Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezeknek a kutyáknak van...

Ezeknek a kutyáknak van olcsóbb ára itt Szhelyen?

Figyelt kérdés
Ugye kutyát szeretnénk venni és én kinéztem a családnak 2 kutyafajtát ami kiváló házőrző és ok nélkül nem ugat...Ez a 2 kutyafajta a Leonbergi és a Hovawart. Tavasszal szeretnénk venni és anyának mamának megmutattam őket.De a mamám azt mondja hogy ő nem fizet érte sokat anya azt hogy nagyon aranyosak de reméli hogy nem nagy az összeg.
2016. nov. 12. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a szapis biztos olcsó...mármint csak a vételár...ha elértek vele az orvosig akkor otthagyjátok egy törzskönyves kutya árát az biztos. és csak egy keveréketek lesz. Ritkák valószínűleg drágák is. Ha nem akartok fajtatisztát venni akkor nézelődjetek menhelyen vagy az adott fajta fajtamentésénél. Szaporítótól véletlen se vegyetek!
2016. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyiba kerül,mint egy normális kutya

100-150 ezer,ha ez sok,inkább vigyetek fajtamentőktől.

Amúgy a leonbergi nem igazán házőrző. Nekem legalábbis két ivartalanított hím volt,különböző tenyésztőtől,de egyik se védte a házat ösztönösen. Persze jártunk Ö-V-re de ha nem ösztönös,nem is annyira hatásos,igazából inkább ugatott,de védeni a házat nem védte.

Kinti-benti kutyusok voltak

2016. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az már eleve nem jó, ha úgy állnak hozzá, hogy nem akarnak rá költeni. Egy fajtatiszta kutya 100 ezer forinttól kezdődik, és akkor még ott vannak az oltások, felszerelések, táp (ami nem a legócskább chappi, pedigree, stb. kell hogy legyen). Valamint bármikor felmerülhet betegség, baleset; az állatorvos ilyenkor szintén nem olcsó mulatság. Tehát jól át kell gondolni, mielőtt kutyát vesztek magatokhoz.

"ok nélkül nem ugat" ez csak nevelés és fárasztás kérdése. Ha minden nap megfelelően le van mozgatva, nem fog ok nélkül ugatni egyik fajta sem.

2016. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha menhelyről választatok egy keveréket, az nem nagy összeg. Általában csak néhány ezer forintot szoktak kérni, ami fedezi a rá költött összeg egy kis részét.

Tenyésztőtől bármilyen fajta kutya százezres tétel. Szaporítótól a vételár olcsóbb, de ahogy már előttem is írták, rákölthetitek egy törzskönyves kutya árát az orvosi ellátására, ha kifogtok egy beteges kutyust.

Az ugatás valóban nem fajtától függ. Nekem két kutyám van, ugyanolyan fajta a kettő-rokonok is. Az egyik megugat mindenkit, aki csak elmegy a kapu előtt, a másik csak akkor jelez, ha valaki megáll a kapuban és látható, hogy hozzánk érkezett. Ok nélkül meg csak egy olyan kutya ugat, aki magára van hagyva és unatkozik.

2016. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem olcsó dolog.

Ha fajtatiszta kutyát szeretnétek azt vagy tenyésztőtől vegyeteket, vagy fajtamentőktől hozzatok el.

A tenyésztők általában nem túl olcsók, náhány magyar fajtát leszámítva 100 ezer alatt nem is találsz. Ezek a kutyák meg mivel (viszonylag) ritka és nagytermetű fajták olyan 200 ezer körülire saccolnám az árukat.

Emellett mindenképp érdemes legalább 100 ezres félretenni, ha valami probléma adódna.

És ha plusz költség az oltások, az esetleges ivartalanítás, a póráz, a fekhely/kutyaház, kullancs- bolhaírtó, etetés.

Az etetéshez annyit fűznék, hogy NE etessétek házi koszttal főleg ne kenyeres-tésztás dolgokkal.

Vagy jó minőségű tápol (pl. Acana, Orijen) adjatok neki vagy szoktassátok át BARF-ra. Amikor elhozzátok mindenképpen olyan kölyöktáppal etessétek, mint a tenyésztő és érdemes fokozatosan átszoktatni az új tápjára (a régivel keverve mindig több újat adsz neki). Ekkora kutyák etetése semmiképpen nem olcsó.


És ha kutyát vesztek, az nem kerti dísz, bármekkora is a kert, sétálnotok kell vele lehetőség szerint naponta, a kutyától függően annyit, hogy elfáradjon.

2016. nov. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És a Hovawart kutya? Mennyibe kerül?
2016. nov. 12. 21:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Kb? Az is 100-150?
2016. nov. 12. 21:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az is legalább 200K körül van
2016. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek elég drága kutyák. 150 ezertől felfelé, de inkább 200 ezer felett. Egyik sem házőrzésre való egyébként. A hovawart munkakutya, kutyasuli, képzés kell neki!

Szerintem nem fog a mama és anya fajtatiszta kutyát venni, mert drágák. De ha csak családi kedvencnek/házőrzőnek kell, arra tökéletesen megfelel egy nagyobb testű keverék kutya is menhelyről. A gondozók el tudják mondani, melyik milyen természetű, jellemű, segítenek a választásban.

2016. nov. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
okés köszi a válaszokat
2016. nov. 13. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!