Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutyatartás előnyei és...

Mik a kutyatartás előnyei és hátrányai lakásban?

Figyelt kérdés
Akiknek van kutyája panellakásban azokhoz szól a kérdésem,mik a pozitivumok és negativumok benne?

2016. nov. 6. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Előnyei:

A kutya-gazdi kapcsolat erősödik

Többet tudsz foglalkozni vele

A kutyának is jobb,ha nem egész nap a kertben van


Hátrányai:

Ha nem nevelés meg normálisan,rombol

A kölyköt 2 óránként le kell vinni,a felnőttet 6-7,max 8 óránként.


De az embernek is jobb,van aki fölébreszi reggelenként,hozzábújik esténként

2016. nov. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
*neveled
2016. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Igazából az előny (számomra) csak az, hogy aranyos, és boldoggá tesz. Tudok vele foglalkozni, szeretgetni. Hátrány viszont, hogyha nincs elég szabadidőd, akkor inkább kinti kutyát válassz. Ha panel házban élsz, akkor reggel (általában 5 óra körül) le kell vinni sétálni hogy piszkolhasson, délben, valamint este ugyan így. Bár ki hogy szokta..vannak kutyafajták amiknek nagyon feltünő, amikor hullik a szőre. Pl. a tacskónál annyira nem. A benti kutyákat füröszteni, ápolni kell, elég sok törődést igényelnek. Szóval szerintem inkább úgy válald be, ha lesz rá időd. Főleg levinni sétáltatni.
2016. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Alain Delon ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen kutyáról van szó, csivava vagy komondor? Előbbi inkább lakásban érzi jól magát, mert az első fagy elvinné, utóbbi vígan elvan kint magának fagyos, téli éjszakákon is, és jobban el is fér ott.
2016. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kölyköt fogadsz be, akkor a legnehezebb. A szobatisztaságra nevelés idején sok sok kaki és pisi takarítására készülj. Nekem volt olyan napom, hogy ha 20-szor nem mostam fel a lakást, akkor egyszer se! És persze a balesetek miatt bűz volt a lakásban. Míg meg nem szokja a napirendet, addig sok az átsírt, átvinnyogott éjszaka és a sürgősségi megoldások ( pl szintén szoktatás alatt, mikor már tudott jelezni, hogy ki kell mennie, nem egyszer volt, hogy a novemberi nulla fokban, hajnalban pizsamában szaladtam le kakáltatni a kutyát).

Amíg nincs rendesen megnevelve, addig rág, rombol, olyasmit is, amit nem kellene. Nálunk a legcifrább az internetkábel elrágása volt, de széttépett könyveket is.

Persze ezekről kitartó munkával leszoktattam, de ez idő, és nagyon nehéz ezeket az eseteket megelőzni, mert gyakran fizikailag lehetetlen a kutya elől elrakni valamit (pl bútort). A kanapémat azóta sem tudtam kicserélni, mióta széttépte, mert nincs rá pénzem :)


Míg egyedül van, addig szomorú, ettől a tudattól pedig te is szomorú vagy. Nekem rövidnek számító munkaidőm van, de kiderült, a kutyának ez is sok. Ilyenekre csak akkor döbbensz rá, mikor az ő szemén keresztül látod az életet.

Néha nagyon nehéz a munka után fájó tagokkal még biztosítani az ő sétáját, játékát, mozgását. Mikor a párom nincs itthon és egyedül vagyok a kutyára, akkor nagyon nehéz. Ha a felügyeletét, sétáltatást van kivel megosztani, akkor könnyebb. Persze nem lehetetlen.


