Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igaz az, hogy a...

Mennyire igaz az, hogy a Rottweiler megbolondul öreg korára?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy lett nevelve. Ha verted, akkor ő is "verni " fog.

Ha megvan kötve, vagy be van zárva, megbolondul seperc alatt. Írd le milyen körülmények közt tartod/tartottad a kutyát.

2010. ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még nem volt Rotim, de szeretnék egyet. Mert ezt sokan mondták. De elmondom, hogy hogy lenne tartva. Kint lenne az udvaron, nem megkötve és nem ketrecben.Naponta lenne sétáltatva és foglalkozva vele. Rendszeresen vinnénk kutyaiskolába és minden héten hétvégén elvinnénk futni.
2010. ápr. 28. 21:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Én erről még nem hallottam, szerintem ha rendesen tartod nem bolondul meg.

Max olyasmi előfordulhat, mint az Alzheimer kór az embereknél, hogy nem emlékszik dolgokra vagy nem ismer meg. De ez is elég ritka, és minden fajta kutyát érinthet.

De akkor se támad rád.


Az én kutyusom már nagyon idős, de egyáltalán nem bolondult meg és sosem közeledett úgy felém, hogy aggódnom kellett volna.

Nagyszüleim kutyusa sajnos szinte mindig meg volt kötve különböző okokból, de ő se volt agresszív pedig ő is sokáig velünk volt. Ő elég nyugodt volt, ha elengedtük akkor szaladgált de amúgy szeretett az ólban lenni és a lánccal bejárhatott bizonyos területet szóval nem is akart elszökni sosem.


Emiatt ne mondj le a rotiról szerintem.

2010. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Az bolondult meg öregkorára, aki ilyeneket kitalált. :))
2010. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Aki ilyet ki talál, az nem öreg korára hülyül meg.
2010. ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

En ezt nem a rottweilerrol, hanem a dobermannrol hallottam es azzal magyaraztak, hogy ugyebar kics a koponyaja, ezert nyomhatja egy ponton az agyat es ettol lesz agressziv.

Szerintem erdemes utana nezni, mielott valaki lehurrog, hogy ez baromsag.

Most en is megkeresem, hogy irnak-e ilyet.

2010. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez utóbbi is elég nagy hülyeség. És az agarak? Láttál már agárkoponyát? Csak gondolj bele jó erősen, h mennyi realitása van? Akkor ezek szerint visszatérhetünk a középkorba, amikor is azt állították nagyon okos emberek, h kisebb fejkerülettel rendelkező emberek butábbak a nagyobb fejű társaiknál.

A természet nem hülye, az agy méretét a koponya méretéhez "igazítja". Ez nem úgy van h van egy fix agyméret és azt kell belepréselni egy kisebb illetve egy nagyobb koponyába. Egyébiránt ha nyomná is a koponya az agyat, az nem feltétlenül agresszivitást okozna, hanem arra a területre fejtené ki hatását amelyiket a nyomás éri. Pl. ha mozgásközpontot, akkor mozgásán meglátszana, furcsábban mozogna vagy teljesen elvesztené a mozgásképességét. De mivel ez a lehető legritkább rendellenes esetben fordulhat elő, ezért ez kizárt.


A rottweiler meg nem őrül meg öreg korára - ahogy a kuvasz, komondor stb. sem! Ha nincs elhanyagolva, nem láncon van és nem csak ingerlődik naphosszat, hanem normálisan foglalkoznak vele, ugyanolyan jó kutya mint bármelyik másik - akikről nem terjesztenek ilyen idiótaságokat.

2010. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne higgyetek már az efféle baromságoknak !! Mert volt 1 szer 1 balf@sz kutyatartó aki nem tartotta normális körülmények között a kutyáját , elhanyagolta a kutyáját és az megharapta.Ebből persze azlett h a sok tudatlan ember most teszi fel a kérdéseket h tényleg agresszív lesz?tényleg megtámadja a gazdáját ?....

Ha normálisan van tartva/nevelve a kutya semmi ilyen baja nem lessz , persze előfordulhat betegség de ha normálisan van tarva akkor orvossal kezelni lehet.

Bocs kérdező nem akarlak bántani , csak már dühítenek az ilyesféle tévhiedelmek :@

2010. ápr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Sajnos, azt kell mondjam, hogy teljes mértékben igaz, és megalapozott ez az állítás. Tudományos tény: a rottweilereknek az agya életük végéig nő, így előbb-utóbb elkezdi a koponya az agyuk egy bizonyos részét nyomni. A gond az, hogy a rottweilerek koponyájának "fenti" részén, egy, a koponya belsejébe nyúló, kicsúcsosodó csont van, mely jelentősebb nyomást gyakorol az agynak arra a pontjára, amely az agresszióért, a vadászösztönért, és az ítélőképességért felel.

Ennek hatására logikusan a kutya ítélőképessége elveszik, a naponta látott dolgokat nem tudja magában hova tenni. Ilyenkor napközben megfigyelhető, hogy szokatlanul sokat pihen, fekszik a földön. Valójában ekkor veszi kezdetét a tragédia: a kutya összesküvéselméleteket kezd gyártani, és előre eltervezi éjszakai portyázásának célját, lehetőségeit. Majd, ha leszáll az éj, útnak ered, és megeszi az összes kedves idősnénit, vidám kisgyerekeket. Mindegy hogy bánsz vele, az összes rottweiler (és természetesen az összes kuvasz, pitbull, és minden egyéb született agresszor véreb) vérébe hordozza ezt a lappangó viselkedés formát. Ha elkezdenek fogyni az emberek az utcátokban, jobb, ha átnézed a hátsókertet, friss ásás nyomokat keresve!



Mellesleg használhatnád a keresőt is, hogy megkímélj bennünket a már mások által is feltett, ostoba kérdéseiddel.

2010. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kerek perc nyugotan mondhatom hogy a rottweiler öreg korrá nem bolundul meg akkor sem ha kivanköte. Az én rotim pontosan öreg korába összeszedetebb és figyelemseb volt és persze jóval lustább
2010. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!