Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkő eltüntetése?

Fogkő eltüntetése?

Figyelt kérdés
A kutyusom 1/5 éves és már olyan fogköves minz egy 10 éves kutya. Van valakinek valami jó ötlete mivel kehetne eltüntetni? Arról hogy csontot kell neki adni már hallottam, bár még nem próbáltam, meg a Barfról is hallottam hogy az az életmód is eltünteti.
2016. nov. 6. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Állatorvos.
2016. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

A már meglévő fogkövet csak állatorvos tudja eltávolítani, altatásban, lézerrel. Ezután már csak megelőzni kell: rendszeres fogmosás és rágócsont (vagy ha a kutya mérete lehetővé teszi, akkor velőscsont vagy cupák) segítségével.


Nekem csivava keverékem és náluk köztudottan gyakori a fogkő, hát ezt nálunk is örökölte. Elvittük dokihoz fogkőleszedésre, hófehér fogai lettek. Azóta pedig mindennap fogat mosunk neki. Muszáj, különben egyből rakódik le a következő adag... és heti egyszer kap egy préselt rágócsontot, azzal is lassítjuk a fogkő kialakulását és legalább edzi a rágóizmát is (1-2 óráig biztos elvan vele). :)

2016. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha durva már a fogkő, akkor állatorvos, de amúgy a megfelelő értend nagyon sokat segíthet, főleg a megelőzésben, de a kisebb fogkövet le is szedi szépen. Néha egy jó füstölt csont pedig tényleg csodákra képes :)
2016. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!