Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők! Ti mit csináltok...

Tenyésztők! Ti mit csináltok azután a kutyáitok tetemeivel, miután azok elpusztultak?

Figyelt kérdés

Sokféle variációt hallottam, a tiszteletmegadó természetesen a hamvasztás, vagy temetés lenne, de sokan sajnálnak 25-30 ezret erre kiadni egy kisebb testű kutyánál (és én is sajnálnék, bármennyire is szeretem a kutyámat), és a határ a csillagos ég. Hallottam, hogy udvarban eltemetik, dögtelepre a tetemet kiteszik, vagy az állatorvosi rendelőkben felgyülemlett dolgokkal elégetik egyfajta mini krematóriumban. Ti mit kezdetek a kutyáitok tetemével?

Nem kérek, idióta válaszokat, és hazugságokat sem, hogy "én persze kifizetem az 50 ezret a hamvasztásra"... Az igazat szeretném hallani, egyfajta felmérésképpen.


2010. ápr. 29. 09:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok tenyésztő, de amikor a sógornőméknek elpusztult a kutyusa, az állatorvos felajánlotta, hogy 10.000 Ft-ért elszállítják a tetemet.
2010. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
én nem vagyok ugyan tenyésztő, de hobbiállat esetében a temetéses eljárás a megfelelő szerintem. nem igazán tudom értelmezni a "tiszteletadás"-t egy állat kontextusában, a temetés a gazdiknak jár, hogy el tudjanak szakadni a kisállattól, ugyanúgy, ahogy az elhunyt családtagoktól is, bár ezt a kettőt azért nem hasonlítanám össze. összefoglalva: az én állataimat temetném, ha lenne rá lehetőségem- mivel a hatodik kerülben lakom a sokadik emeleten, valszeg más megoldást kell majd találnom.
2010. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Szia.

Temetésre meg egyéb szertartásokra én sem költenék. Ugyanúgy meg lehet adni a tiszteletet az elpusztult kedvenceknek, ha saját magunk csinálunk nekik sírgödröt a kertben. Nekünk az összes kutyusunk a kertünkben lett eltemetve.

Panel lakásban elhunyt állatok esetében nem tudom, mit csinálnék, mert ugye ott nincs saját kert...

2010. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kutyáinkat és cicáinak az udvar (nagy udvarunk van) végében temettük el, és mindenféle virágot, növényt ültettünk a sírjára. Egyik vizslánkra egy szederbokor emlékeztet, egy másik kutyára ecetfa, harmadikra, cicákra százszorszépek.
2010. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi eltemettük az előző kutyámat (kistestű volt). Belecsavartuk az alvós plédjébe és úgy helyeztük el.
2010. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is gondolkoztam már ezen.. Panelben lakok sajnos.. Az előző kutyusomat aki nagyon fiatalon meghalt, nagyszüleimhez temettük el akik falun laknak. Sajnos ezt már megbántam, hiszen oda ritkán jutok el, ők pedig nem foglalkoznak a dologgal.. Plusz ha ők is elhunynak nem fogok tudni odamenni többet.. A mostani kutyusom még 6 éves, de sokszor eszembe jut ez, de ha eljön az idő én biztos elhamvasztatom.. :( Nem akarom kilökni egy dögtelepre, még a gondolattól is könnybe lábad a szemem..
2010. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi kertes házban lakunk, a kutyánk 3 éve hagyott itt minket. Ő a kedvenc fája tövében nyugszik, ahol mindig szivesen heverészett. Betakartuk a takarójával, és mellé tettük a játékait. a sirján gy nagy terméskő van, körülötte virágok.
2010. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az eddigi 4 kutyánkat a kedvenc kirándulóhelyükön temettük el, olyan helyen ahol nem zavar senkit, bár nem is látszik konkrétan a hely. Ezek a határban bokros, elhagyott rétek, ahol nem nagyon jár soha senki és nem is művelik, természetesen ezt művelt területen nem illik megtenni. Fontos hogy mélyre áss és mi nem teszünk a kutya mellé semmi mást, hiszen az nem bomlik el és szemét marad.
2010. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Én sem vagyok tenyésztő, kedvencként tartom őket. De azt gondolom, azért a rengeteg boldog évért, amit adnak nekem, igenis jár nekik a tisztelet és a méltó búcsú. Ők nekem ugyanolyan családtagok, mintha a gyerekeim vagy szüleim vagy testvéreim lennének, ugyanúgy szeretem őket. És rengeteg örömet, boldogságot adnak az életembe. Ezért undorítónak érezném, ha majd egy dögúton végeznék. Az, amit adnak nekem, felbecsülhetetlen. Ezért nem fogok sajnálni pár tízezer, de akár százezer forintot sem, hogy elhamvasztassam őket, az urnájukat pedig otthon a vitrinbe betegyem. Belvárosban lakok, társasházban, így nincs udvar, ahol el lehetne őket temetni. Szerintem ők is megérdemlik, hogy megadjam nekik a méltóságteljes kegyeletet és meg is fogják kapni, ha oda kerül a sor. Remélem, még nagyon sokáig velem lesznek és sok csodás élményt élünk át közösen.
2010. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat!


Utolsó: ha úgy alakulna a helyzeted, hogy ezt nem engedheted meg magadnak, akkor mit tennél? Mert igenis sokunknak (és nekem is) nincs feleslegesen annyi pénze, hogy így tehessük, akárhogy is akarjuk.

2010. ápr. 29. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!