Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehet elrontani a mudit?

Mivel lehet elrontani a mudit?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy kilenc hetes mudi kiskutyat, több helyen is olvastam hogy nagyon könnyű "elrontani".

és az érdekelne hogy mégis mitől lesz rossz nagykutya. Vannak tapasztalatok, mit nem lehet vele csinalni?



2016. nov. 8. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nevelik, tanítják megfelelően.
2016. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pici korától kezdve nagyon sokat kell foglalkozni vele. Agyilag és fizikailag is le kell fárasztani.

Mivel általában (persze vannak kivételek) bizalmatlanok és nehezen barátkoznak idegen kutyákkal, amint lehet, vinni kell őket kutyás társaságba. A kutyaovi nagyon jó!

Nekem kettő van. A nagyot nem tiltottuk azonnal, amikor keménykedett a többi kutyával. Nem támadott meg egy kutyát sem, de mindegyikhez odament és ugatta, egészen addig, amíg a másik kutya nagyon mérges nem lett. Ezt hosszú idő volt kinevelni belőle. A kicsivel az oltások után azonnal mentünk oviba, ő sokkal jobban viseli más kutyák társaságát.

Pórázt már most adj rá, mert azt nagyon nehezen viselik, jobb ha minél hamarabb megszokja.

Ha te vagy a gazdája, akkor nagyon sokat legyél vele, mert nagyon ragaszkodik a gazdihoz és szüksége van az együtt töltött időre. Egygazdás, de nagyon szereti a család többi tagját is.

Mindenképpen javasolt a kutyasuli -gondolom a többi kutyával is így van.

Nem tudom, hogy kinti, vagy benti kutya lesz-e, de tényleg le kell fárasztani, mert minél több energiájuk marad, annál több a gödör az udvarban, ill. annál többet kertészkednek.

Nekem a mudi nagyon nagy szerelem, elfogult vagyok :)

2016. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek igaza van. Fontos a sok mozgás és a szocializáció.

Én még hozzá tennék pár dolgot. A mudi nagyon érzékeny, ugyanakkor nagyon domináns is tud lenni. Tehát mind a durvaság, mind a túlzott engedékenység el tudja rontani őket.

Az is fontos, hogy ez az a tipusú kutya, aki legszívesebben mindig a gazdi s.ggében lenne. Legjobb neki a lakásba bejárós életmód.

2016. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat.

a pórázzal kapcsolatban lassan de biztosan haladunk a cél felé. De általában ha én viszem le (a gazdi) akkor leül és hatalmas sírásba kezd amig le nem veszem. Míg ha más családtagok szépen elvégzi a dolgát meg futkározik.

hát, ő lakásban fog felnőni. Sportos kutyust szerettem volna aki gazdi centrikus, szóval nem vakon döntöttem egy ilyen nagy mozgásigényű kutya mellett :)

2016. nov. 9. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:

"De általában ha én viszem le (a gazdi) akkor leül és hatalmas sírásba kezd amig le nem veszem."


De ugye nem veszed le, amikor hisztizik? Mert ha igen, akkor elég nagy gondok lesznek hamarosan...

2016. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam, nem vagyok vele engedékeny :)
2016. nov. 9. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!