Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám. Rottweiler,6ho...

Van egy kutyám. Rottweiler,6honapos lesz aprilis 30 ikan. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Megharapott egy kisfiut 12-14 eves korul lehet, nem voltam mellete, es ingerelte a kutyat. Mikor szoltam neki odajott hozzam, de mondtak a tobbiek, hogy megharapta a kisfiut, eleg nagy lyuk volt a labában, es meg nincs beoltva. Az allatorvos azt mondta, 6 honaposan kell beoltani vezsetseg ellen. nemszokott tamadni, csak parancsszora, bevan jol tanitva, csak nemtudom ezt mert csinalta! lehet valami baja a kisfiunak ettol? Vagy epp nekem?
2010. ápr. 27. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tudom téged fognak szídni. De én meg tudlak érteni. Ha a kutyát ingerlik akkor nem ő a hibás. Nekem az agyamra mennek az ilyen kis h*lyegyerekek! Aztán még te leszel a hibás. Viszont azt nem tudom hogy egy fél éves kutya mire van betanítva? Annak még csak alap dolgokat kell tudni, őrző-védőzni is csak 1 éves kora után szoktak, ennyi idősen még az ösztöne sem biztos hogy megvan ahhoz hogy őrizzen. Lehet hogy csak játékből vagy védekezésből harapta meg. Meg úgy tudom 3 hónaposan is van veszettség elleni. De kérdezd meg az orvost.
2010. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hat azt mondtak hogy a fiu rautotta fejere, mert megilyedt tole. betanitva meg nem csak alap dolgokra van, mert beteg volt telen, es bevittuk a hazba. ott meg nagyon sokat tudtam vele foglalkozni.nagyopn okos kutya, ugyes is, azt mondtam neki marad, es ott maradt a loca mellet, csak hat valakinek meg ott is artogatott, ezek szerint. az a fiu ment el arra, es megilyedt tole, a kutyam felalt, es o rautott, de amugy nemszokott ilyet csinalni, jatekos meg, csak akkor tamad, ha uszitom! lehet valami baj a kutyaval is? vagy az csak azert, mert a vereben van?
2010. ápr. 27. 22:00
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Akkor támad, ha uszítod? Jah. Őrző-védőzni nem így kell. Szerintem neked nem hogy ilyen kutyát, de semmilyet nem kéne tartanod.

1. ha azt mondod marad, miért áll fel, ha arra mennek?

2. jól nevelt kutya akkor sem kap oda, ha rácsap egy idegen.

Fél éves a kutyád. Azt megértem, ha még a helyben maradás nem megy BH szinten. De azt már el lehetne várni tőle, hogy tiszteletben tartsa az embereket, még ha "ingerlik" is. Jól be van tanítva, mi? Egyáltalán minek hagyod egyedül ott, ahol idegenek is mászkálnak? Meg hagyjuk már ezt a vérében van dolgot is - nevelés kérdése. Szájkosár miért nem volt rajta, ha olyan helyen hagytad felügyelet nélkül, ahol idegen is hozzáfér a kutyához? Egyértelmű a felelősséged. 3 hónaposan pedig már megkaphatta volna a veszettségit is, sőt törvény szerint meg is kellett volna. A kutyádat pedig nem uszítani kéne, hanem kutyaiskolába vinni, neked pedig alaposan átgondolni a jövőben, mit és hogyan csinálsz. Legyen ez egy jó lecke, amiből tanulj, hogy a jövőben ezeket megelőzhesd és kerüljétek el a baleseteket. Többet inkább nem is írok, mert felhúztam magam. Csak gondolj bele, ha nem kölyök lenne, ez kutyatámadásnak is minősülhetne. És nem a kutyád hibája, hanem a tiéd. Aztán az ilyen felelőtlen és buta emberek miatt utálják meg az ilyen fajta kutyákat és egyáltalán a kutyákat.

2010. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jólnevelt kutya se hagyja hogy bántsák idegenek... Sajnos feljelenthet, és sajnos nekik adnak inkább igazat mert az "csak" egy kutya...

Csak azt nem értem hogy nálunk is hemzsegnek a vadállat, egyedül kint mászáló, acsarkodó kutyák és persze az ilyenek mindig megússzák és senki nem törődik velük! Bezzek aki foglalkozik a kutyájával, megneveli az tuti elkapják! -.-"

2010. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Azt irtad, jolnevelt kutya, de az eredmenybol nem ez latszik. Van egy olyan erzesem, hogy jot akartal es eldontotted, hogy jo kutyad lesz, de mivel nem konyitasz a kikepzeshez, ezert csak az altalad kigondolt modon probaltad tanitani. Hat sajnos nem jott be es az eredmenye ott van. Akar el is vehetik toled es ha bebizonyitjak, hogy agressziv, akkor azonnal altatjak.

Egy jol nevelt kutya akkor sem harap, ha huzamosabb ideig nyuzzak es cibaljak, de a te kutyad mar arra is ugrott, hogy egyszer megutottek.

Valoban, ha valahol otthagytad, szajkosar kellett volna ra minimum, de en azt sem ertem, miert hagytad magara. Egy kutyat nem szabad sehol otthagyni gazdatlanul. Es ezt nem az erkolcs mondja ki, hanem a torveny.

Valoban meg kellett volna mar kapnia a veszettseg ellenit, regota!