Ez az időszak körülbelül 4-5 hónapig tart. Rövidnek hangzik, mikor még előtte állsz, de végtelen hosszúnak tűnik, mikor benne vagy és újabb és újabb kihívások jönnek :)


Az érem másik oldala: a kutya pótolhatatlan és utánozhatatlan. Annyi szeretetet tud adni, hogy már-már elképzelni is nehéz. Van valaki, aki vár otthon, akkor is, ha egyedül vagy, mindenhez van társad, legyen az kirándulás, vagy tévénézés. Semmiért nem cserélném el :)

2016. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 bull típusúm van a lakásban. Egyiket kinti kutyának akartam, házőrzőként, de zokon veszi ha ki van téve, és fázik, ezért benti kutya lett ő is.


A második és harmadik kutyámmal voltak szobatisztasági gondok, de egyre kevesebb a baleset, reménykedem nem is lesz több.


Előnye annak, hogy bent vannak, hogy sokat vannak velem, ha filmezek a legidősebb az ölembe kuporodik, ha alszom, akkor két kutyám befekszik a hátam mögé, és úgy a legjobb elaludni. Nélkülük már nem menne. Ha főzök mindig ott vannak, ha leesik valami feltakarítják. A sok csont és maradék sem vész kárba, hisz megkapják ők.


Hátránya, hogy sok a kosz és a kutyaszőr, gyakran kell porszívózni. Ezen kívül történnek balesetek, mikor mondjuk lehányják az ágyat, de ez évi 1-2 alkalom, és ha szemfüles vagy, és ismered a kutyád megelőzhető.


Szerencsére párommal csak 2hetente egyezik a munkabeosztásunk, így ritkán vannak teljesen magukra hagyva hosszabb ideig. Ha párom és én is nappal dolgozunk, akkor én délben hazaugrom ebédelni, addig is együtt vannak, mert egyébként szeparálom őket, még jó, hogy sok szoba van a házban :D


Ha pedig utazunk, akkor jönnek velünk. Anyum kutyáival is kijönnek, imádnak autókázni is, így nem jelent problémát ez sem. Ráadásul sokkal élvezetesebb az utazás is, főleg ha az úton meglátják, hogy 3 kutya figyel a hátsó ülésen. Egyszer kaptak bacont is az egyik étteremben, mikor megálltunk kaját venni :D



Sajnos én a bull típusú kutyáktól elgyengülök, így aligha lesz nem szobakutyám. Mert ők meg be akarnak jönni, mindenáron :D Egy nagyobb szőrű kutyát, aki láthatóan jól elvan egyedül kint, valószínű kint tartanék, de úgy érzem erre nem fog sor kerülni. 3 kutya a kapacitásom, és mind a három pit keverék.


Mondjuk mi már kertesben élünk, nem panelban. Mikor az első kutyám, az idősebb hozzám került, még panelban laktam. Nem volt szeparációs szorongása, igaz, a papucsomat mindig bevitte aludni. Ott is hurcoltam magammal ha lehetett, jártunk sétálni, bevásárolni. Csendben volt, nem volt gond a szomszédokkal sem.


Ezért én javaslom adj a szobakutyaságnak esélyt :)

2016. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6os vagyok, a kicsit hosszú regényemből kihagytam, hogy az idősebb kutyám kibír 12 órát is pisi nélkül.


Mikor anyum vigyázott rá, volt, hogy 13 óra után esett haza a munka miatt, akkor a kutyám már az ajtóban várta, és repült kifelé, de nem pisilt be.


Ez is szoktatás kérdése szerintem, a másik kettő nem bírna ki ennyit, de nem is 3 éve, csak 3 hónapja és 3 hete vannak velem :)

2016. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kertes házban lakok, benti kutyám van. Keverék, annyiból szerencsés konstrukció, hogy nem hullik a szőre.


Tőlünk két dolgot szoktak irigyelni a panelkutyások:

1. A kutya bármikor kimehet a kertbe napozni, nézelődni, friss levegőn lenni. (Napi 2 séta mellett nincs is kedve mást csinálni, vagy alszik valahol, vagy ül nézi az idő múlását.)

