Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kutyát vennétek vagy kocsit?

Ti kutyát vennétek vagy kocsit?

Figyelt kérdés

Külföldön tanulok, a kutyám a szüleimnél van Magyarországon. Ha őt kihozhatnám, nem lenne kérdés, de sajnos a család nem egyezik bele. Ő most fedezett egy szukát, aki nagyon tetszik, az egész párosítás pont olyan, amilyenre mindig vágytam... Ráadásul mivel a kutyám 10 éves lesz, ez lesz az utolsó alom utána.

Viszont kb egy használt autó ára lenne az egész kihozatal meg itt regisztráció, adó stb. Nekem meg most nagy szükségem lenne egy kocsira. A gyakorlati helyem 120 km-re van az egyetemtől egy kis faluban (nem, nincs közelebb olyan, ami megfelel), a suli hetente 2x van, reggel 8-tól este 7-ig. Jobb híján autóstoppal megyek, mivel amikor elindulnék, még nincsenek buszok, általában egy órás késéssel érek be és 10 órán keresztül próbálok nem elaludni. Az egész bejárás meg minden sokkal könnyebb lenne, ha lenne kocsim. Szóval a pénzemből ha a szívemre hallgatok, kutyát veszek, ha az eszemre, autót. Hozzáteszem, hogy nem vagyok teljesen kutya nélkül, van nálam egy német juhász, aki nem az enyém hivatalosan és mivel egy 5000 eurót erő kutyáról van szó, egy egész sor szabály van, meg van szabva, hogy milyen módszerrel képezzem, mivel etethetem, szabad-e ivartalanítanom, melyik dokihoz vihetem stb. Még terelni sem járhatok vele, mert mi van, ha elkap valamit a birkáktól. Szóval jó lenne mellé egy kutya, akivel kicsit több szabadságom van. Másik, hogy anyuék is szeretnének egy kölyköt, de szerintem nem fognak vele bírni (ők nem értik, mennyit szenvedtem a kannal kiskorában, mert ugye otthon nem volt vele baj), szóval lehet, hogy majd az ő kutyájukat kell elhoznom.


2016. nov. 10. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kocsit.
2016. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mi nem fogjuk tudni eldönteni, hogy neked mi a fontosabb :)
2016. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Biciklit
2016. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kocsi
2016. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az derül ki a leírásból, hogy KELL autó, s nem a kutya életéről van szó... Úgyhogy autót. Ha a szüleid elbírnak a kutyákkal, ez tűnik jónak, hiába nem ideális. Néha muszáj választanunk, szerintem nem tartható, hogy autóstoppolsz és késel egy csomót.
2016. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. Most még nem lesz kutya...
2016. nov. 10. 12:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem kutyát később is ráérsz venni,amikor már rendezettebbek a körülmények.

vedd meg a kocsit és kezdj el gyűjteni kutyára. és ha ilyen macerás amúgy kivinni itthonról,akkor én a helyedben inkább onnan vennék,ahol lakok

2016. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én autót vennék, es ha annyira tetszik az a kutya akinek mar nem lesz tobb alomja akkor keress olyat aki az ő kölyke és csinálnak almot na onnan válassz kutyát :)
2016. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!