntudat, de aki hibázik, annak vállalnia kell, különben sosem lesz tiszta a lelkiismerete.


Ui.: Kedves kérdező, jövőbeli állataitok mellé keressetek új orvost, mert aki inkább altat egy középkorú kutyát, minthogy legalább megpróbálja a gyógyszeres kezelést, azt nem orvosnak hívják, hanem hóhérnak.

Valószínűleg csak nem volt kedve a műtéthez, ezért hazudta azt, hogy nem is érdemes megpróbálni. Rengeteget foglalkozom kutyákkal, nem egy orvosi bravúrt láttam már, többek között gennyes méhgyulladás profi ellátását is.

Nagyon sajnálom a kutyáidat, én a helyetekben most 1-2 évig nem vállalnék be újat, de utána mindenképp.

Addig is bővítsd az ismereteidet, hogy legközelebb már tudd, mit kell tenni.

2016. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Azert az sem semmi, hogy egy orvost kb. hozzanem erto idiotanak allitjatok be. Felrertes ne essek en is megprobalnam ha pici is lenne az esely, de azert basszus megiscsak egy szakemberrol beszelunk, aki veletek ellentetben latta a kutyat es velhetoen valoban olyan diganozist allitott fel, ami helytallo.


Nem is ez az orszag lenne, ha nem lenne ennyi okostojassal feltoltve, hogy "szakorvosi" tanacsokat ad es minosit egy orvost, egy helyzetet kb 0 tudassal es ralatassal.

2016. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Kedves utolsó, attól, hogy valakinek van egy orvosi diplomája, még nem feltétlenül mindentudó, és sajnos van olyan állatorvos, aki nem érdemli meg a bizalmat.


Kedves kérdező! Nagyon sajnálom, ami veled történt! Volt gennyes méhgyulladásos kutyám, akit nagyon rossz állapotban műtöttek, és túlélte, volt ismerős kutya, aki gennyes méhgyulladásban halt meg, de őnála csupán pár nap leforgása alatt történt, 9 éves volt, és nem bírta a szíve a műtétet. Tehát lehetséges, hogy az orvosnak igaza volt abban, hogy nagy a műtéti kockázat. Azonban a biztos halál (altatás) és a nagy műtéti kockázat nem azonos. Nem tudom, az orvos miért nem akarta vállalni a műtétet, sem semmilyen kezelést. Ezt én abszurdnak találom, főleg ha a kutya napokig volt rossz állapotban. Ti nem vagytok hibásak abban, hogy az orvosnak hittetek, de én úgy gondolom, a helyetekben egészen biztosan elviszem másik orvoshoz, és legalább megpróbálom azt a műtétet, mert a korábbi tapasztalataim fényében az ha minimálisat is, de legalább adott volna valami esélyt. Én úgy gondolom, ezt kellett volna tenni, de ne hibáztassátok magatokat, hiszen nyilván nem volt még tapasztalatok, ismeretetek erről a betegségről.

2016. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Senki nem allitota az ellenkezojet, de azert lassuk be, sokkal inkabb adok egy allatorovos velemenyere (vagy legalabbis kiindulo pontnak hasznalom es kikerem meg masik 2 orvos velemenyet ha tudom), mint itt latatlanban fikazni egy szakembert. Mert az nagyon megy.


Fogalmunk sincs az allat allpotarol (maximum a kerdezo laikus leirasa, ami azert lassuk be korantsem szakvelemeny), elkepzelheto, hogy tenyleg annyira rossz allapotban volt, hogy menthetetlenne valt.


Nem is ertem minek jartok orvoshoz. Masok ezt evekig tanuljak aztan idejon 3 aruhazi feltolto es elmondja, hogy a szakorvos csak barom lehet.


Ezt is minuszoljatok, maximum ennyi onigazolasotok lehet, okostojasok.

2016. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!