Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miért van? Le lehet erről...

Ez miért van? Le lehet erről szoktatni? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Adott egy 9 éves foxi jellegű kutya, erős vadászösztönnel. Pár éve sikerült hozzászoktatnunk ahhoz, hogyha kint vannak a tyúkok, akkor ne bántsa őket (mondjuk szerintem a kakasok se hagynák neki). Így amikor otthon vagyunk, és ki vannak engedve, akkor nagy ívben elkerüli őket. Ha futkároznak, vagy belekötnek, akkor is inkább kihátrál a helyzetből. Ma viszont valahogy kiszökött az egyik növendék (5 hós) tyúk, őt lefojtotta. Nem volt otthon senki, később meg ugysem érti meg, hogy miért szidjuk le. A kerítés meg van csinálva, és azon keresztül se hergeli őket.
2016. nov. 13. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Figyi, akkor aggódj ha már többször megtette, tudom hogy az az egy tyúk is nagy veszteség tud lenni, hiszen nekem is van. Azt tanácsolom hogy fogj egy tyúkot, nyomd a tollába a kutya orrát és csapj a fenekére. Nem a legjobb módszer, tudom, de nálunk azóta nem kapott el tyúkot a kutya. Kakast se amúgy :)
2016. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Annyit tehetsz, hogy kiprovokálod, hogy a kutya behibázzon. Kiraksz egy fiatal tyúkot és figyeled a kutyát, akár a lakásból is. Ha nekiindul, el akarja kapni, azonnal megy egy nagy büntetés.
2016. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

A 2-es választ annyival egészíteném ki, hogy erre jó pl az elektromos nyakörv.

Olyan messze tudsz menni, hogy a kutya ne érezze a jelenléted, mégis olyan gyorsan tudsz reagálni, mint ha mellette lennél.


Az időzítést kell eltalálni, nem akkor kell kizökkenteni, mikor már támad, hanem amikor elkezdi fokozottan figyelni.


Csak sajnos egy ilyen eszköz elég drága, esetleg kiképzőtől lehetne pár napra kölcsönkérni.

2016. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Illetve még azzal, hogy valószínűleg jót akart írni, mégsem jó szóhasználatot használt, mert amikor rajtakapod, fegyelmezni kell.

Nem büntetni!!!

Óriási különbség!

Nem félelmet kell kelteni a kutyában, hanem tiszteletet.


A fegyelmezésnek pedig tanító jellegűnek kell lenni, a célja, hogy megértessük a kutyával az akaratunkat.

Soha egyetlen esetben sem büntető jellegűnek, azt máskorra kell meghagyni!

2016. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"ki vannak engedve, akkor nagy ívben elkerüli őket. "


Mondjuk ez már figyelmeztető jel, nem tudom ezt hogy értétek el, de kimondottan egészségtelen reakció, ilyen viszonyban nem igen lehet megbízni.

Az optimális az, ha teljes mértékben figyelmen kívül hagyja, nem pedig az, ha kimenekül a helyzetből.

Abból bármi lehet, jó is, rossz is.


De ha működik, csak a kicsikkel van baja, akkor mindenképpen kicsikkel kell folytatni a leszoktatást.

Sok esetben a méret a döntő, mit lát prédának, mit nem, illetve a másik állat viselkedését is befolyásolja a mérete!!!

Ahogy te is látod, a kakasok nem is hagynák magukat.


Egy kisebb méretű és önbizalmú állat sokkal hamarabb fogja menekülőre, és egy kutyának, amiben erős vadászösztön van, elég egy apró menekülő mozdulat ahhoz, hogy kiváltsa az üldözést és vadászatot.


Lehet, hogy csak 1-szeri baleset, amit a menekülés váltott ki, de minden esetre kicsi tyúkokkal érdemes gyakorolni.

Csak legyetek gyorsak! :)

2016. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A megfelelő büntetés nem vált ki a kutyában félelmet. Tökéletesen tudja miért kapja. Egyébként mindegy minek nevezünk például egy grabancrázást, büntetésnek vagy fegyelmezésnek. Csak az számít, hogy jókor jól adja a gazda.


Az elektromos nyakörvet meg ne ajánlgassuk már! Te sem értesz hozzá, ha csak így szórod, hogy használja boldog-boldogtalan. Egyrészt az nem nevelési eszköz, hanem munkához, kiképzéshez van, másrészt azt tudni kell használni is! Az nem csak abból áll, hogy rárakom a kutyára és nyomkodom össze-vissza.

2016. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

#6-os!


Nem, abszolút nem mindegy, hogy fegyelmezésnek hívjuk, vagy büntetésnek, mert nem mindegy a motiváció!

Ha nem érzed a különbséget, akkor inkább csendben tanulnod kéne!


Az elektromos nyakörvet nem boldog boldogtalannak ajánlgatom, szerintem kb most javasoltam először.


Mivel ez tipikusan olyan helyzet, amiben kiválóan használható.

Ha szerinted nem alkalmas egy adott cselekményből való kizökkentésre, csak kiképzésre, ugyanaz a helyzet áll fenn:

2-őnk közül épp te vagy hülye hozzá, és ebben az esetben is jobban tennéd, ha csendben maradnál, és meg se próbálnál okosnak látszani abban, amihez nem értesz.

2016. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez jó! Ajánlgasd csak ismeretlen embereknek alap neveléshez az elektromost! Így születnek a rémhírek...


A kötözködés pedig fölösleges. Én büntetni szoktam a kutyáimat, ha olyat akarok, amit végleg hagyjanak abba. És korrigálni szoktam, ha olyat akarok, amit csak abban az adott szituációban ne csináljon. Lám, működik.

2016. nov. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
...ami arra bizonyíték, hogy a kutyák még ilyen gyökerekhez is tudnak alkalmazkodni, mint te!
2016. nov. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!