Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a baratnőm...

Hogyan értessem meg a baratnőmmel, hogy nm jó amit csinál?

Figyelt kérdés

Van egy szuka golden retriever kutyájuk, aki csirke allergiás meg diszpláziás. Lidl-s táppal etetik meg konyhai maradékkal.

Ráadásul beakarják fedeztetni a kutya féltesójával, hogy eladják jó pénzért a kölyköket ...

Hiába mondom neki, hogy jobb minőségű ételre lenne szüksége és nem kéne paroztatni, de nem értik meg, én meg látom ahogy szenved a kutya:(

Sétálni se viszik soha(kertes ház) és foglalkozás is annyi h kajaosztáskor kap egy simit a fejére😔



2016. okt. 28. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Hat igy leírva elég mély sötét lehet (elnézést), elképzelésem nincs milyen érveket fogadna el ha a szokásost nem vagy nem latja be miért nem jo amit csinál. Ha segíteni akarsz neki vidd el es ivartalanittasd utána úgyis kidob a csaj es rád marad a kutya, te pedig mar megadhatod neki ami ot megilleti.
2016. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De nem vihetem el, hogyan? Szegény fél a poraztol is:(

De mondtam h elvállalom, ha nem tudják kifizetni a neki való ételt meg amit kellene(pl bolhairto is nagyon kéne már ..)

De ugye én panelban lakom és azt mondja, hogy nem oda való meg h ő szereti és nem fogja odadni

2016. okt. 28. 13:22
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Milyen értelemben a barátnőd? Csak barát, vagy párkapcsolat? Mennyire komoly?

Ha komoly igazából, csak akkor van hozzá, de akkor is csak minimálisan közöd.


Először is! Hagyjuk már ezt a sznobságot a tápokkal... Én is 3000 ft / kg macskakaját vásárolok a macskámnak, mert megtehetem. És ez valóban jobb így, de ez nem azt jelenti, hogy az olcsóbb lidl-ös táp az megöli az állatokat. Ami forgalomba lett helyezve az, a legendákkal ellentétben olyan rossz már nem lehet (persze tudom, hogy vannak szélsőséges esetek).


A másik dolgon, a szaporításon már jóval jogosabban kaphatod fel a vizet, de továbbra sem a te dolgod! Annyit tehetsz, hogy szolsz a barátnődnek, megpróbálod meggyőzni (ami ha párkapcsolatról van szó, akkor esélyesebb) de gondolom ezen már túl vagy és nem jártál sikerrel. Ha valóban annyira rosszúl bánnak az állattal, hogy az akár bűncselekménynek is minősülhet akkor keress fel egy (hivatalós, nem önbiráskodó) állatvédő szervezetet és kérd ki a tanácsukat. De az amit az első válaszoló írt, na az túl megy minden határon és jogilag bűncselekmény! Szóval ne, ne próbáld más kutyáját ELRABOLNI és ivartalaníttattni!


És ha valóban ennyire a szíveden viseled a rosszállapotban lévő állatok sorsát, akkor kérlek látogass meg egy menhelyet és tégy ellene! Ugyanis az ottani állatok sem kapnak minősségibb ételt a legtöbbször, és feltehetőleg a rosszabb állapotban lévő kutyák élnek ott mint a szóbanforgó... Annak ellenére, hogy a dolgozók mindent megtesznek értük.

2016. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Diszpláziás kutyát önmagában még tenyésztő sem pároztathat...

Meséld el a barátnődnek, milyen degenerált kiskutyák születhetnek, ha ad. 1 dps a szülő, ad 2 annak a féltestvérével pároztatják. akár mutass neki képeket szerencsétlen párákról, hátha elmegy a guszusuk a kiskutyáktól.

2016. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Jelentsd a fajtamentoknel
2016. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

#3: Ertsd mar a humort ember, meg azt is hozzairhattam volna, hogy kerjen valtsagdijat egy kivagott betukbol osszerakott levelen, vegen alairaskent egy mancsnyommal...Az meg, hogy jo kajaval eteted az allatot, nem sznobsag, csak probalod kitolni az egyutt toltott szep eveket es ez hozzasegit teged a maximalis idotartamhoz. Az enyemek igenis Orijent esznek, marha draga, de nekem fontos ez a csopp teremtmeny, akit en vallatam fel.


Most komolyan: Szerintem a fent leirt eset azert szomoru mert a mai torvenyek szerint ez nem allatkinzas. Ha tenni szeretnel erte, akkor foglalkozz vele te. Setaltasd, tanitsd es vehetsz neki minosegi eteleket/jutalomfalatokat.

2016. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
6os! Kivagy te? Csak mert a %od nem egyezik az 1essel. Én sem azt mondtam, hogy az a sznobság ha jó kajával eteted, mint már írtam én is viszonylag drága tápot adok a macskámnak. Az a baj, ha olyanoknak szolsz be akik nem engedhetik mev és/vagy nem akarnak drága tápot vásárolni az állatuknak. Ez még nem kinzás.
2016. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja am, ha nem lenne 1értelmű 3mas vagyok :)
2016. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

És nem sértésből, de amúgy nem írtál semmi olyat ami alapján humorra, ironiára következthettem volna...


Még mindig 3. Válaszoló voltam.

2016. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nincs beleszólásom ..

Tudom, hogy nem az én dolgom ..

De nagyon bánt engem ez a dolog, hogy csomó pénzük van, apja külföldön dolgozik, anyja is megkeresi 150-et, tesója is dolgozik, ő is ..

Mindenre tudnak költeni, csak a beteg, szenvedő kutyájuk nem érdekli őket ..

Nem is tudom, miért tettem fel a kérdést ..

Hisz valóban én nem tudok vele semmit csinálni ..

Elnézést kérek ezért ..

Egyébként barátilag barátnőm .. 15/L

Köszönöm a válaszokat ..

2016. okt. 28. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!