Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartónak melyik...

Kezdő kutyatartónak melyik fajta lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok kutyatartás terén, de nagyon szeretnék egyet. A szüleimnek -kiskorukban- voltak kutyái, így ők rendelkeznek némi tapasztalattal, de a legtöbbet én szeretnék foglalkozni vele...

Lakásban lenne tartva (de az akkora, hogy pl. egy nagyobb testű is kényelmesen elférne benne) rendszeres sétáltatással (reggel fél óra séta, délután 1vagy2 óra futás+játék, este szintén 1óra futás).

Igazából a méret közepes testűektől max. egy angol agár méretig lenne a jó.


2015. aug. 21. 17:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként az angol agár nagyon tetszik, de nem tudom hogy 4 és 12 éves gyerek mellé menyire jó...
2015. aug. 21. 17:40
 2/11 anonim válasza:
49%
Szerintem a Labrador mert nagyon okos ügyes és nyugodt természetű kutyus! :)
2015. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A könyedebb felépítésű kutyákat jobban szeretem, mert könyebben tudunk majdvelük kirándulni.
2015. aug. 21. 17:58
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Mivel nem vagy fajtabolond, azt javaslom, látogassatok ki egy vagy több menhelyre, és válasszatok onnan kutyát! Nem kell azonnal hazavinni, hanem először vigyétek sétálni, majd ha kiválasztottátok a megfelelő kutyát,hazavihetitek pár órára, esetleg napra, és ha beválik a kutyus és ti is neki, fogadjátok örökbe!Kölykök is vannak, ha ez okoz problémát!

A fajtatiszta kutyák 100-120 ezer forintnál szoktak kezdődni, az ilyen kutyához jár törzskönyv, oltási könyv (oltások és féreghajtások dátumával), szerződéssel, számlával, chippelve, aminek száma a törzskönyvben található, ellenőrizhető, legkorábban 8 hetesen, néha kölyökcsomagot is adnak a tenyésztők! Bemutatják a szülőket, és a szűrési, illetve kiállítási eredményeiket, törzskönyvüket! Ha valaki ezek nélkül akar kutyát eladni, az szaporító, tőlük nem szabad kutyát venni, mert sok esetben vagy több pénzt kifizetsz, mint a fajtatiszta kölyök ára, vagy a kicsi hamar elpusztul. Ritka az, hogy egy szaporított kutya életben marad és egészséges, mert azt se lehet tudni, kik a szülei.

2015. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha kirándulni is akartok, meleg szívvel ajánlom a westiet. Vérbeli bohócok, egyszerűen imádni valók, és szeretnek nagyokat kirándulni. Sétakor aktívak, de amúgy nyugisak, és mindig a gazdi közelében vannak!
2015. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Itt van két 10 hetes árva kis agárbaba, akik gazdit keresnek, esetleg érdeklődhetsz, ha szeretnétek örökbefogadni valamelyiket: [link]
2015. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Ő szintén örökbefogadható: [link]
2015. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Milyen hülyeség,kezdő kutyatartó?! Akkor elöbb vegyél hörcsögöt,vagy kigyót,bármit csak amit akarsz azt ne 😂 egy kutya nem pár napot él,hanem több évet.akkor te 10 évig tartasz majd egy olyasmit amit nem is akarsz,nem is tetszik csak azért ,mert az első??? Olyant vegyél amelyik neked tetszik ,akiről majd gondoskodsz megfelelően.olyant akivel szivesen megosztod az otthonod.
2015. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Labrador. nagyon barátságos okos és szereti a gyerekeket.
2015. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#1 Labrador retriever – Amellett, hogy a labradornak lételeme a víz, elképzelhetetlen számára az emberek távolságtartása is. Apportírozó vadászkutyának tenyésztették ki, de aki ránéz, azonnal elolvad a tekintetétől. Nagyon könnyen tanítható és tartható fajta, imádja az ember közelében lenni, legyen szó lakásról, autózásról, vagy hosszú családi sétákról, kirándulásokról. Odaadóan szereti a családját és a gyerekeket is, házőrzőnek teljesen alkalmatlan, viszont kiváló kábítószer-kereső, vakvezető, illetve vízi- és kutató-mentőkutya.


ezt a linket erről az oldalról másoltam: [link]

2015. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!