Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ártalmas a lépcsőzés a kicsi...

Ártalmas a lépcsőzés a kicsi kutyáknál?

Figyelt kérdés
Kis yorkim(5hónapos)van. Társosházba lakunk, nincs lift, ezért egy emeletet gyalog kell menni, én az elején még fölvettem, de már magától meg föl le a lépcsőn...ez baj? árthat neki?
2010. ápr. 28. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
az enyém is lépcsőzik, bár ő egy éves. nem túl magasak a lépcsőfokok, így nem gond. viszont 5hónaposan még ölben vittem le. nemcsak a gerince miatt, hanem hogy ne a folyosóra pisiljen:)
2010. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem lakásban staffi van, de felettem két emelettel egy havanese lakik. a gazdija úgy csinálja, hogy két hónapig lépcsőzik, egy hónapig ölben viszi le...

A tacskónak egyáltalán nem használ a lépcső

a yorki felmehet, csak ne legyen túl magas a lépcsőfok.

2010. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lépcsőzés nem a mérete, hanem a gerince miatt árthat a kutyának. Vannak olyan fajták, amiket nem szabad lépcsőztetni, ilyen pl a tacskó. Azt bizony ölbe kell kapni, ha nem akarjuk, hogy idő előtt tönkremenjen a gerince és lebénuljon.
2010. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
eléggé ártalmas ugyanis másfél éves korukra csontosodik meg a gerincük és a folyamatos lépcsőzés nem tesz nekik jót. az én kutyám most lesz egy éves, de ő mindig a bicikli feljárókon megy a lépcsőkön a lépcsőházban pedig a lépcső előtt már ágaskodik is fel, hogy felvegyem, pedig ő is tudna csak tudja, hogy nem szabad..
2010. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem westie-m van, és egyszerűen imád lépcsőzni!

kérdeztem az állatorvost, azt mondta, h pl. panelban egy hátsó bejárattól feljövetelkor nyugodtan lépcsőzhet.

szóval megengedem neki, de csak ha sáros:)

2010. ápr. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta az állatorvos hogy 8hós koráig le föl hurcoljam

utána le (nem oan jó neki de mehet)fel igenis jó neki mert erősödik az izma

2010. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!