Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Hovawart kutyákról?

Figyelt kérdés
a szomszédban van két gyönyörű kutya, azt mondták Hovawart, nagyon tetszik de egyáltalán nem ismerem ezt a fajtát
2010. ápr. 27. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekünk lassan 10 éve hovawartunk van. gyönyörű, kedves, szelíd, imádja az állatokat és a gyerekeket, bár idegen felnőttekkel kicsit bizalmatlan. mikor a téli bundáját vedli, akkor érdemes pár napponta átfésülni, egyébként csak másfél-2 hetenként kell a füle és a füle mögötti szőrét, valamint a lábán a zászlókat kifésülni. nem eszik túl sokat, de nagyon mozgékony, a kennelben tartástól, akármennyit sétáltatod, mogorva lesz (ez a tapasztalatom más kutyájával). szerencsére, nincs túltenyésztve, a miénknek egy kis csípőproblémája van most már, talán az öregedéstől, valamint a füle volt és még most is problémásabb, de ez fülmosóval és fülcseppel könnyen kezelhető. egyébként egészséges fajta. rendkívül okos és tanulékony, majdnem, mint a border, csak kicsit öntörvényűbb és öntudatosabb. jellemző rájuk a méltóságteljesség; egy hovawart mindig tudja, mit miért csinál, és azt úgy csinálja, hogy... na. :) külföldön drogkeresőnek, mentőkutyának, terápiás kutyának, őrző-védőnek is használják, valamint ennek a fajtának a nevéhez is fűződik az obedience sport. én csak ajánlani tudom, ha szeretnél egyet. de mindenképpen tenyésztőtől, törzskönyvvel vásárold.
2010. ápr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, még azt szeretném kérdezni (kertes házban lakunk) hogy a tietek kint lakik vagy a házban? Kennelben nem akarnám csak a kertben kutyaházban.Az előző kutyusunk labrador-vizsla keverék volt, imádtuk, Ő bent lakott de most inkább kinti kutyát szeretnénk.
2010. ápr. 28. 09:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet kint is bent is tartani :) Mindig úgy fekszik hogy figyelje a bejáratokat :) Apum panelba tart hovawart és ónémetjuhász keverék kutyust, elvan az eb, napi 4x sétálnak. Csak ugye nagyon hullajtja a szőrét. Gyerekeket imádja, szeret fürdeni, kedves természetrű, játékos kutya.
2010. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ismerösömnek is eza kutya van söt az elözö is az volt csak kiöregedett.nagyon értelmesek,okosak,szeretnek mozogniu,tökéletes kinti kutyának,a szörét fésülni nem árt.amugy jol kijön más élölényekkel.édesek nagyon.

mivel nagytestü általában félnek töle.

2010. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

sztem abszolút jó kinti kutyának, de nagyon szeretnek bent lenni a házban, különösen viharkor, tüzijátékkor és ha télen nagyon hideg van. de ha van jó szigetelt kutyaháza, akkor szerintem nem lesz szüksége bentlétre. :)

első voltam

2010. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindenkinek :)
2010. ápr. 28. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!