Szerintem vidd kutyaiskolaba, mert nalad csak agresszivva fog valni, pedig meg csak kolyok es igen gyorsan tanulna!

Te meg majd abbol tanulsz, hogy kapsz egy szep kis bunti-osszeget, mert szerintem fel fognak jelenteni es ha van egy nagy lyuk a fiu laban, akkor neked annyi.

Hat ez van sajnos...

2010. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a jó kutyus tűri ha egy idegen nekiáll ütni verni? Érdekes világ...
2010. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

azt gondoltam mindenki aki kutyát tart tisztában van a kötelező veszettség elleni oltás szabályaival, de úgy látszik mégsem.

Idézem:

Az állattartó köteles minden három hónapos életkort elért kutyát 30 napon belül veszettség ellen saját költségén magánállatorvossal beoltatni, az oltást az első oltást követően 6 hónapon belül megismételtetni, majd ezt követően a kutyát évenként veszettség ellen ismételten beoltatni.

Lényeges szabály, hogy a kutyatartó az oltási könyvet vagy a nemzetközi állatútlevelet köteles megőrizni, és azt az állategészségügyi hatóság felszólítására bemutatni. Új és egyértelmű előírás, hogy a közterületen a kutyát felügyelő személy az oltási könyvet magánál kell tartsa.


Amennyiben a gazda nem tudja az oltás megtörténtét igazolni, az állatot veszettség szempontjából aggályosnak kell tekinteni, és például kutyaharapás esetén 14 napos hatósági megfigyelés alá kell vonni. A kötelező veszettség elleni oltást elmulasztó gazda ellen bírság is kiszabhatól. A hatósági megfigyelés indokolt esetben történhet a tulajdonos lakhelyén is. Az utcán kóborló ebek még akkor is, ha egészségesnek látszódnak, veszettség szempontjából aggályosnak kell tekinteni. Ezért az utcán befogott gazdátlan ebeket 14 napig köteles a gyepmester (sintér) tartani és megfigyelni. Ennyi ideje van a gazdának szerencsétlen állatát kiváltani. Az új szabályozás szerint a gyepmesteri telepeken megfigyelt, és a gazda által kiváltott kutyákat a gazda költségére egyedi azonosítóval, mikrochippel kell ellátni.

2010. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Utolsónak

Normális gazdi nem ad arra lehetőséget, hogy egy idegen ember megüthesse a kutyáját. Ha utcán vagyunk a kutya ott van mellettem, ha előre is engedem, ha ember állat jön, rögtön behívom.

Ha kertben van, akkor megerősítem annyira a kerítést, hogy azon a kutya feje ne férjen ki, ne nyúlhassanak be emberek (mert pl. egy kisgyerek is végig húzhatja a kezét a kerítésen), és kiteszem a kerítésre a "Vigyázz a kutya harap" táblát, mert kötelességem felhívni az emberek figyelmét arra, hogy ott kutya van.

Elkéne azon gondolkodni, hogy ez a kutya már fél évesen harapott, a felelőtlen gazdája hibájából. Mi lesz később? Most még nem késő iskolába vinni. De, ha a kérdező továbbra is maga próbálja képezni ez a kutya előbb-utóbb egy vérengző vadállat lesz. És persze majd megint a kutya szívja meg, a sok hülye meg általánosítja, hogy igen a rottweilerekkel nagyon kell vizyázni, hisz vérengző vadállatok.

2010. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát te biztos tökéletes vagy és burokban tartod a kutyád de én ha be is tartok mindent akkor is elfordul hogy valaki bántani akarja a kutyám és akkor én nem örülnék neki ha az csóválva tűrné! Mert én mondjuk nem egyedül lakom. Jön a családhoz vendég azt menőnek tartja bántani a kennelben lévő kutyát. Nem lehetek egész életemben itthon hogy vigyázzak rá, a családtagok mert nem értenek a kutyához! Hiába kerülök ki mindenkit az utcán ha valaki kötekedik és utánam jön, én meg nem tehetek róla hogy nem 150 kg-os kigyúrt férfi vagyok aki mindenkitől megvédi magát. Akkor nekem most nem is lehet kutyám?
2010. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Védjen meg, harapjon ki a kutya akkor, HA ERRE UTASÍTOM. Sose önállósítsa magát, igen, akkor sem, ha provokálják! Miért? Mert a harapást könnyen rábizonyítják, de azt, hogy provokálták, az életbe nem fogod bebizonyítani a hatóságnak! Hát ezért. Kutyaiskolában, őrző-védő kiképzésen megtanulja a kutya-gazda páros, hogy mindez utasításra történjen, ne pedig a kutya önálló döntése szerint. Igen, védjen meg a kutyám, de akkor, ha mondom neki és ne akkor, ha ő úgy ítéli meg, hogy most meg kell védenie. Mert lehet, amit ő annak gondol, az nem is veszélyes helyzet, aztán ha kitámad akár ok nélkül is, ki szívja meg? A kutya, mert őt fogják elaltatni emiatt. És továbbra is azt mondom, a provokálást nagyon nehéz bizonyítani (szó elszáll alapon, rácsapásról meg hiába vetetsz látleletet a kutyán), míg a harapása egyértelműen látható bizonyíték. Hát ennyi tömören.
2010. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!