Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lesz újra beteg ha...

Miért lesz újra beteg ha kiviszem sétálni?

Figyelt kérdés
Egy fiatal kan kutyáról van szó, aki udvaron élt évekig, soha nem volt semmi baja, most október elején azonban felfázott, és véreset pisilt. Azonnal orvoshoz vittük, aki adott antibiotikumot, amitől helyre is jött. Azóta szobában él a kutya. Esténként viszem csak le sétálni kb. fél órára. Másnap ismét véres a vizelete. Az állatorvos megint adott antibiotikumot, de most olyan sokat, hogy legközelebbre is elég legyen. És már egy hónapja ezt játsszuk: beteg lesz, adom neki az antibiotikumot, és amikor meggyógyult, akkor viszem sétálni. Másnap megint beteg lesz. Amikor véreset pisil akkor nem viszem le sétálni, amíg el nem múlik neki. Amint meggyógyult, lemegyünk és másnap megint kezdődik elölről az egész. Tehát konkrétan 1 nap sétál aztán 3-4 napig nem. Soha ne vigyem le vagy mi? Miért esik vissza? Ez így nem megoldás, előbb-utóbb tönkre megy a mája, ha folyamatosan az antibiotikumot kapja. Igaz, hogy használ meg hamar meggyógyul tőle, de akkor sem jó ha mindig kapja. De azt nem értem hogy miért jön vissza újra és újra a probléma. Ha nem viszem ki az utcára akkor nem lesz beteg. De hát az meg nem élet neki... :(

2016. nov. 5. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a következőket tudnám javasolni:

1. Másik állatorvos véleményét lenne érdemes kikérni.

2. Normál esetben, ha az emberek felfáznak, akkor nem rögtön véres a vizeletük, hanem fáj. Ha nem véres a vizelet, az nem azt jelentik, hogy meggyógyult, csak ez a tünet már nincs. Attól még lehet beteg. Esetleg mielőtt leviszed újra, egy hetet még tartsd fent.

3. Ne fél órára vidd le első nap. Elszokott attól, hogy kint legyen (egy hónap alatt tuti), legyen 5-10 perc és fokozatosan növeld.

4. Vegyél a lábára valamit, amitől nem fázik fel annyira könnyen. (Talpra, és hátra ha az emberi anatómiából indulok ki).

2016. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Másik doki, kutyakabát, mozgósabb séták, és tőzegáfonya (nagyon jó megelőzés felfázás ellen).
2016. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

A tőzegáfonyát kapja folyamatosan, meg ilyenkor C-vitamint is adok neki.

Jó dús szőre van, és évekig kint fagyoskodott a hidegben, ezért nem értem, miért lett most hirtelen ilyen érzékeny.

(Egyébként nem rögtön vérrel kezdődik, hanem látom hogy fáj neki, meg a vizeletének a szagán is már érzem hogy baj lesz. Meg zavarosabb, és kicsit sötétebb sárga, majd átlátszatlan.)

2016. nov. 5. 20:17
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát nem azért gondolom olyankor, hogy meggyógyult, mert nem látok vért, hanem azért mert akkor már tényleg nem beteg. Ezt azért meg tudom állapítani, mert ha meggyógyul, akkor a vizelet mennyisége, színe és szaga is normális lesz, nem fáj neki akkor már a hólyagja, illetve nem pisil akkor be. Ha még fennáll a betegség, akkor 2-3 óránként kiömlik belőle az egész, nem tudja visszatartani, úgyhogy ilyenkor gyakrabban kell nyomnom a hólyagját. (Na de ez már egy másik történet, hogy miért nem magától pisil, de a felfázáshoz nincs köze.)


Egyébként a séták elég mozgalmasak, rohanósak. Kifulladunk mind a ketten.

2016. nov. 5. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig lehet hozzá köze. Ha nyomni kell a hólyagját, mert nem üríti magától, akkor mindig marad benne valamennyi, fertőzésestül is. Az ilyen kutyáknál az szokott a legnagyobb para lenni, hogy összeszed valamit, aztán nem tud kigyógyulni belőle, emiatt, mert nem tud rendesen átmosódni a hólyagja. Nem mondta a dokid?
2016. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem mondta.

Ebben lehet valami.

De amúgy 5 hónapja kell nyomni a hólyagját, mert nem pisil magától, viszont ez a betegség csak 1 hónapja kezdődött. Akkor tényleg összeszedhetett valamit. Tehát 4 hónapig semmi probléma nem volt avval, hogy nem magától üríti.


Az segíthet esetleg, ha gyakrabban nyomnám neki? Mert egyébként napi 2-szer, reggel és este szoktam csak, ha nem beteg. Ilyenkor 3 óránként, mert különben kifolyik neki.

2016. nov. 5. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Passz. Kéne beszélni olyan dokival, akinek volt már ilyennel dolga, én erről csak nagy vonalakban hallottam lebénult kutyák kapcsán (általában ők sem tudják maguktól üríteni a hólyagjukat). Logikusan nézve biztos segítene, mert jobban tudna hígulni, ami bent marad, de tényleg nem értek hozzá.
2016. nov. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ő is lebénult, porckorongsérv miatt. 5 hónapja műtötték. A hátsó lábait, a farkát nem tudja mozgatni, illetve a vizelet és széklet ürítést sem tudja irányítani. Szerintem sosem gyógyul már meg, hiába kapja a fiziot... :(

De azért köszönöm a tanácsokat, bár nem tudom, honnan akasszak le hirtelen egy ilyen orvost egy ilyen kis városban mint ez. :/

2016. nov. 6. 02:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!