Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék kezdeni azzal hogy...

Mit tudnék kezdeni azzal hogy ne akarják mindig "megerőszakolni" a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos FIÚ kiskutyám, 2 hete járunk le vele sétálni, még nagyon új neki minden. Lakótelepen lakunk így sok más kutyával találkozik / találkozunk, de sok kutya meg akarja rontani, rámászik hátulról. Volt hogy egy lány kutya is ugyan ezt csinálta...


Valaki azt mondta hogy még kicsi és nincs még szaga amiből a másik kutya meg tudja állapítani hogy milyen nemű, valaki dominanciáról beszélt, rosszakarók meg viccelődtek hogy biztos meleg a kutya, mert kutyáknál is van ilyen... Szerintetek mitől lehet ez és mit tudok tenni ellene?



Kérem csak normális válaszokat írjatok, aki valami nagyon vicces évszázad poénját akarja beírni az inkább tartsa meg magának. Köszi! :)


2010. ápr. 28. 16:27
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
79%
Nem akarja senki megerőszakolni. Egyszerűen a nagyobb kutyák a téren meg akarják mutatni neki, hogy ők felette állnak a téri rangsorban, tudja meg a kicsi, hol a helye. Ez ilyen módon szokott történni a kutyáknál. Nem kell semmit tenned, nem lesz baja belőle. Majd kicsit nagyobb lesz, beilleszkedik a haveri társaságba és elmaradnak ezek a jelzések a többiek részéről.
2010. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, én már kezdek nem hinni ebben a dominancia dologban.. Nekem van egy középkorú kan kutyusom, aki "ráugrál" más kutyákra, de am nem agresszív, szófogadó stb. És kutyák közül se mindegyikre ugrik rá, csak 1et kiválaszt magának és azt.. Ha 6 kutya van lent akkor is csak 1et piszkál és minden alkalommal csak azt az egyet.. A többivel nem is foglalkozik, úgy tesz mintha ott se lennének szóval már nem tudom mit gondoljak.. Amúgy a kutyusod majd jelez a másik felé ha megunja.
2010. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát vagy dominancia miatt van tényleg nincs meg az a szaga ami alapján a nemét tudják megkíülömböztetni.A kutyás barátomnak is kicsi kutyája van nála is ezek voltak aztán kézbe vitte amíg kisebbvolt,aztán csak akkor vette föl ha másik kutya közeleg.Már 1 éves és nincsenek ilyen progrémák.
2010. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is kicsit fura már ez a dominancia dolog, ugyanis nálunk a szuka kutya akarja mindenáron "megrontani" a kant, az meg a füle botját se mozdítja rá.

Viszont náluk egyértelmű "ki hordja a nadrágot": a kan. Ő teszi helyre a szukát, ő fekszik a legjobb helyen, és ha neki a másik kajájára fáj a foga odamegy és még egy vicsorítás sincs és az övé.

Úgyhogy sztem ez a dominancia dolog, kicsit már el van túlozva.

2010. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

te ne tegyél semmit. bízd a kutyádra, majd ő megoldja.

1 év mulva úgyis elég bajod lesz a fiú kutyáddal, amikor majd ő akar megcsinálni mindenkit :)

javaslom ,ivartalanítasd.

neki is jobb,neked is könnyebb.

2010. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kergesd el őket. Nagyon idegesítő tud ám lenni! És a másik gazdának kötelessége figyelni a kutyájára. Az én szuka kutyáim mindig lerohanja az összes kan és nagyon nem bírom! Egész nap utánuk mennek a kutyás helyeken (pl tábor) és meg akarják d*gni, és senki más szukát aki ott van csak az enyémeket... -.-" Én elkergetem őket ha a gazdájuk nem szól rájuk...
2010. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát ez a kisebb kutya nagyobb kutya dolgot még értem, de az a durva hogy általában a vele egyméretű vagy kisebb kutyák akarják megrontani... Szóval nem tudom mitől és miért, de nagyon idegesít! Hiába szól rá a gazdája ugyan úgy ráugrik. Az én kutyám meg hagyja magát, meg se mozdul.... mert ha rámorogna vagy valami, de nem tudom miért nem csinál semmit. Lehet azt hiszi hogy játszani akar vele a másik vagy nem tudom :S
2010. ápr. 28. 20:30
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem a méret számít, hanem a kor. A kutyád értésére adják, hogy nem ő a főnök. És ő azért nem csinál még semmit, mert érzi, tudja, hogy semmilyen szempontból nem tudna felül kerekedni az idősebb, felnőtt, tapasztalt kutyán.

Ahogy növekszik, helyre fog állni a dolog. Hagyd csak bátran lenn a többiek között, a felveszed, soha nem tanul meg helyesen viselkedni a többiek közt.

16:27-esnek: a dominancia kifejezéséhez nem szükségszerűen társul morgás, vicsorgás, verekedés, elég a szimpla hágó mozdulat. Ha morgás, vicsorgás is járulna hozzá, az már agresszió lenne. A te kutyádnál ez dominanciaként indult, és a rossz szokás rögzült benne. Ma már, ha kiszemel egy kutyát a társaságból, és azt hágja folyamatosan, az már nem feltétlenül dominancia, hanem a mélyen bevésődött, hibás viselkedés elem. Megfigyelhető ez más téren is: pl. farok kergetés (később meg is harapja), vagy kényszeres bútornyalogatás, stb.


16:58-nak: a kétségeid felsorolása pont, hogy alátámasztják a dominancia dolog hitelességét. A szukád persze, hogy folyamatosan hágja a kanodat, hiszen szeretne felül kerekedni rajta, megbontani a sorrendet. Mivel a kanod az abszolút főnök kettejük között, és ennek tökéletes tudatában is van, még arra se méltatja a szukát, hogy lemorogja magáról, nem foglalkozik vele.

2010. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De én sose hagytam hogy ilyet csináljon.. Mindig rászólok, lerántom róla, leteperem a földre. Nem lehet rossz szokás ha sose engedtem neki.. Játékokkal, vagy velem soha sem próbálkozott. Egyet kiválaszt és csak a fenekére koncentrál és mint egy megszállott követi és sipog, próbálkozik.. Már liheg mint egy hülye de csak nem bírja abbahagyni.. Hiába szólok mindig rá. :S
2010. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszer kell egy olyan tökös szuka mint pl az enyémek akik jól leverik akkor meggondolná kinek a s*ggére másszon legközelebb. :)
2010. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!