2. Nem kell messzire menni, ha a el akarok dobni neki egy labdát.


Amit én nem irigylek a panelkutyásoktól az a kiskutya szobatisztaságra szoktatása és a hányós-hasmenős betegségek. Még az az ember észre is veszi, hogy valami készül, messze nem biztos, hogy leérnek a lépcsőn. Illetve a késő esti pisiltetést sem irigylem tőlük, én csak felkapok egy kabátot és pizsamában kicsoszogok a kutyával a kertbe.

2016. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8as:


Én még csak menni se szoktam a kutyáimmal, főleg ha hideg van, vagy esik :D Csak kiengedem őket, és 5-10 perc múlva meg be :D

2016. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Előnye:

Sokat együtt tudsz lenni a kutyáddal anélkül,hogy fel kéne öltöznöd és kimenni hozzá a kertbe.Sokkal szorosabb a gazdi-kutya kapocs.Hamarabb észre veszed ha beteg.Nem érzed magad egyedül ha nincs otthon senki csak te és a kutyád. Nekem 2 kistestűm van,de biztonságérzetet adnak. Ha szomorú vagyok és a szobában kuksolok akkor bújnak,hozzák a játékot,hogy felvidítsanak.Ha beteg vagyok akkor velem alszanak,nem mozdulnak el mellőlem.


Hátrány:

Sokkal jobban be kell tervezned a napjaidat,hiszen 3x le kell vinni egy felnőtt kutyát.Nem lehet az,hogy jajj munka után beülök pár órára a kollégákkal meginni vmit.Hiszen a kutya vár rád,főleg hogy levidd a dolgát elvégezni.

Munka előtt,munka után és lefekvés előtt le kell vinni.

Kölyköknél a szobatisztaság húzos. Mi a 4. en lakunk hát sajnos volt,hogy az ölünkbe ment a pisi/ kaki,mert mire leértünk az sok volt neki. Szóval a kölyök kor és a szobatisztaság kicsit ilyen véget nem érőnek tűnik,de tényleg csak néhány hónapig :)

2 óránként le kell vinni a kölyköt. Mi hajnal 5től fent voltunk,mert a kölyök is és levittük kb éjfélkor vittük le utoljára hajnal 5 ig egész jól kibírta az éjszakát. Mi nem nagyon aludtunk akkor :D


Betegség a másik tészta.

Kutyám volt parvós (véres hányás,büdös véres hasmenés) háát ő november volt akkor de egész nap szellőztettem,takarítottam fürdettem a kutya hátsóját,pofáját. Szerencsére hamar felépült de 4 napig nonstop takarítani kellett. Illetve hetekig éreztem a levegőben azt a szagot. Sose fogom elfelejteni.Fehér kanapét jól elintézte a kutyám:D

Akkor ha a kutyára rájön a hányás tuti a szőnyeget,kanapét találja meg.


Röviden ami nagy hátrány hiszen ezzel szembesülsz a legtöbbször, a napi többszöri séta.

Mikor mamámék házára kellett vigyázni mert rokonokhoz mentek.Vittük a kutyákat.Tök jó volt,persze kimondom kényelmesebb volt reggel pizsibe kiengedni a kutyákat majd vissza feküdtem és pár óra múlva vissza engedtem őket mikor ténylegesen felkeltem. Akkor álltak az ajtóba akkor is kiengedtem őket. Lefekvés előtt is kiengedtem őket a kertbe még tettem vettem dolgaimat és vissza engedtem őket.Sétálni két naponta vittük őket,mert amúgy a kertben elvoltam a fiatallal az idős most sem igényli olyan szinten a sétákat mint régen.

Szóval ha benti-kinti kutyád van akkor nem gáz ha egy-egy séta kimarad.


Egy lakáskutyánál nem maradhatnak ki a séták.


Én nem mondom,hogy soha többet lakásba kutya nem, de törekszek arra,hogy ha szüleimtől elköltözök akkor az kertes,kertkapcsolatos ház legyen. Ha nem jön össze nem baj,mert sétákhoz már hozzászoktam :D

2016. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!