Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyák ehetnek...

Szerintetek a kutyák ehetnek csokit, vagy csak hiedelem?

Figyelt kérdés
Egy csomó oldalon ezt kutatom, de egyik felük azt állítja, hogy karos, a másik fele meg, hogy humbug az egész és nyugodtan egyek. Szerintetek?

2016. nov. 5. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
NEM szabad csokit enniük, ugyanúgy, ahogy pl. Avokádót sem.
2016. nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
A kutyának azért nem szabad csokit adni,mert van benne olyan anyag ami a kutyának nem tesz jó. Bele is hallhat. Nem egy kutyát láttam már amelyik abban halt meg mert megevett egy tábla csokit. Nem bírja megemészteni a csokit.
2016. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
77%
NEM szabad enniük. Az nekik olyan, mint a méreg.
2016. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Nekünk volt egy palotapincsink. 13 évet élt, s "végelgyengülésben" halt meg.

13 éve alatt szerintem egy tonna csokoládét megevett. Persze mértékkel adtunk neki egy kockát, esetleg, ha nagyon csorgatta a nyálát, akkor kettőt. Szóval nem tudom ebből a hiedelemből mi igaz.

2016. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Nem ehetnek. A csokoládéban (kakaóban) egy theobromid nevű anyag van, amit a kutyák, macskák, madarak nagyon lassan metabolizálnak, és kis mennyiség is mérgezést okozhat a számukra. Azért is nem szabad csokoládét adni a kutyának, mert nem tudod, hogy mennyi van ebből az anyagból benne.
2016. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2%
Méregnek biztos nem méreg, még csak hasmenésük se lesz tőle, vagy simán megemésztik mint a kutyakaját, vagy maximum annyi h nem emésztik meg, nem tápláló számukra. De azért ne fogd csokidiétára. :D
2016. nov. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ede1219 ***** válasza:
23%

3 németjuhászom és egy keverék kutyánk volt, hetente 2-3 alkalommal kaptak 1-2 kockányi csokoládét /a leggagyibbtól a legjobb minőségűig/ , 12-13 évesen haltak meg.

N agyon kevés nem árt nekik, mértéktelenül viszont valóban mérgező lehet.

2016. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Kb két évtizeden keresztül több kutya időnként rájárt a Németországból érkezett mindenféle adománycsokira, volt h annyit ettek amennyi beléjük fért. 12-16 évig éltek, egyszer se voltak betegek, volt köztük tacskó keverék németjuhász stb. Hogy ennyi idő alatt még csak betegek sem lettek szerintem elég reprezentatív tapasztalat, ha van is a csokiban káros anyag az elenyésző mennyiség lehet.
2016. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
100%
Tényleg ártalmas nekik, azonban a veszélyes adag elég magas. Egy tacskó méretű kutyát megölhet egy egész tábla étcsoki elfogyasztása, de azért ez elég irreális dolog. A tejcsoki meg negyedannyira se mérgező. Egy nagy testű kutyának semmi látható baja nem lesz még nagyobb mennyiségű olcsó csokitól se, mert ezekben minimális a valódi kakaó mennyisége. Másrészt a csoki ettől még a legkevésbé sem lesz egészséges nekik. Lehet hogy nem kell frászt kapni, ha ellop egy kocka csokit, de direkt csokit adni szerintem felelőtlenség. Tele a világ jobbnál jobb jutalomfalatokkal, semmit se veszít egy kutya ha kimarad a csoki az életéből.
2016. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat
2016. nov. 6. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!