Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartónak milyen...

Kezdő kutyatartónak milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Golden retriever esetleg? Mekkora a mozgásigénye?

Előre is köszi a válaszokat.


2016. nov. 6. 09:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A golden ès a labi tökéletes elsőnek
2016. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Egy nyugodt,könnyen kezelhető menhelyi kutyus több mint tökéletes 😊
2016. nov. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 IcecreamPanda! válasza:
45%
Szerintem a magyar vizsla egy alkalmas kutya arra, hogy a gazda megtanulhassa a kutyázás alapjait. Toleráns, játékos, nem agresszív vagy erőszakos és nagyon okos. Viszont nagy mozgásígénnyel rendelkezik. Nekem a tapasztalatom az volt, higy olyan 4-5 éves koráig még több mozgásra van szüksége, utána ez csökken. Könnyű vele együttműködni mert szeret megfelelni a gazdának.
2016. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. #1 Milyen az a label? Nem ismerem. #2 Menhelyi kutyusra én is gondoltam.Csakhát azoknak bizonytalan az eredete, lehet hogy egy csomó rejtett betegségük van.

#3 A magyar vizslát ismerem.Anyukáméknak is volt, de átok rossz egy kutya volt. Aztán a gyereke meg egy kezes bárány.De sajnos elütötte az autó.

2016. nov. 6. 09:26
 5/20 anonim ***** válasza:
28%
Én a német juhászt ajánlom.
2016. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

#2 vagyok:

Nekem eddig 4 kutyám volt,mindet menhelyről fogadtam be. Egyiknek se volt olyan betegsége,amit hordozhatott volna. Mindegyik 12-15 évet élt.


Szerintem ez nagyon ritka,mivel egy csomó olyan kutyás ismerősöm van,akinek mentett kutyája van,de egynek se volt ilyen baja,max egy téli kirándulás után megfázott,de ez nem olyan hatalmas dolog.


Egyébként a vizslához még hozzászólnék:

A jelleme nagyban függ attól,hogy milyen nevelést kapott,mennyire foglalkoznak vele

2016. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi.Ezt jó tudni. Igen a vizsláknál sokat számít a nevelés. De anyukámék ugyanúgy nevelték a későbbi kölykét is.Az még is jó volt. Lehet rossz volt a természete az volt a baj. Mégegyszer köszi.
2016. nov. 6. 09:43
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg ideggyenge lehetett vagy csak soha nem vitték sétálni.
2016. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A labi a labrador röviden.
2016. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Nincs rossz természetű kutya, csak hozzá nem értő gazda. Nem minden kutya reagál úgy ugyanarra a bánásmódra, még akkor sem, ha azonos fajtájúak. Amit írtál csak azt jelenti, hogy a kölyke jobban bírta az adott bánásmódot. Biztos vagyok benne, hogy hozzáértő meg tudta volna nevelni az anyát is.


Labi=labrador

2016. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!