Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky és Alaszkai malamut...

Husky és Alaszkai malamut tulajdonosok?

Figyelt kérdés

Mennyire hullik a kutyátok szőre?

Mivel tudjátok csökkenteni kihullot szőr mennyiségét?

Ha ujra választhatnátok fajtát,megtennétek?


2016. nov. 5. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Papámnak volt egy malamut és egy akita kutyája.


Borzasztóan hullott a szőrük tavasszal és ősszel a vedlési szezonban. Konkrétan a kert, a kennel minden tele volt a szőrükkel.


Ő vmi kefét használt amivel kiszedte a felesleges aljszőrt,bár mivel kinti kutyák voltak így különösen nem sok mindent tett,hogy csökkenjen a szőr hullás csak többször átkefélte őket ilyenkor ennyi.



Viszont mai világban már sokkal jobb kefék kaphatóak.

Én ajánlom a coat-kinget és a furminátor illetve egy sűrű fogú kefe kombót.

Illetve kozmetikusoknál van egy vízkicsapató nevű szárítógép ami elég erősen fújja a levegőt ezáltal sokkal több,sokkal hatékonyabban kijön az aljszőrük szárítást követően,igaz olyankor a kozmetikában hullik,repül a szőr szóval nem ajánlom,hogy a gazdik jelen legyenek :D :)


Évente 2x-3x ha nem sajnálod pénzt érdemes kozmetikushoz vinni az ebet,mert sokkal hatékonyabban elvégzik a műveletet.


Kutyakozmetikus vagyok és egy-egy ilyen kozmetika után a gazdik pozitívan jelzik,hogy eddigiekhez képest szinte nem hullik a kutya szőre.

Border collie,golden retriever vendégeim vannak.

Malamutot és husky-t még nem csináltam. Lakótelepen nem túl elterjedt fajták.


Illetve a lazacolaj jótékony hatással van a szőre.


Lakásba viszont nem tartanám őket rengeteg mozgás kell nekik és lakásban tartott kutyáknak nonstop hullik a szőrük,mert állandóan meleg van.Telet fűtött lakásban nem viselik túl jól,a dupla szőrt miatt.

Környéken van egy husky-s pár, tőlük érdeklődtem. Rengeteget mozognak a kutyával,illetve minden nap takarítanak,mert szavukat idéze k--va sok szőre van.

Elvileg hetente pár napot a csaj szüleinél,kertes házban van a kutya.



üdv egy kutyakozmetikus

2016. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

A parkban van egy huskys srác. Ő azt mondja borzalom. Nem tud vele semmit tenni. Napi 2x kifésüli.

Azt mondja többet nem kenne huskyja. Ő is csak úgy került hozzá 8 évesen higy el akarták altatni.


Azt mondja heti szinten kell küzdeni a falkavezérségért és a többi kutyát nem nagyon szereti.


Nyilván imádja a kutyáját de azt mondja ez nr

Em európába való.

2016. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Hat ldhet, h le fognak hurrogni a valaszomert.

Nekunk regen volt huskynk. Kertes hazban lakunk/laktunk, de ettol fuggetlenul a folyoson 'lakott' bent a kutya. Itt nincs futesunk es azt gondolom, h telen pont jol erezte magat a kutya. Es en nem emlekszem arra h tengernyi szore lett volna. Oke, h nagyon dus neki, de volt dalmatank es attol is minden nap porszivoznunk kellett, hiaba volt rovidebb a szore...

Baratnomeknek pedig husky- malamit keverek van. O kinti kutya, de sosem panaszkodott a szore miatt.

Az az igazsag, h ettol fuggetlenul mi se vennenk ujra, mert egyreszt allandoan megfogta a tyukokat, masreszt pedig annyira baratsagos, h siman hagyta volna h atemeljek a kapu folott. Ha nem megyek ki, akkor elviszik...

2016. nov. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár elég régi kérdés, de azért pontosítanék egy-két dolgot.


Mint kutyakozmetikus tudnod kéne, hogy sem a husky sem a mulamut szőrét nem szabad furminatorral kefélni.


A szőrük pedig csomósan hullik, tehát egyáltalán nem olyan vészes a helyzet mint ahogy azt itt egyesek gondolják.

A vedlést folyamatos keféléssel tudod segíteni, illetve elviheted egy olyan kutyakozmetikushoz is aki nem a tizemeletes földszintjén lévő zugban dolgozik és ténylegesen ért hozzá, az első hozzászólóval ellenben.


Bármikor újra választanám ezt a fajtát, viszont ha benti/panel kutyának szeretnéd akkor szerintem keress egy másik fajtát.

2016. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia :) hát az én huskym is eléggé vedlik de ez álltalában tavasszal meg nyáron jellemző rá. Olyankor naponta-kétnaponta kikefélem főleg ott ahol látom hogy sok a felesleges szőre és olyankor nem vészes az udvarban lévő szőrmennyiség sem.... panelba nagyon nem ajánlom mondjunk szerintem ez fajtán belül is egyénfüggő melyik hogy bírja... (az enyém szörnyethallna az biztos...). A szőre és hiperaktivitása ellenére nagyon szeretem és nem döntötenék máshogy ( a szomszédok a tutulása miatt lehet....)
2016. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is van egy Malamutom 3 éves kölyök kora óta nállunk van és nagyon szeretem sosem válnék meg tölle 😊 nagyon sok szőrt hullajt legalább egy fél zsákkal XD nagy mozgástérre van szügsége minden nap legalább 3 órát sétáltatni kell. Én speciel bicikli mellett futtatom hamarabb kifárad. Nagyon sokat kell vele jatszani vagy ha nem akkor megbosszúlja 😄 mert addig vanyít míg kinem mész hozzá játszani 😀 nagyon régóta szerettem volna egy Malamutot már 8 éves korom óta és a neten találtam rá 13 évesen és egyböl beleszerettem. 16/L 😊
2017. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!